Andrzej Zaucha

Artykuły - Andrzej Zaucha (17)

 • Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy. Michał Szpak i Kuba Badach wśród gwiazd [PROGRAM]

  Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy. Michał Szpak i Kuba Badach wśród gwiazd [PROGRAM]

  Michał Szpak, Małgorzata Ostrowska i Kuba Badach - to tylko część gwiazd, które zmierzą się z repertuarem nietuzinkowego polskiego artysty podczas koncertu galowego 13. Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy "Serca bicie" 22 czerwca w bydgoskiej Operze Nova - poinformowało PAP biuro prasowe festiwalu.
 • 29 lat temu zastrzelono Andrzeja Zauchę. Zbrodnia do dziś budzi kontrowersje

  29 lat temu zastrzelono Andrzeja Zauchę. Zbrodnia do dziś budzi kontrowersje

  To przypominało mafijne porachunki. Do Zauchy oddano osiem strzałów z obrzyna, czyli karabinu o obciętej kolbie i lufie. Z najbliższej odległości. Morderca opróżnił dwa magazynki na parkingu, tuż przy mercedesie należącym do artysty.
 • Andrzej Zaucha: Wielka miłość i wielka nienawiść (29. rocznica śmierci)

  Andrzej Zaucha: Wielka miłość i wielka nienawiść (29. rocznica śmierci)

  10 października minęło 29 lat od tragicznej śmierci Andrzeja Zauchy. To przypominało mafijne porachunki. Do wokalisty oddano osiem strzałów z obrzyna, czyli karabinu o obciętej kolbie i lufie. Z najbliższej odległości. Morderca opróżnił dwa magazynki na parkingu, tuż przy mercedesie należącym do artysty.
 • Ukazała się biografia Andrzeja Zauchy. Ujawni nieznane fakty

  Ukazała się biografia Andrzeja Zauchy. Ujawni nieznane fakty

  Książka "Serca bicie. Biografia Andrzeja Zauchy", która miała premierę 15 września, ukazuje się niemal 29 lat od tragicznej śmierci jednego z najwybitniejszych polskich wokalistów. Swoją popularność zawdzięczał głębokiemu i aksamitnemu barytonowi oraz nieprawdopodobnej wręcz muzykalności. Autorzy biografii ujawniają w książce nieznane fakty z życia piosenkarza.
 • Andrzej ​Zaucha relacjonuje swoje zatrzymanie w Mińsku

  Andrzej ​Zaucha relacjonuje swoje zatrzymanie w Mińsku

  Korespondent "Faktów" TVN Andrzej Zaucha, łącząc się telefonicznie z TVN24, zrelacjonował swoje zatrzymanie przez milicję w Mińsku. W jego ocenie miało ono prawdopodobnie na celu uniemożliwienie pracy dziennikarzom i rejestrowanie zajść w centrum miasta.
 • Kuba Badach wystartował z trasą "Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny"

  Kuba Badach wystartował z trasą "Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny"

  Płyta "Tribute to Andrzej Zaucha" ma już 10 lat. Takie wyjątkowe jubileusze należy odpowiednio świętować. To właśnie z tej okazji Kuba Badach wraz z zespołem ruszył w specjalną trasę koncertową, która potrwa aż do 2020 roku.
 • "Byłaś serca biciem" - koncert piosenek Andrzeja Zauchy

  "Byłaś serca biciem" - koncert piosenek Andrzeja Zauchy

  W najbliższą sobotę w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana Polskiego Radia młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy wykonają najbardziej znane utwory z repertuaru Andrzeja Zauchy. Początek imprezy "Byłeś serca biciem" o godz. 21. Transmisja na antenie radiowej Jedynki.
 • 25. rocznica śmierci Andrzeja Zauchy - posłuchaj okolicznościowego mixtape'u

  25. rocznica śmierci Andrzeja Zauchy - posłuchaj okolicznościowego mixtape'u

  10 października mija dokładnie ćwierć wieku od tragicznej i przedwczesnej śmierci Andrzeja Zauchy - jednego z najwybitniejszych polskich wokalistów wszech czasów. Z tej okazji ukazał się specjalny mixtape prezentujący przekrój bogatej i rozproszonej twórczości krakowskiego muzyka.
 • Andrzej Zaucha: Tragiczny finał miłości

  Andrzej Zaucha: Tragiczny finał miłości

  Muzyczny samouk, charyzmatyczny wokalista. Jego znakomite piosenki, wśród nich "C’est la vie ..." , "Siódmy rok" czy "Byłaś serca biciem", nuciła cała Polska. Serce Andrzeja Zauchy przestało bić 10 października 1991 r. po tym, jak mąż jego przyjaciółki zastrzelił go z zazdrości o żonę. Od tych tragicznych wydarzeń mija właśnie 25 lat.
 • Zastrzelone gwiazdy muzyki

  Zastrzelone gwiazdy muzyki

  10 czerwca w Orlando doszło do zabójstwa, które wstrząsnęło Ameryką. Wtedy właśnie zastrzelona została 22-letnia wokalistka Christina Grimmie. Jednak to nie jedyny przypadek w historii, kiedy gwiazda muzyki ginie w ten sposób.

Filmy - Andrzej Zaucha (2)

 • Andrzej Zaucha (1949-1991)

  Wraz z jego śmiercią skończyła się pewna epoka w polskiej kulturze. Andrzej Zaucha, wokalista, perkusista, saksofonista, a także aktor w dniu śmierci miał zaledwie 42 lata.
 • Andrzej Zaucha byłby zachwycony!

  „C’est la vie” to jeden z przebojów Andrzeja Zauchy. W najbliższym odcinku „Must Be The Music” jego piosenkę wykona nauczyciel muzyki Piotr Kita, który do programu przyjechał z Brzozówki pod Tarnowem. - Moim marzeniem było wystąpić na tej scenie - powiedział pan Piotr, nie potrafiąc ukryć tremy.