menway - Anglia

Artykuły - Anglia (9)

 • Sidney Lewis – najmłodszy żołnierz Wielkiej Wojny

  Sidney Lewis – najmłodszy żołnierz Wielkiej Wojny

  Najmłodszy brytyjski żołnierz, który walczył podczas I wojny światowej, miał zaledwie 12 lat. Jego tożsamość wyszła na jaw dopiero teraz – niemal 100 lat od rozpoczęcia konfliktu. Dopiero niedawne poszukiwania, prowadzone przez jego syna, przyniosły odkrycie niesamowitej historii.
 • Kuba Rozpruwacz był(a)... kobietą?

  Kuba Rozpruwacz był(a)... kobietą?

  Burza rozpętała się w środowisku brytyjskich historyków po ukazaniu się książki "Kuba Rozpruwacz: Dłoń kobiety". Jej autor, były prawnik John Morris stawia tezę, że legendarny seryjny morderca był tak naprawdę kobietą i nazywał się... Lizzie Williams.
 • Rzeź w imię bogów i ekonomii

  Rzeź w imię bogów i ekonomii

  Jak mówi potoczna opinia, mężczyźni od wieków, jeśli nie prowadzą jakiejś wojny, to przygotowują się do niej. Czasem bitwy są tak zażarte, że krew spływa potokami... Oto te najbardziej krwawe bitwy w historii ludzkości.
 • Język polski opanowuje Anglię

  Język polski opanowuje Anglię

  Polska ekspansja terytorialna trwa! Jak podaje dziennik "The Guardian" język polski stał się oficjalnie drugim językiem używanym na terytorium Anglii.
 • Cheryl Cole w seksownej sesji

  Cheryl Cole w seksownej sesji

  Nowy rok przywitał nas wysypem kalendarzy sygnowanych przez gwiazdy wszelkiego rodzaju. Cheryl Cole również pojawiła się na stronach kalendarza. Z tym, że w jej wypadku to już prawie tradycja...
 • 1000 lat wkurzania, czyli o trudnych stosunkach Anglików z Francuzami

  1000 lat wkurzania, czyli o trudnych stosunkach Anglików z Francuzami

  "Francuzi nienawidzili nas, nienawidzą i już zawsze będą nienawidzić." - powiedział Arthur Wellesley, pierwszy książę Wellington. Te słowa stały się mottem książki 1000 lat wkurzania Francuzów Stephena Clarke'a, autora serii bestsellerów Merde! Brytyjczyk mieszkający na stałe w Paryżu błyskotliwie obala stereotypy i mity na temat Anglii i Francji.
 • Zagadka Stonehenge rozwiązana

  Zagadka Stonehenge rozwiązana

  Angielskie Stonehenge to monument upamiętniający zjednoczenie rolniczych społeczności neolitycznej Brytanii, a nie obserwatorium astronomiczne czy miejsce uzdrowień – twierdzi po 10 latach badań prof. Mike Parker Pearson z University of Sheffield.
 • Król Artur bez stołu

  Król Artur bez stołu

  Opowieści o królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu inspirowały wielu badaczy. Najnowsze hipotezy i odkrycia ukazują tę legendę w nowym świetle.
 • Klnij dla dobra... swojej firmy

  Klnij dla dobra... swojej firmy

  Przeklinasz w pracy? Dobrze robisz. Zdaniem psychologów z University of East Anglia takie zachowanie pomaga w integracji zespołu, wzmacnia jego solidarność, pozwala na wyrażenie negatywnych uczuć.