Film - Andrzej Trzos-Rastawiecki

Artykuły - Andrzej Trzos-Rastawiecki (5)

 • Nie żyje reżyser Andrzej Trzos-Rastawiecki

  Nie żyje reżyser Andrzej Trzos-Rastawiecki

  W wieku 85 lat zmarł we wtorek, 2 kwietnia, po długiej chorobie Andrzej Trzos-Rastawiecki, reżyser filmów fabularnych i dokumentalnych.
 • Pułkownik Kukliński: Życie jak film

  Pułkownik Kukliński: Życie jak film

  Jak informuje "Rzeczpospolita", trwają przygotowania do realizacji co najmniej kilku filmów o Ryszardzie Kuklińskim. Andrzej Trzos- Rastawiecki, autor dokumentu z 1997 roku "Pułkownik Kukliński", ma już gotowy scenariusz filmu fabularnego "Zeznanie". Dariusz Jabłoński jest w trakcie kręcenia obrazu dokumentalnego, ale szykuje się także do fabuły.
 • "Marszałek Piłsudski" w telewizji

  "Marszałek Piłsudski" w telewizji

  Jak poinformował dziennik Rzeczpospolita, telewizyjna Dwójka rozpocznie w niedzielę, 21 października, o godzinie 21.30 emisję fabularnego serialu "Marszałek Piłsudski". Serial będzie się składać z ośmiu odcinków, z których każdy liczy 52 minuty. Reżyserem "Marszałka Piłsudskiego" jest Andrzej Trzos-Rastawiecki, który również napisał scenariusz opowieści.
 • Ostatni klaps na planie "Marszałka"

  Ostatni klaps na planie "Marszałka"

  W Warszawie dobiegły końca zdjęcia do serialu "Marszałek" o Józefie Piłsudskim. Ostatni klaps padł na planie w czwartek, 23 listopada. Praca trwała ponad 80 dni, film kręcono w Warszawie, Krakowie i Radziejowicach. Obraz reżyseruje Andrzej Trzos-Rastawiecki, a Marszałka (młodego i w wieku dojrzałym) grają Mariusz Bonaszewski i Zbigniew Zapasiewicz.
 • Powstaje serial o Piłsudskim

  Powstaje serial o Piłsudskim

  Andrzej Trzos-Rastawiecki rozpoczyna w kwietniu zdjęcia do serialu "Marszałek Józef Piłsudski", opowiadającym o życiu wielkiego wodza, począwszy od zamachu na cara w 1897 roku i syberyjskiego zesłania, aż do śmierci Marszałka. W roli młodego Piłsudskiego wystąpi Mariusz Bonaszewski, a dorosłego Naczelnika zagra Zbigniew Zapasiewicz.