Nowe Technologie - amazon.com

Artykuły - Amazon.com (59)

 • Amazon.com kupił polską firmę IVONA Software

  Amazon.com kupił polską firmę IVONA Software

  IVONA Software, doskonale znana ze swojego syntezatora mowy, została częścią Amazon.com. IVONA dostarcza technologia, na której opierają się funkcje Text-to-Speech, Voice Guide oraz Explore by Touch w tabletach Kindle Fire.
 • Jeff Bezos odnalazł Apollo 11 na dnie morza

  Jeff Bezos odnalazł Apollo 11 na dnie morza

  16 lipca 1969 roku włączono pięć potężnych silników F-1, które za zadanie miały poderwać rakietę Saturn V. Na jej szczycie znajdował się nie byle jaki ładunek - lądownik i orbiter misji Apollo 11. Po około pięciu minutach pracy pierwszy stopień oraz dodatkowe rakiety na paliwo stałe zostały odrzucone i wpadły do oceanu.
 • Gigant internetowego handlu wkracza do Polski

  Gigant internetowego handlu wkracza do Polski

  Próby wejścia dużych, zagranicznych firm internetowych na polski rynek często kończyły się spektakularnymi porażkami, jak choćby w przypadku eBaya czy Yahoo! W niedalekiej przyszłości portfele polskich klientów spróbuje podbić kolejny gigant. Czy mu się uda?
 • Google, Facebook czy IBM. W której firmie płacą najwięcej?

  Google, Facebook czy IBM. W której firmie płacą najwięcej?

  Google płaci swoim pracownikom najlepiej, a osoby zatrudnione w Facebooku są najbardziej zadowolone w porównaniu z pracownikami innych firm IT. Z kolei pracownicy IBM-a są najwierniejsi swojej firmie i spędzają w niej najwięcej lat. Takie informacje przekazała firma PayScale Inc.
 • Amazon negocjuje ze studiami nagraniowymi

  Amazon negocjuje ze studiami nagraniowymi

  Amazon, chcąc uspokoić obawy studiów nagraniowych, rozpoczął negocjacje w celu zawarcia z nimi umów licencyjnych. Firma uruchomiła przed dwoma dniami nowy serwis muzyczny.
 • Sprzedaż PlayStation 3 wzrosła o 700 proc

  Sprzedaż PlayStation 3 wzrosła o 700 proc

  Po tym jak firma Sony zdecydowała się obniżyć koszty swej najnowszej konsoli PlayStation na terenie USA, jej sprzedaż na Amazon.com wzrosła o 700 proc.
 • Wyszukiwarka z... Amazon.com

  Do rynku wyszukiwarek internetowych dołączyła największa sieciowa "księgarnia" świata Amazon.com, a dokładnie - należąca do niej firma A9.com.Testy systemu trwały od kwietnia. Wyszukiwarka A9 ma swoją witrynę, pasek narzędziowy oraz "okienko" w witrynie Amazon.com.
 • Wyszukiwarka Amazon.com

  Po siedmiu miesiącach przygotowań, Amazon bez rozgłosu uruchomił wersję testową swojego serwisu wyszukiwania. Tym samym największa księgarnia internetowa na świecie wchodzi na rynek zdominowany przez takich gigantów jak Google i Yahoo. Nowy serwis o nazwie A9 pozwala na przeszukiwanie Internetu, zasobów Amazonu, bazy filmowej (Internet Movie Database) oraz Google.
 • Baza książek Amazonu

  Amazon.com pracuje nad nowym serwisem. Będzie to publicznie dostępna baza zawierająca tytuły i opisy a także teksty dziesiątków tysięcy wydanych już książek, co pozwoli użytkownikom zapoznać sie z dostępną juz na rynku ofertą bez konieczności odwiedzania księgarń.