ameryk

Artykuły - Ameryk (106)

 • "Matrix" dziedzictwem narodowym Ameryki

  "Matrix" dziedzictwem narodowym Ameryki

  Kolejnych 25 filmów dołączyło w środę do U.S. National Film Registry, listy dzieł budujących dziedzictwo kulturalne Stanów Zjednoczonych. Wśród nich znalazły się światowej klasy dzieła: "Śniadanie u Tiffany'ego", "Brudny Harry" oraz "Matrix".
 • Mariusz Max Kolonko: Odkrywanie Ameryki

  Mariusz Max Kolonko: Odkrywanie Ameryki

  Koledzy mówili o nim Szalony Max. On nie zwracał na to uwagi i robił swoje.
 • Tadeusz Błażusiak Mistrzem Ameryki 2012!

  Tadeusz Błażusiak Mistrzem Ameryki 2012!

  Podczas wielkiego finału Mistrzostw Ameryki AMA Endurocross 2012 w Las Vegas Tadeusz Błażusiak "postawił kropkę nad i" wygrywając wszystkie swoje biegi, a co za tym idzie, pewnie zdobył (po raz czwarty) Mistrzostwo Ameryki.
 • Fuzja lotniczych gigantów Ameryki Południowej

  - Fuzja największego przewoźnika lotniczego Ameryki Łacińskiej, chilijskiego LAN Airlines, z największą linią lotniczą Brazylii, TAM, stała się faktem. Nowa firma LATAM Airlines będzie kontrolować 15 proc. rynku przewozów w regionie - podał dziennik "El Pais".
 • Spór o Kubę na szczycie przywódców państw obu Ameryk

  Spór o Kubę na szczycie przywódców państw obu Ameryk

  Na szczycie przywódców państw obu Ameryk w Cartagenie, na północy Kolumbii, nie osiągnięto zgody w sprawie deklaracji końcowej z powodu sprzeciwu USA wobec zapraszania Kuby na kolejne szczyty - powiedział w niedzielę prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos.
 • Zmarła Róża Nowotarska, dziennikarka Głosu Ameryki

  W wieku 91 lat zmarła w Waszyngtonie na chorobę nowotworową Róża Nowotarska, emerytowana dziennikarka sekcji polskiej radia Głos Ameryki, pisarka i publicystka kulturalna.
 • Papież do biskupów z Ameryki Płd.: Bądźcie po stronie najsłabszych

  Papież do biskupów z Ameryki Płd.: Bądźcie po stronie najsłabszych

  W katedrze Matki Bożej Światła w mieście Leon w Meksyku Benedykt XVI przewodniczył w niedzielę wieczorem nieszporom z udziałem biskupów z całego kraju i Ameryki Łacińskiej. Wezwał, by stali po stronie ludzi zepchniętych na margines i ofiar przemocy.
 • Gość z Ameryki

  Gość z Ameryki

  Sama studiowała w USA, więc zagranie Nicole w amerykańskim stylu przyszło jej łatwo. - Jej urok i siła polega na tym, że odnajduje się w każdej sytuacji - mówi o swojej bohaterce Maria Niklińska.
 • Włochy: Gangi z Ameryki Łacińskiej terroryzują miasta

  Gangi młodzieży z rodzin imigrantów z Ameryki Łacińskiej terroryzują włoskie miasta - alarmują lokalne media. Szacuje się, że do groźnych grup o charakterze przestępczym należy około 4 tysięcy nastolatków, którzy przejmują zwyczaje z krajów swego pochodzenia.
 • "Czuliśmy i czujemy ból Ameryki". Uroczystości w Polsce

  "Czuliśmy i czujemy ból Ameryki". Uroczystości w Polsce

  Czuliśmy i czujemy ból Ameryki - powiedział minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podczas uroczystości w stołecznym Parku Skaryszewskim w 10. rocznicę zamachów terrorystycznych w USA.