Andrzej Kopiczyński

Artykuły - Andrzej Kopiczyński (16)

 • Grób Andrzeja Kopiczyńskiego już tak nie wygląda

  Grób Andrzeja Kopiczyńskiego już tak nie wygląda

  Kiedy w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie zaniedbanego grobu Andrzeja Kopiczyńskiego, rozpętała się burza. Dzięki nagłośnieniu sprawy w ekspresowym tempie udało się jednak odnowić miejsce pochówku zmarłego przed rokiem aktora.
 • Kopiczyński odznaczony pośmiertnie Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

  Kopiczyński odznaczony pośmiertnie Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

  Decyzją prezydenta Andrzeja Dudy, Andrzej Kopiczyński został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za "zasługi dla polskiej kultury".
 • Pogrzeb Andrzeja Kopiczyńskiego

  Pogrzeb Andrzeja Kopiczyńskiego

  "Potrafił oddać paradoksy i absurdy egzystencji w Polsce Ludowej" - napisał wicepremier, minister kultury Piotr Gliński o Andrzeju Kopiczyńskim. W środę w Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe zmarłego 13 października aktora.
 • Anna Seniuk: Kopiczyński to był taki mój przyszywany mąż

  Anna Seniuk: Kopiczyński to był taki mój przyszywany mąż

  - Jego kultura, jego wdzięk, poczucie humoru zaskarbiły sobie mój podziw - wspomina zmarłego Andrzeja Kopiczyńskiego Anna Seniuk, odtwórczyni roli Magdy w serialu "Czterdziestolatek". - Myślę, że zapadł milionom ludzi w serce, że nieprędko zapomną o jego fantastycznej kreacji - mówi aktorka w rozmowie z RMF FM.
 • Andrzej Kopiczyński: Stworzył kultową postać PRL-u

  Andrzej Kopiczyński: Stworzył kultową postać PRL-u

  Andrzej Kopiczyński, któremu największą popularność przyniosła rola inżyniera Stefana Karwowskiego, stworzył tym samym jedną z kultowych postaci w PRL - powiedział prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz. Andrzej Kopiczyński zmarł w czwartek. Miał 82 lata.
 • Olbrychski o Kopiczyńskim: Łączyła nas przyjaźń jak Hamleta z Horacym

  Olbrychski o Kopiczyńskim: Łączyła nas przyjaźń jak Hamleta z Horacym

  - Graliśmy razem w "Hamlecie" Hanuszkiewicza; ta więź między Horacym i Hamletem, przyjaźń męska przeniosła się na nasze układy prywatne - powiedział o zmarłym w czwartek Andrzeju Kopiczyńskim Daniel Olbrychski.
 • Pietraszak o śmierci Kopiczyńskiego

  Pietraszak o śmierci Kopiczyńskiego

  Dzięki "Czterdziestolatkowi" Andrzej Kopiczyński stał się kimś bliskim dla kilku generacji Polaków; zasłużył na naszą pamięć - powiedział Leonard Pietraszak, który na planie "Czterdziestolatka" stworzył z Kopiczyńskim wspaniały duet aktorski. Kopiczyński zmarł w czwartek, 13 października. Miał 82 lata.
 • ​Andrzej Kopiczyński nie żyje

  ​Andrzej Kopiczyński nie żyje

  ​Andrzej Kopiczyński, aktor filmowy i teatralny, najbardziej znany z roli inżyniera Stefana Karwowskiego w serialu "Czterdziestolatek" , zmarł 12 października. Miał 82 lata. Aktor wystąpił też m.in. w serialu "Kolumbowie" i filmach "Znachor" i "Kopernik".

Filmy - Andrzej Kopiczyński (1)

 • Andrzej Kopiczyński (1934-2016)

  Kopiczyński miał na swoim koncie ponad sto sześćdziesiąt ról. Jego kariera zaczęła się na deskach teatralnych, później po sukcesie ''czterdziestolatka'' na stałe wpisał się do świadomości Polaków.