Anna Zalewska

Synonimy:
Zalewska Anna,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Anna Zalewska (13)

 • Nowelizacja Karty nauczyciela. Zasadnicza pensja wychowawcy wzrośnie

  Nowelizacja Karty nauczyciela. Zasadnicza pensja wychowawcy wzrośnie

  W Karcie nauczyciela wszyscy wychowawcy mają mieć zagwarantowane 400 zł dodatku. Pieniądze za wyróżniającą pracę otrzyma jednak 50 proc. uprawnionych nauczycieli.
 • Znamy szczegóły (symbolicznych) podwyżek dla nauczycieli

  Znamy szczegóły (symbolicznych) podwyżek dla nauczycieli

  ​Podwyżki dla nauczycieli w kwietniu mają być symboliczne, a w dodatku pedagodzy... dołożą się do nich z własnej kieszeni. Pieniądze resort edukacji znalazł bowiem w środkach z właśnie likwidowanego dodatku mieszkaniowego. Wynika to z pisma, które minister Anna Zalewska wysłała do szefów dwóch z trzech związków zawodowych nauczycieli - i do którego dotarł reporter RMF FM Grzegorz Kwolek.
 • Minister Zalewska: Podwyżki dla nauczycieli od kwietnia 2018 r.

  Minister Zalewska: Podwyżki dla nauczycieli od kwietnia 2018 r.

  ​Podwyżki dla nauczycieli rozpoczną się w kwietniu 2018 r. - poinformowała minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w ciągu trzech lat wynagrodzenia nauczycieli mają wzrosnąć o 15 proc.
 • Anna Zalewska o podwyżkach dla nauczycieli: Kwota bazowa znacznie wyższa

  Anna Zalewska o podwyżkach dla nauczycieli: Kwota bazowa znacznie wyższa

  Znamy plan nowego systemu wynagrodzeń dla nauczycieli, który razem z podwyżkami chce wprowadzić za kilka lat minister edukacji. "Chcemy, żeby kwota bazowa był znacznie wyższa" - mówi w rozmowie z RMF FM Anna Zalewska.
 • Anna Zalewska: Reforma stała się faktem

  Anna Zalewska: Reforma stała się faktem

  Zwolnienia nauczycieli to wynik niżu demograficznego, a za wyposażenie szkół odpowiadają samorządy - przekonuje minister edukacji Anna Zalewska na dzień przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
 • RMF: Zalewska obiecuje, że nauczyciele nie stracą pracy

  RMF: Zalewska obiecuje, że nauczyciele nie stracą pracy

  Minister edukacji Anna Zalewska tuż przed pierwszym dzwonkiem obiecuje w rozmowie z RMF, że nauczyciele nie stracą pracy i nie będzie też nauczycieli wędrownych. "Nie wiem, skąd biorą się te liczby, trzeba pytać autora" - skomentowała wyliczenia Związku Nauczycielstwa Polskiego. Według ZNP pracę straci nawet 10 tysięcy osób. Najwięcej na Mazowszu, w Małopolsce i na Lubelszczyźnie.
 • Więcej muzyki w szkołach. Ruszyła kampania #grajmywszkole!

  Więcej muzyki w szkołach. Ruszyła kampania #grajmywszkole!

  W sieci ruszyła akcja #grajmywszkole, zainicjowana przez środowisko edukatorów i animatorów muzycznych w związku z pracami legislacyjnymi i konsultacjami społecznymi dotyczącymi reformy oświaty. Celem akcji jest wprowadzenie godzin na realizację zespołów muzycznych do ramowych planów nauczania w nowej podstawie programowej dla wszystkich typów szkół.
 • RMF FM: Podręcznikowa rewolucja. Ministerstwo Edukacji wycofuje "Nasz Elementarz"

  RMF FM: Podręcznikowa rewolucja. Ministerstwo Edukacji wycofuje "Nasz Elementarz"

  Zamiast jednego, darmowego szkolnego podręcznika będą do wyboru trzy. Szefowa resortu edukacji Anna Zalewska w rozmowie z RMF FM potwierdza, że "Nasz Elementarz" zostanie zlikwidowany. Ministerstwo nie będzie też wydawać i dostarczać do szkół podręczników. Zamiast tego szkoły dostaną dotacje na podręczniki.
 • ​Anna Zalewska: Od 2017 roku nie będzie sprawdzianu dla szóstoklasistów

  ​Anna Zalewska: Od 2017 roku nie będzie sprawdzianu dla szóstoklasistów

  Obowiązkowy sprawdzian dla uczniów szóstych klas szkoły podstawowej zostanie zlikwidowany w 2017 r. - poinformowała w piątek minister edukacji Anna Zalewska. Dodała, że obecni szóstoklasiści są ostatnim rocznikiem, który będzie go zdawał.
 • Anna Zalewska: Koniec gimnazjów jest przesądzony

  Anna Zalewska: Koniec gimnazjów jest przesądzony

  Reforma sześciolatków, kuratoriów, przygotowania do wygaszania gimnazjów - to priorytety nowej minister edukacji.

Filmy - Anna Zalewska (20)