analityk

Artykuły - Analityk (5)

 • P. Kuczyński: Surowce będą drożeć

  P. Kuczyński: Surowce będą drożeć

  - Dopóki dolar będzie tracić, trzeba się liczyć z podwyżką cen surowców - mówi Piotr Kuczyński, główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion.
 • Data scientist - specjalista pilnie poszukiwany

  Data scientist - specjalista pilnie poszukiwany

  Specjaliści data science, w dobie cyfryzacji i rosnącej ilości generowanych danych, stali się jednymi z najbardziej pożądanych pracowników na rynku pracy. Kim są badacze danych? Jak uczyć się tego zawodu? Czym kierować się przy wyborze pracodawcy? Na te pytania odpowiadają eksperci SAS Institute Polska.
 • Czy powstanie kolejny zawód regulowany?

  Czy powstanie kolejny zawód regulowany?

  Co jakiś czas powraca problem certyfikacji podmiotów świadczących usługi pośrednictwa kredytowego. Tym razem zapowiedź zmian jest bardzo realna, gdyż Związek Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) i Związek Banków Polskich pracują nad stworzeniem standardów, które odpowiadałyby Dyrektywie UE (Morgage Credit Directive) wytyczającej kierunek zmian, które winny być implementowane do naszych wewnętrznych regulacji.
 • Złoty najsłabszy w regionie. Naszej walucie nie służy niepewna sytuacja budżetowa

  Złoty najsłabszy w regionie. Naszej walucie nie służy niepewna sytuacja budżetowa

  - Złoty jest słaby i nie chce się umocnić - ocenia aktualne notowania polskiej waluty Marek Wołos, analityk Domu Maklerskiego TMS Brokers. Wczoraj za euro trzeba było zapłacić 4,32 gr, czyli o 4 grosze więcej niż w poniedziałek. O 5 groszy podrożał dolar. Nasza waluta jest najsłabsza w regionie. Co ciekawe, waluty innych rynków wschodzących, np. forint czy korona czeska zyskują na wartości.
 • Nie trzeba kupować walut obcych

  Nie trzeba kupować walut obcych

  Sytuacja na rynku walut się stabilizuje, co oznacza, że nie ma sensu kupować obcej waluty na zapas - uważa Marek Rogalski, główny analityk walutowy Domu Maklerskiego BOŚ.
 • Wielkie hamowanie w mieszkaniówce

  Wielkie hamowanie w mieszkaniówce

  Publikacja statystyk GUS dotyczących wstępnych danych budownictwa mieszkaniowego w pierwszym kwartale 2013r. jest prostą kontynuacją tendencji zapoczątkowanej już wiosną ubiegłego roku, a polegającej głównie na ograniczaniu aktywności inwestycyjnej inwestorów, przy rosnącej liczbie inwestycji oddawanych do użytku - pisze Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości portalu RynekPierwotny.com.
 • Nigeria dobrym miejscem do inwestowania

  Nigeria dobrym miejscem do inwestowania

  Nigeria ma szansę szybko rozwijać swoją gospodarkę nawet przez najbliższe 30 lat. Dlatego nasze firmy powinny być obecne na tym rynku twierdzi analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
 • Rynek mieszkań jest w punkcie krytycznym

  Rynek mieszkań jest w punkcie krytycznym

  Z opublikowanej ostatnio informacji GUS na temat budownictwa mieszkaniowego w pierwszych dziesięciu miesiącach tego roku może wynikać, że deweloperzy na dobre zaczynają ograniczać nowe inwestycje, uznając prawdopodobnie, że nadpodaż mieszkań w ich ofercie osiągnęła punkt krytyczny - pisze Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości portalu RynekPierwotny.com.
 • Na parkingi trafiły najpierw auta benzynowe. Teraz - diesle

  Na parkingi trafiły najpierw auta benzynowe. Teraz - diesle

  Sytuacja na naszym rynku paliw jest stabilna. Analityk Andrzej Szczęśniak wyjaśnia, że na rynku ropy naftowej nie dzieje się nic, oprócz gwałtownych jednodniowych wahań, co wpłynęłoby w znaczący sposób na ceny.

Filmy - Analityk (1)

 • Realny zysk z lokat większy niż przed rokiem

  Choć oprocentowanie lokat bankowych w ostatnim czasie spadło nawet o połowę wobec stawek ubiegłorocznych, na tych produktach inwestycyjnych zarobimy jednak więcej. Jak tłumaczy Jarosław Sadowski, główny analityk Expander Advisors, za sprawą bardzo niskiej inflacji realny zysk z lokat będzie większy niż przed rokiem, gdy inflacja sięgała 4 procent.