Anja Orthodox

Artykuły - Anja Orthodox (22)

Zdjęcia - Anja Orthodox (1)

 • muzyka.interia.pl
  15-lecie grupy Łzy - Warszawa, 2 lutego 2012 r.

Filmy - Anja Orthodox (11)

 • W przyszłym roku ukaże się płyta Anji Orthodox

  Pierwszy solowy album charyzmatycznej wokalistki zespołu Closterkeller miała ukazać się w połowie tego roku. Anja Orthodox bije się jednak w piersi i przyznaje, że nadmiar obowiązków i jej zaniedbania znacznie opóźnią jej wydanie. To będzie jednak zupełnie inna odsłona artystki – pozbawiona rockowego pazura, przepełniona delikatnością i subtelnością. Choć pomysł na solową płytę przewijał się od dawna, to jego realizacja była odsuwana na rzecz intensywnej działalności artystki w zespole Closterkeller. – Prawie wszystkie piosenki to są już tak naprawdę sprzed wielu lat. Moi najwięksi sympatycy mieli okazję ich posłuchać na kilku koncertach solowych. To bardzo ładne utwory. Ja to określam krótko: Closterkeller bez rocka. Więcej jest tam symfoniki, mnóstwo orkiestrowych brzmień, a także trochę takiej elektroniki. Ale nie jest to żadne „umc umc”. Taka ładna, liryczna płyta – mówi Anja Orthodox.
 • Huczne urodziny zespołu Łzy

  Zespól Łzy wraz z fanami i przyjaciółmi świętował swoje 15. urodziny. Była okazja do zabawy, ale także do pewnych refleksji i podsumowań.
 • Anja Orthodox: Jestem artystką spełnioną

  Stworzyłam dużo pięknej muzyki, która dużo dała wielu ludziom. Wena mnie nie opuszcza, a Closterkeller nie goni własnego ogona - mówi Anja Orthodox.
 • "Nie chce mi się chodzić na bankiety"

  Anja Orthodox unika bankietów, żeby... nie "pindrzyć się" więcej, niż trzeba. - Szkoda mi ludzi, którzy mają na tyle ubogą przestrzeń wewnętrzną, że wisiorek czy guzik stanowi dla nich wszystko.