Andrzej Zamilski

Artykuły - Andrzej Zamilski (5)

 • Euro U-21. Zamilski: Wypadnijmy lepiej niż podczas Euro 2012

  Euro U-21. Zamilski: Wypadnijmy lepiej niż podczas Euro 2012

  Od 16 czerwca Polska będzie gospodarzem piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21. "Biało-czerwoni" wystąpią w grupie A. "Dobrze, że zaczynamy od meczu ze Słowacją" - powiedział trener Andrzej Zamilski, osiągający w przeszłości międzynarodowe sukcesy z juniorami.
 • Dziwne zmiany trenerów w Ekstraklasie. "Uciekali z tonących okrętów?"

  Dziwne zmiany trenerów w Ekstraklasie. "Uciekali z tonących okrętów?"

  Większość nowych trenerów nieudanie przywitała się z Ekstraklasą. - Ale to wcale nie musi być ich wina. Może poprzednicy odeszli, bo zobaczyli, że źle dzieje się w tych klubach? - mówi w rozmowie z Interią Andrzej Zamilski, były selekcjoner młodzieżowych reprezentacji Polski.
 • Mistrzostwa świata do lat 17. Afrykański finał

  Mistrzostwa świata do lat 17. Afrykański finał

  W Chile dobiegają końca finały piłkarskich mistrzostw świata do lat 17. W decydującej rozgrywce spotkają dwa zespoły z Czarnego Lądu, Nigeria oraz Mali. - W tej kategorii wiekowej drużyny z Afryki są często w strefie medalowej. Składa się na to kilka rzeczy - tłumaczy Interii Andrzej Zamilski.
 • Adoptowane dzieci Ekstraklasy

  Adoptowane dzieci Ekstraklasy

  Na blisko 400 piłkarzy w Ekstraklasie, tylko 11 to prawdziwi wychowankowie. Najstarszym jest zaledwie 24-letni Piotr Malarczyk z Korony Kielce, a w składach Legii i Lecha, które szczycą się doskonałym szkoleniem, nie ma żadnego gracza, który byłby w klubie od początku. Jesteśmy świadkami zatracania największej wartości w sporcie - wierności.
 • Legia Warszawa - Wisła Kraków. "Moskal ma w składzie dwóch Matuzalemów"

  - Gdyby oba kluby spotkały się w innych okolicznościach, Legia powinna strzelać i liczyć ile wpadnie. Ale teraz trochę się zmieniło. Jeśli Wisła utrzyma ten trend, może być naprawdę ciekawie. Oceniłbym szanse obu drużyn 50 na 50 - powiedział Interii Andrzej Zamilski przed hitowym meczem Legii z Wisłą.