ambasada

Synonimy:
ambasady, anbasada
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ambasada (327)

Filmy - Ambasada (3)

  • Ostrzelano ambasadę USA w Ankarze

    Jak donoszą amerykańskie media, w godzinach porannych ambasada USA w Ankarze została ostrzelana przez nieznanych sprawców, którzy uciekli z miejsca zdarzenia. W incydencie nikt nie ucierpiał.
  • Amerykańska delegacja w Jerozolimie przed przeniesieniem ambasady do Jerozolimy. "Prezydent Trump tworzy historię"

    Do Jerozolimy przyjechała amerykańska delegacja, która bierze udział w uroczystościach towarzyszących otwarciu ambasady Stanów Zjednoczonych w Jerozolimie. - Prezydent Trump tworzy historię - powiedział premier Izraela Binjamin Netanjahu podczas spotkania w przeddzień oficjalnego otwarcia placówki. Biały Dom reprezentują córka Donalda Trumpa, Ivanka oraz jej mąż i doradca prezydenta Jared Kushner. Na czele delegacji stoi zastępca sekretarza stanu John Sullivan. - Wszyscy tutaj zebrani rozumiemy, że otwarcie ambasady Stanów Zjednoczonych w Jerozolimie to długo opóźnione uznanie realiów - powiedział Sullivan. Trump podjął decyzję o uznaniu Jerozolimy przez Waszyngton za stolicę państwa żydowskiego i tym samym zarządził przeniesienie ambasady z Tel Awiwu.
  • Atak na ambasadę Izraela w Ankarze

    Izraelskie MSZ podało, że miejscowy strażnik w ambasadzie Izraela w Ankarze postrzelił w środę i ranił 41-letniego napastnika w pobliżu placówki dyplomatycznej tego kraju. W próbie ataku nie ucierpiał nikt z personelu ambasady.