Anna Zalewska

Synonimy:
Zalewska Anna,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Anna Zalewska (13)

 • Nowelizacja Karty nauczyciela. Zasadnicza pensja wychowawcy wzrośnie

  Nowelizacja Karty nauczyciela. Zasadnicza pensja wychowawcy wzrośnie

  W Karcie nauczyciela wszyscy wychowawcy mają mieć zagwarantowane 400 zł dodatku. Pieniądze za wyróżniającą pracę otrzyma jednak 50 proc. uprawnionych nauczycieli.
 • Znamy szczegóły (symbolicznych) podwyżek dla nauczycieli

  Znamy szczegóły (symbolicznych) podwyżek dla nauczycieli

  ​Podwyżki dla nauczycieli w kwietniu mają być symboliczne, a w dodatku pedagodzy... dołożą się do nich z własnej kieszeni. Pieniądze resort edukacji znalazł bowiem w środkach z właśnie likwidowanego dodatku mieszkaniowego. Wynika to z pisma, które minister Anna Zalewska wysłała do szefów dwóch z trzech związków zawodowych nauczycieli - i do którego dotarł reporter RMF FM Grzegorz Kwolek.
 • Minister Zalewska: Podwyżki dla nauczycieli od kwietnia 2018 r.

  Minister Zalewska: Podwyżki dla nauczycieli od kwietnia 2018 r.

  ​Podwyżki dla nauczycieli rozpoczną się w kwietniu 2018 r. - poinformowała minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w ciągu trzech lat wynagrodzenia nauczycieli mają wzrosnąć o 15 proc.
 • Anna Zalewska o podwyżkach dla nauczycieli: Kwota bazowa znacznie wyższa

  Anna Zalewska o podwyżkach dla nauczycieli: Kwota bazowa znacznie wyższa

  Znamy plan nowego systemu wynagrodzeń dla nauczycieli, który razem z podwyżkami chce wprowadzić za kilka lat minister edukacji. "Chcemy, żeby kwota bazowa był znacznie wyższa" - mówi w rozmowie z RMF FM Anna Zalewska.
 • Anna Zalewska: Reforma stała się faktem

  Anna Zalewska: Reforma stała się faktem

  Zwolnienia nauczycieli to wynik niżu demograficznego, a za wyposażenie szkół odpowiadają samorządy - przekonuje minister edukacji Anna Zalewska na dzień przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
 • RMF: Zalewska obiecuje, że nauczyciele nie stracą pracy

  RMF: Zalewska obiecuje, że nauczyciele nie stracą pracy

  Minister edukacji Anna Zalewska tuż przed pierwszym dzwonkiem obiecuje w rozmowie z RMF, że nauczyciele nie stracą pracy i nie będzie też nauczycieli wędrownych. "Nie wiem, skąd biorą się te liczby, trzeba pytać autora" - skomentowała wyliczenia Związku Nauczycielstwa Polskiego. Według ZNP pracę straci nawet 10 tysięcy osób. Najwięcej na Mazowszu, w Małopolsce i na Lubelszczyźnie.
 • Więcej muzyki w szkołach. Ruszyła kampania #grajmywszkole!

  Więcej muzyki w szkołach. Ruszyła kampania #grajmywszkole!

  W sieci ruszyła akcja #grajmywszkole, zainicjowana przez środowisko edukatorów i animatorów muzycznych w związku z pracami legislacyjnymi i konsultacjami społecznymi dotyczącymi reformy oświaty. Celem akcji jest wprowadzenie godzin na realizację zespołów muzycznych do ramowych planów nauczania w nowej podstawie programowej dla wszystkich typów szkół.
 • RMF FM: Podręcznikowa rewolucja. Ministerstwo Edukacji wycofuje "Nasz Elementarz"

  RMF FM: Podręcznikowa rewolucja. Ministerstwo Edukacji wycofuje "Nasz Elementarz"

  Zamiast jednego, darmowego szkolnego podręcznika będą do wyboru trzy. Szefowa resortu edukacji Anna Zalewska w rozmowie z RMF FM potwierdza, że "Nasz Elementarz" zostanie zlikwidowany. Ministerstwo nie będzie też wydawać i dostarczać do szkół podręczników. Zamiast tego szkoły dostaną dotacje na podręczniki.
 • ​Anna Zalewska: Od 2017 roku nie będzie sprawdzianu dla szóstoklasistów

  ​Anna Zalewska: Od 2017 roku nie będzie sprawdzianu dla szóstoklasistów

  Obowiązkowy sprawdzian dla uczniów szóstych klas szkoły podstawowej zostanie zlikwidowany w 2017 r. - poinformowała w piątek minister edukacji Anna Zalewska. Dodała, że obecni szóstoklasiści są ostatnim rocznikiem, który będzie go zdawał.
 • Anna Zalewska: Koniec gimnazjów jest przesądzony

  Anna Zalewska: Koniec gimnazjów jest przesądzony

  Reforma sześciolatków, kuratoriów, przygotowania do wygaszania gimnazjów - to priorytety nowej minister edukacji.

Filmy - Anna Zalewska (15)

 • Anna Zalewska: Wszystkie obawy wobec reformy edukacji były niepotrzebne

  "Będziemy rozmawiać i dyskutować" - mówi szefowa MEN Anna Zalewska pytana o żądania związków zawodowych m.in. nauczycieli, którzy domagają się jej odejścia. "W szkołach nie ma chaosu. Jesteśmy razem z nauczycielami, samorządowcami i dyrektorami" - podkreśla Poranny gość RMF FM.
 • Anna Zalewska: Wszystkie obawy wobec reformy edukacji były niepotrzebne

  "Będziemy rozmawiać i dyskutować" - mówi szefowa MEN Anna Zalewska pytana o żądania związków zawodowych m.in. nauczycieli, którzy domagają się jej odejścia. "W szkołach nie ma chaosu. Jesteśmy razem z nauczycielami, samorządowcami i dyrektorami" - podkreśla Poranny gość RMF FM.
 • Zalewska w RMF FM: 11400 dodatkowych miejsc pracy dla nauczycieli

  W internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Anna Zalewska po raz pierwszy zdradziła szacunki ministerstwa edukacji w sprawie nowych nauczycielskich etatów w szkołach po reformie oświaty. „Mamy pierwsze dane z systemu - jest 11400 dodatkowych miejsc pracy – etatów z karty nauczyciela” – zadeklarowała szefowa MEN. „Ja cały czas podkreślam, że jest niż demograficzny, że jest normalny ruch kadrowy - na pewno będą ludzie przechodzić na emeryturę, na świadczenia kompensacyjne i skończyły się umowy na czas określony, ale efekt przekształceń jest taki” – przekonywała dodając, że pełne dane będą znane na początku listopada. Robert Mazurek pytał też o kwestię ujawnienia przed resort oświaty nazwisk ekspertów pracujących przy podstawach programowych szkół. Ministerstwo zdecydowało się odwołać od wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, który nakazał przedstawienie takiej informacji. „Odwołujemy się casusu pana prezydenta Komorowskiego.(…) Również nie ujawniał, kto mu pomagał, wspierał” – tłumaczył gość RMF FM.
 • Zalewska: Dyrektorzy szkół zarabiają dwukrotność średniej pensji

  „Zaczęliśmy od waloryzacji, teraz rozpoczęliśmy 3 lata 15-procentowej podwyżki. To jest kwestia dochodzenia do zmian systemowych” – mówiła minister Anna Zalewska pytana o podwyżki dla nauczycieli. Według minister dyrektorzy szkół już zarabiają dwukrotność średniej krajowej. „W wypadku szkół niepublicznych nawet musieliśmy to ograniczyć i wprowadzić tzw. kominówkę, bo dyrektor niepublicznej szkoły potrafił zarabiać 50 tysięcy złotych” – zaznaczyła. „Prezes Broniarz zarabia 18 tys. zł” – dodała. Pytana o likwidację Karty Nauczyciela, Zalewska stwierdziła, że resortowi ona nie przeszkadza. „My ją modyfikujemy, unowocześniamy. Przy oświacie jest bardzo wiele podmiotów i trzeba szukać kompromisów dla dobra dziecka” – przyznała rozmówczyni Roberta Mazurka. Kiedy temat dotknął wyborów samorządowych, minister Zalewska zaapelowała: „Wybierajmy takich burmistrzów, którzy dbają o edukację”.