aplikacja mobilna

Artykuły - Aplikacja mobilna (37)

 • Od niedzieli zakaz pobierania TikToka i WeChata

  Od niedzieli zakaz pobierania TikToka i WeChata

  Jak podało ministerstwo handlu USA, od niedzieli 20 września będzie obowiązywał zakaz pobierania przez osoby w Stanach Zjednoczonych popularnych chińskich aplikacji na smartfony - TikTok i WeChat.
 • Kilka kont bankowych w jednym miejscu

  Kilka kont bankowych w jednym miejscu

  Mija rok od wejścia w życia zasady otwartej bankowości. PKO Bank Polski wprowadził możliwość podpięcia kont w innych bankach.
 • Czy duże firmy nas podsłuchują? Eksperci: Mogą, ale nie ma dowodów, że to robią

  Czy duże firmy nas podsłuchują? Eksperci: Mogą, ale nie ma dowodów, że to robią

  ​- Czy znane aplikacje na smartfonach podsłuchują nasze rozmowy, aby potem wyświetlać nam dopasowane reklamy? Jest taka techniczna możliwość, ale nie ma jeszcze dowodów, że to robią - mówią PAP naukowcy zajmujący się prywatnością w sieci i cyberzagrożeniami.
 • Resort cyfryzacji przedłużył umowę z twórcami aplikacji "Kwarantanna domowa"

  Resort cyfryzacji przedłużył umowę z twórcami aplikacji "Kwarantanna domowa"

  Na 12 miesięcy została zawarta nowa umowa pomiędzy Ministerstwem Cyfryzacji a twórcami aplikacji "Kwarantanna Domowa". Do tej pory rozwiązanie, przygotowane przez warszawską spółkę TakeTask, obsłużyło w sumie przeszło 600 tysięcy kont. Natomiast policja sprawdziła łącznie ponad 9,3 mln razy osoby skierowane na kwarantannę. Po tych danych widać, że aplikacja była potrzebna i przynosi wymierne korzyści, w tym spore oszczędności w budżecie państwa.
 • Revolut ma w Polsce 1 milion klientów

  Revolut ma w Polsce 1 milion klientów

  Revolut, globalna platforma usług finansowych, ogłosił oficjalnie, że w Polsce ma ponad 1 milion klientów. Na Litwie zaczął już działać jako bank.
 • Bilet kupisz w bankowej aplikacji

  Bilet kupisz w bankowej aplikacji

  ​W aplikacjach bankowych można znaleźć coraz więcej dodatkowych usług ułatwiających codzienne życie. Jak? Można już zapłacić za parking i autostradę, kupić bilety komunikacji miejskiej, a klienci PKO BP będą w ten sposób mogli kupić bilety PKP Intercity, a dodatkowo bank już wkrótce umożliwi głosową obsługę swojej apki.
 • Fałszywe portfele kryptowalut w sklepie Google Play

  Fałszywe portfele kryptowalut w sklepie Google Play

  Niezależny analityk bezpieczeństwa sieciowego Lukas Stefanko ostrzega przed fałszywymi aplikacjami imitującymi portfele MetaMask i Tether oraz dwiema kolejnymi, podszywającymi się pod NEO Wallet. Wszystkie można było pobrać z oficjalnego sklepu Google Play.
 • Facebook usuwa 200 podejrzanych aplikacji

  Facebook usuwa 200 podejrzanych aplikacji

  Po aferze Cambridge Analytica, prezes Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił 21 marca, że firma przeprowadzi audyt w celu zidentyfikowania podejrzanych aplikacji, które mogły wykorzystywać dane użytkowników w niewłaściwy sposób.
 • Pod wirtualną lupą

  Pod wirtualną lupą

  Życie milionów Polaków jest codziennie i precyzyjnie monitorowane, choć żaden z nich wprost nie wyrażał na to zgody. Posiadacze tych danych wiedzą o naszym życiu więcej, niż my sami, ale jest to całkowicie legalne. Mamy się bać? Niekoniecznie.
 • W Polsce ubezpieczyciele stronią od aplikacji mobilnych

  W Polsce ubezpieczyciele stronią od aplikacji mobilnych

  Polskie firmy ubezpieczeniowe odrzucają szereg możliwości, jakie dają aplikacje mobilne. Łatwiejsze docieranie do klientów, zdobywanie ich lojalności, poprzez sprawniejszą obsługę, to tylko część potencjalnych korzyści.