Andrzej Bargiel

Artykuły - Andrzej Bargiel (14)

 • Głosuj, gdzie trafi po 20 000 złotych

  Głosuj, gdzie trafi po 20 000 złotych

  ​Andrzej Bargiel to pierwszy człowiek na świecie, który zjechał na nartach z wierzchołków K2 i Broad Peak. Z marką LOTTO łączy go wiara w sportowe wartości.
 • K2 dla Polaków: Od marzeń Karpińskiego po zjazd Bargiela

  K2 dla Polaków: Od marzeń Karpińskiego po zjazd Bargiela

  Imponująca skalna piramida od stu pięćdziesięciu lat śni się po nocach kolejnym pokoleniom wspinaczy. Jako pierwsi K2 zdobyli 31 lipca 1954 roku Włosi Achille Compagnoni i Lino Lacedelli. Rocznica historycznego wejścia na drugą najwyższą górę świata to dobry moment, by przybliżyć jej silne związki z Polską.
 • Andrzej Bargiel zakażony koronawirusem

  Andrzej Bargiel zakażony koronawirusem

  Andrzej Bargiel, znany polski himalaista oraz skialpinista - pierwszy człowiek w historii, który zjechał na nartach z K2 - potwierdził na Instagramie, że jest zakażony koronawirusem. Przyznał jednak, że chorobę przechodzi łagodnie i czuje się dobrze.
 • Andrzej Bargiel kończy wyprawę na Mount Everest

  Andrzej Bargiel kończy wyprawę na Mount Everest

  Andrzej Bargiel podjął decyzję o zakończeniu wyzwania Everest Ski Challenge. Niebezpieczne warunki nie pozwoliły Polakowi na atak szczytowy na najwyższą górę świata. – Kończymy, bo to jest najbardziej rozsądne – napisał w mediach społecznościowych.
 • Andrzej Bargiel: To jest właśnie czas na Everest

  Andrzej Bargiel: To jest właśnie czas na Everest

  We wtorek Andrzej Bargiel, który w lipcu 2018 r., jako pierwszy na świecie zjechał na nartach ze szczytu K2 (8611 m), wyrusza na podbój Everestu, najwyższej góry świata (8848 m). Chce zdobyć go bez tlenu i zjechać na nartach. - Ten wybór to konsekwencja poprzednich wypraw - mówi.
 • Andrzej Bargiel twarzą zimowej kampanii Małopolski

  Andrzej Bargiel twarzą zimowej kampanii Małopolski

  30-letni skialpinista Andrzej Bargiel będzie twarzą zimowej kampanii promocyjnej Małopolski. Ogłaszając sportowca "ambasadorem zimowej Małopolski" województwo chce przyciągnąć jeszcze więcej turystów, ale i zachęcić do aktywnego trybu życia.
 • Andrzej Bargiel już wie, co zrobi z nartami po K2. „Tanio ich nie oddam!”

  Andrzej Bargiel jako pierwszy na świecie wyszedł i zjechał na nartach ze szczytu K2. Dzisiaj powoli wraca do normalnego życia i - jak mówi – treningi już zaczął, ale po takiej wyprawie konieczny jest odpoczynek psychiczny. Od gór. Nam opowiada o swojej innej pasji, rajdach samochodowych, i o tym, jak został ambasadorem Fundacji Sportowcy Dzieciom.
 • Andrzej Bargiel: Z K2 na Pol'And'Rock Festival 2018

  Andrzej Bargiel: Z K2 na Pol'And'Rock Festival 2018

  Niespodziewanym gościem Pol'and'Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) w Kostrzynie nad Odrą był Andrzej Bargiel, nie pamiętają najtwardsi weterani imprezy.
 • RMF: Andrzej Bargiel atakuje szczyt K2

  RMF: Andrzej Bargiel atakuje szczyt K2

  Andrzej Bargiel atakuje szczyt K2. Po wejściu na wierzchołek 30-latek zamierza jako pierwszy człowiek w historii zjechać z "góry gór" na nartach.
 • Andrzej Bargiel rozpoczyna atak szczytowy na K2

  Andrzej Bargiel rozpoczyna atak szczytowy na K2

  - Rozpoczynam atak szczytowy. Idą ze mną Kuba Pobudka i Janusz Gołąb – poinformował Andrzej Bargiel, który chce zdobyć szczyt K2 (8611 m) w Karakorum. Następnie zakopiańczyk jako pierwszy człowiek na świecie chce zjechać na nartach aż do podstawy góry.

Filmy - Andrzej Bargiel (4)

 • Bargiel po wyprawie na K2: Odpoczynek psychiczny był konieczny. Wideo

  Andrzej Bargiel jest pierwszym skialpinistą w historii, który zjechał na nartach ze szczytu K2. Zapytaliśmy go, czy emocje już całkiem opadły czy wręcz przeciwnie – teraz jeszcze bardziej docenia, że niecałe dwa miesiące temu stało się coś naprawdę wyjątkowego? – To nie jest tak, że cały czas bardzo przeżywam tę wyprawę. Lubię przeżywać wydarzenia wtedy, kiedy się dzieją. Potem zamykam pewien etap w życiu i robię inne rzeczy. Dlatego krótki odpoczynek od treningu był po takiej wyprawie konieczny, ale ważniejsze wydaje mi się coś innego – nabranie dystansu i odpoczynek psychiczny od gór – mówi zakopiańczyk, który został właśnie ambasadorem Fundacji Sportowcy Dzieciom.
 • Andrzej Bargiel: Co zrobię z nartami po K2? Tanio ich nie oddam! Wideo

  Co jest konieczne, aby podjąć się takiego wyzwania? Trzeba do niego dojrzeć - żeby nie było szalone, ale racjonalne. Problem w tym, że nie ma osób, które mogłyby mi doradzić i podpowiedzieć. Musiałem zarządzać ryzykiem na bazie swojego doświadczenia, nauczyć się "czytać" przyrodę, podejmować decyzje na podstawie znaków, które nam daje. A co z nartami? Tanio ich nie oddam! – mówi Andrzej Bargiel, pierwszy skialpinista w historii, który zjechał ze szczytu K2.
 • Andrzej Bargiel o zjeździe na nartach z K2

  22 lipca 2018 roku Andrzej Bargiel jako pierwszy człowiek w historii zjechał na nartach ze szczytu K2, jednego z najtrudniejszych ośmiotysięczników. W studiu programu powiedział, jak wyglądał ten zjazd. Jakie zadania mieli członkowie jego ekipy Bartek Bargiel, Janusz Gołąb, Piotr Pawlus i Marek Ogień? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Sukces polskiego alpinizmu. Szczyty Śnieżnej Pantery zdobyte w rekordowo krótkim czasie

  To jedno z największych osiągnięć polskiego alpinizmu w ostatnich latach. Andrzej Bargiel zdobył Śnieżną Panterę i pobił obowiązujący od 17 lat rekord aż o 12 dni. Na pięć siedmiotysięczników na terenie byłego ZSRR wszedł w ciągu 30 dni. Od przygotowań i treningów po kolejne zdobywane szczyty w wyprawie towarzyszyła himalaiście ekipa filmowa CANAL+ DISCOVERY, co było dużym wyzwaniem – zarówno dla Bargiela, jak i dla filmowców. Sam sprzęt, który im towarzyszył, ważył prawie tonę. – Głównym celem było po prostu uprawianie narciarstwa i zupełnie inna forma zdobywania tych szczytów. Przy wyborze projektu ważne dla mnie było to, że mogę eksplorować i poznawać nowe miejsca. Myślę, że było to zdecydowanie trudniejsze niż wchodzenie na jeden ośmiotysięcznik, bo tych szczytów było pięć. To oznacza duże zamieszanie, dużą ekipę, trzeba było zadbać o to, żeby wszystko działało i było bezpiecznie – podkreśla Andrzej Bargiel, skialpinista, zdobywca pięciu szczytów Śnieżnej Pantery.