Antoni Dudek

Artykuły - Antoni Dudek (48)

 • "NowoczesnaPL to hiobowa wiadomość dla PO"

  "NowoczesnaPL to hiobowa wiadomość dla PO"

  - NowoczesnaPL odbierze wyborców Platformie Obywatelskiej, na pewno nie przemówi do wyborców Kukiza – uważa prof. Antoni Dudek, który był gościem programu "Po przecinku" w TVP Info. J
 • Prof. Dudek: Sprzedaż siedziby IPN to skandal

  Prof. Dudek: Sprzedaż siedziby IPN to skandal

  Skandalem nazywa profesor Antoni Dudek sprawę sprzedaży siedziby Instytutu Pamięci Narodowej.
 • Gdyby dzisiaj wprowadzono stan wojenny...

  Gdyby dzisiaj wprowadzono stan wojenny...

  Stan wojenny jest dość powszechnie uważany za moment, w którym społeczeństwo polskie bezpowrotnie straciło wolę aktywności. Jednak sądzić, że 13 grudnia 1981 roku odpowiada także za dzisiejszą apatię, to zbytnie uproszczenie. Minęło 30 lat i nadszedł wreszcie czas, żeby przestać za wszystko winić PRL - ocenia w rozmowie z INTERIA.PL prof. Antoni Dudek, członek Rady Instytutu Pamięci Narodowej.
 • Sejm zdecuduje dziś, czy Kamiński będzie szefem IPN

  Sejm zdecuduje dziś, czy Kamiński będzie szefem IPN

  Były doradca prezesa Instytutu Pamięci Narodowej profesor Antoni Dudek podkreśla, że jeżeli posłowie nie wybiorą dziś prezesa IPN-u, to ta instytucja przez kolejne miesiące nie będzie miała szefa. Posłowie mają dziś zdecydować czy wybrany przez Radę Naukową IPN doktor Łukasz Kamiński zostanie prezesem instytutu.
 • Pięciu nowych członków Rady IPN. Czy wybór jest ważny?

  Pięciu nowych członków Rady IPN. Czy wybór jest ważny?

  Historycy: Andrzej Chojnowski, Antoni Dudek, Andrzej Friszke, Andrzej Paczkowski i Tadeusz Wolsza zostali wybrani przez Sejm do mającej powstać Rady Instytutu Pamięci Narodowej.
 • Wybrano 14 kandydatów do Rady IPN

  Historycy Andrzej Chojnowski, Antoni Dudek, Andrzej Friszke, Andrzej Paczkowski - to najbardziej znani kandydaci do mającej powstać Rady IPN. Zgromadzenie Elektorów wyłoniło w piątek 14 kandydatów do Rady do wyboru przez parlament.