animacja

Artykuły - Animacja (116)

 • Van Gogh, drony i rekord świata

  Van Gogh, drony i rekord świata

  Animacje z udziałem dronów cieszą się coraz większą popularnością. Drony tworzą trójwymiarowe obrazy w powietrzu, przy czym nie są głośne i szkodliwe dla środowiska. Czy w przyszłości zastąpią pokazy sztucznych ogni?
 • 11. Krakow Summer Animation Days w Krakowie: Co w programie?

  11. Krakow Summer Animation Days w Krakowie: Co w programie?

  11. Krakow Summer Animation Days to plenerowa impreza filmowa, od lat odbywająca się na Małym Rynku w Krakowie. W tym roku filmy animowane będzie można oglądać w dniach 25-28 lipca.
 • Animocje w Bydgoszczy już po raz ósmy

  Animocje w Bydgoszczy już po raz ósmy

  O Grand Prix 8. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMOCJE walczyć będzie 47 animacji. Ósma edycja bydgoskiego festiwalu rozpoczyna się 8 kwietnia 2018 roku.
 • Elizabeth Ito: Przełom technologiczny jest animacji niepotrzebny

  Elizabeth Ito: Przełom technologiczny jest animacji niepotrzebny

  Elizabeth Ito to jedno z najgorętszych nazwisk w świecie animatorów. Artystka od lat związana jest ze studiem Cartoon Network, w którym przyczyniła się do powstania serialu "Pora na przygodę!". Ito ma na koncie także współpracę z wielkimi studiami produkującymi filmy pełnometrażowe. Pracowała choćby dla Disneya, Dreamworks czy Sony Pictures Animation.
 • "Kraina lodu": Animacja roku?

  "Kraina lodu": Animacja roku?

  Lubicie filmy Disneya? Ten może okazać się najgorętszą premierą roku! Zapraszamy na zapierającą dech w piersiach podróż do "Krainy lodu" ze znakomitymi aktorami w polskiej wersji językowej i piosenkami, które będziecie śpiewać jeszcze długo po wyjściu z kina.
 • "Sklep dla samobójców": Czarny humor rodem z Francji

  "Sklep dla samobójców": Czarny humor rodem z Francji

  Patrice'a Leconte'a przygoda z animacją zakończona sukcesem. Pełna uroku i czarnego humoru historia o rodzinnym biznesie z tradycjami.
 • "Potwory i spółka": Powrót po 12 latach

  "Potwory i spółka": Powrót po 12 latach

  W 2001 roku to był wielki, kinowy, ogólnoświatowy hit! "Potwory i spółka" opowiadały historię niezwykłych przygód małej dziewczynki, która przypadkowo trafia do fabryki... potworów. Czy "Uniwersytet Potworny", prequel przeboju sprzed 12 lat, który właśnie trafił na ekrany polskich kin, również zdobędzie serca widzów?
 • Animacja o Ryszardzie Kapuścińskim

  Animacja o Ryszardzie Kapuścińskim

  "Pełnokrwiste kino akcji" - tak ekranizację książki Ryszarda Kapuścińskiego "Jeszcze dzień życia" o pobycie dziennikarza w Angoli w 1975 roku określił reżyser Damian Nenow. Animowany film, w którym znajdą się również zdjęcia aktorskie, trafi do kin w 2015 roku.
 • Fijał i Horodyńska: Ptasie plotkary

  Fijał i Horodyńska: Ptasie plotkary

  Ada Fijał została zaproszona do obsady dubbingowej animowanego filmu "Zambezia", który wejdzie do kin 25 stycznia. Aktorkę w parze z Joanną Horodyńską usłyszymy w roli zabawnych ptasich plotkar.

Filmy - Animacja (56)

 • „Mały Książę” już na eranach polskich kin

  Produkcji filmowej adaptacji „Małego Księcia” podjęła się firm Onyx Film Orange Studio, a za oprawę graficzną odpowiedzialni byli twórcy takich hitów, jak „Kung Fu Panda”, „Wall-E”, „Odlotu” i „Zaplątani”. Autorami ścieżki dźwiękowej są laureat Oscara Hans Zimmer oraz Richard Harvey. Film opowiada o małej dziewczynce, która zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, przedstawiającym się jako Pilot. Opowiada on dziewczynce o niezwykłym świecie, do którego kiedyś zaprosił go jego przyjaciel Mały Książę. – To bardzo ważne, że Mały Książę w postaci animacji dla dzieci powrócił i przekazuje pewne uniwersalne prawdy, niekiedy bardzo smutne. Myślę, że dzieci zachwycą się tą bajką, a dorośli się rozczulą. To będzie spotkanie ich z samym sobą, z tym kimś, kogo mamy w środku, kogo czasami się wstydzimy, o kim zapominamy, którego się boimy, którego czasami nie lubimy – mówi aktorka Anna Cieślak.
 • "W głowie się nie mieści"

  Dorastanie bywa trudne, także dla Riley. Jak każdym z nas, bohaterką kierują uczucia: Radość, Strach, Złość, Obrzydzenie i Smutek. Kiedy dziewczyna jest zmuszona porzucić swoje dotychczasowe życie na środkowym zachodzie USA, ponieważ jej ojciec dostał pracę w San Francisco, usiłuje dostosować się do nowej sytuacji. Chociaż Radość, najważniejsze uczucie, robi wszystko, by utrzymać pozytywną atmosferę, Riley nie jest łatwo odnaleźć się w nowym mieście, domu i szkole...
 • "Ups! Arka odpłynęła"

  Nie dla wszystkich zwierząt starczyło miejsca na Arce Noego. Co się z stało z tymi, które musiały zostać? Odpowiedź otrzymamy w animacji której reżyserami są Toby Genkel i Sean McCormack.
 • "Sekrety morza"

  Bohaterką filmu jest dziewczynka o imieniu Sirsza, która obchodzi swoje 6 urodziny. Nic nie wygląda tak, jakby chciała. Starszy brat jej dokucza, tata jest zatopiony w myślach, a mamy nie ma z nimi od dawna. Na domiar wszystkiego przyjeżdża zrzędząca babcia, która zamierza zabrać rodzeństwo do dużego miasta, które uważa za bardziej odpowiednie miejsce dla nich do życia. Po nieudanym przyjęciu Sirsza podkrada bratu muszlę, którą dostał kiedyś od mamy, i zaczyna na niej grać. Muzyka prowadzi ją do skrzyni, w której znajduje niezwykły płaszcz. Sirsza rozpocznie podróż, dzięki której zrozumie kim jest i co stało się z ich mamą. W wędrówce pomaga jej starszy brat, tajemnicze świetliki oraz pół ludzie, pół foki. Wspólna podróż pomoże odkryć rodzeństwu łączącą ich więź i siłę, która tkwi w rodzinie.