Animowany

Artykuły - Animowany (71)

 • Animowany serial hitem?

  Animowany serial hitem?

  "Archer" to serial animowany przedstawiający losy pracowników Tajnej Agencji Wywiadowczej (ISIS). Od 1 grudnia będziemy mogli go oglądać w polskim kanale FOX.
 • Stuhr zaplątanym zawadiaką

  Stuhr zaplątanym zawadiaką

  Maciej Stuhr znów błysnął jako aktor dubbingowy. Jednym z najnowszych filmów, w których Stuhr junior użyczył głosu głównej postaci, jest animacja "Zaplątani".
 • Nowy film twórcy "Tria z Belleville"

  Nowy film twórcy "Tria z Belleville"

  "Iluzjonista" ("L'illusioniste") to nowy animowany film wyreżyserowany przez Sylvaina Chometa ("Trio z Belleville"). Produkcja oparta jest na nigdy niezrealizowanym scenariuszu, napisanym w 1956 roku przez znanego francuskiego aktora, mima i reżysera - Jacquesa Tati.
 • Żółw, który podbija świat

  Żółw, który podbija świat

  Animowany "Żółwik Sammy",który na naszych ekranach pojawi się 1 października, został nie tylko nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej (w kategorii "najlepszy długometrażowy film animowany), ale ma też na koncie wielki sukces frekwencyjny w krajach Beneluksu i we Francji.
 • Animowany film na podstawie Resident Evil

  Animowany film na podstawie Resident Evil

  Capcom postanowił umilić graczom oczekiwanie na szóstą odsłonę serii Resident Evil.
 • Filmy dla dorosłych, które mogą oglądać dzieci

  Filmy dla dorosłych, które mogą oglądać dzieci

  Wreszcie możemy zapoznać się z twórczością jednego z najważniejszych autorów polskiego kina animowanego. 11 lipca 2010 roku Daniel Szczechura obchodził swe 80. urodziny. Z okazji tego jubileuszu na Nowych Horyzontach we Wrocławiu i festiwalu Animator w Poznaniu odbędą się retrospektywy filmów artysty.
 • Animowany smok podbije kina?

  Animowany smok podbije kina?

  Tytułowa bohaterka filmu "Czarodziejka Lilli: Smok i magiczna księga", to zwykła dziewczynka, bez magicznych mocy, która ma całkiem zwyczajnych przyjaciół i codzienne szkolne problemy. Ale gdy w jej ręce wpadnie Księga Zaklęć, będzie musiała nauczyć się obchodzić z magią - a pomoże jej w tym smok Hektor.
 • Zmiany w nowym show

  Zmiany w nowym show

  Telewizja Polska jeszcze nie rozpoczęła emisji nowego programu rozrywkowego "Śpiewaj i walcz", a już musiała wprowadzić zmiany wśród prowadzących. Z kolei w marcu na antenie TVP1 pojawi się nowy serial animowany.
 • Fenomen animacji. Nagrody do wygrania!

  Fenomen animacji. Nagrody do wygrania!

  W ostatnich latach w Polsce wzrosło zainteresowanie kinem animowanym. Pojawiły się także publikacje na ten temat. Po ciekawej analizie młodej, polskiej animacji w tomie "24 klatki na sekundę. Rozmowy o animacji" Mariusza Frukacza, na rynku pojawiła się książka Pawła Sitkiewicza "Małe wielkie kino. Film animowany od narodzin do końca okresu klasycznego".
 • Dwa polskie filmy z szansą na Oscara

  Dwa polskie filmy z szansą na Oscara

  Dwa polskie filmy - animowany "Kinematograf" Tomasza Bagińskiego i dokumentalny "Królik po berlińsku" Bartka Konopki - mają wciąż szanse na tegoroczne Oscary. To, czy je utrzymają, rozstrzygnie się już 2 lutego.