Apollo

Artykuły - Apollo (90)

 • Amerykanie chcieli zbudować bazę na Księżycu ponad 75 lat temu

  Amerykanie chcieli zbudować bazę na Księżycu ponad 75 lat temu

  ​Misja Apollo 11 była ważnym momentem w zimnej wojnie między USA a Związkiem Radzieckim. Amerykanie planowali jednak wyprawę na Księżyc znacznie wcześniej. Co ważniejsze, chcieli na Srebrnym Globie zostać.
 • Zremasterowane filmy z misji Apollo

  Zremasterowane filmy z misji Apollo

  ​Nagrania z lądowania na Księżycu zostały odnowione przy pomocy sztucznej inteligencji. Efekt jest niesamowity - można przeżyć ten historyczny moment jeszcze raz.
 • ​50 lat temu wylądowaliśmy na Księżycu

  ​50 lat temu wylądowaliśmy na Księżycu

  Już 50 lat minęło od momentu, w którym Neil Armstrong postawił stopę na Księżycu. Ten "mały krok dla człowieka" okazał się przełomem, który pozwolił rozwinąć się całej ludzkości.
 • ​Program księżycowy Apollo - przegląd misji

  ​Program księżycowy Apollo - przegląd misji

  Program Apollo to nie tylko słynne lądowanie na Księżycu Neila Armstronga i Buzza Aldrina. Jak Amerykanie zdobywali Srebrny Glob?
 • Moduł księżycowy Apollo

  Moduł księżycowy Apollo

  ​Polski producent klocków, Cobi, wprowadził na rynek serię modeli, powstałą we współpracy ze Smithsonian Institution. Wśród wykonanych z dużą dbałością o szczegóły zestawów znalazł się też moduł księżycowy Apollo.
 • RMF 24: Księżyc źle robi na serce

  RMF 24: Księżyc źle robi na serce

  Program Apollo był szkodliwy dla serca. Astronauci poddani silniejszemu promieniowaniu kosmicznemu w związku z lotami na orbitę Księżyca są bardziej niż inni zagrożeni chorobami układu krążenia. Takie doniesienia, oparte na wynikach badań tej wyjątkowej i ekskluzywnej grupy astronautów, publikują na łamach czasopisma "Scientific Reports" amerykańscy naukowcy. To informacja, która może istotnie wpłynąć na przygotowania do planowanej, załogowej misji na Marsa.
 • Gumpert zmienia nazwę na Apollo

  Gumpert zmienia nazwę na Apollo

  Mało znana firma zapowiada też prezentację nowego supersamochodu na salonie w Genewie.
 • Tajemniczy obiekt z kosmosu spadnie do Oceanu Indyjskiego

  Tajemniczy obiekt z kosmosu spadnie do Oceanu Indyjskiego

  Do Ziemi zbliża się kosmiczny śmieć, któremu naukowcy nadali nazwę WT1190F. 13 listopada wejdzie on w naszą atmosferę. Gdzie spadnie?
 • Zakończenie współpracy z Apollo Sky sp. z o.o.

  Raport bieżący nr 18/2014Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufneB3System S.A. (dalej: "Spółka") informuje, że w dniu 28 lutego 2014 roku Spółka zakończyła współpracę z Apollo Sky sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Współpraca dotyczyła potencjalnej inwestycji kapitałowej Apollo Sky sp. z o.o. w B3System S.A. Powodem zakończenia współpracy jest podpisanie przez Spółkę Umowy Inwestycyjnej z innym Inwestorem zainteresowanym ko
 • Korekra załącznika do raportu bioeżącego numer 2/2014

  Zarząd Spółki CEE Opportunity Partners Poland S.A. z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim (dawniej Apollo S.A.) ( "Spółka", "Emitent"), informuje, iż w załączniku do raportu bieżącego numer 2/2014, z dnia 2014-02-23, w pliku zawierającym Statut Spółki, zawarto omyłkowo błędne dane dot. kapitału zakładowego (par. 7). W załączeniu Emitent przekazuje poprawny tekst jednolity Statutu Spółki. Podstawa prawna: § 3 ust. 1 oraz §4 ust. 2 pkt 2) Załącznika Nr 3 do Regulaminu A