amazon.com

Artykuły - Amazon.com (95)

 • Komisja dobierze się do słynnego sklepu?

  Komisja dobierze się do słynnego sklepu?

  Większość europejskich zysków Amazona jest wprawdzie księgowana w Luksemburgu, ale nie jest tam opodatkowana. To budzi noepokój Brukseli.
 • Amazon.com kupił polską firmę IVONA Software

  Amazon.com kupił polską firmę IVONA Software

  IVONA Software, doskonale znana ze swojego syntezatora mowy, została częścią Amazon.com. IVONA dostarcza technologia, na której opierają się funkcje Text-to-Speech, Voice Guide oraz Explore by Touch w tabletach Kindle Fire.
 • Amazon AppStore trafi do Europy

  Amazon AppStore trafi do Europy

  Z powodu rychłej premiery pierwszego flagowego tabletu Google, Amazon zaczyna odczuwać wysoką temperaturę. Wie, że Google Nexus może być dla klientów bardziej atrakcyjny niż Kindle Fire; szczególnie biorąc pod uwagę domniemaną specyfikację i cenę tabletu. Nie chcąc stracić wysokiej pozycji na rynku, Amazon zdecydował się na rozszerzenie działalności.
 • Samsung Galaxy Note 10.1 jak widmo na Amazonie

  Samsung Galaxy Note 10.1 jak widmo na Amazonie

  Samsung Galaxy Note 10.1 pojawił się na stronie amerykańskiego Amazonu, ale równie szybko zniknął. Nie przeszkodziło to redakcji UnviredView w zdobyciu screena ze sklepu, pokazującego cenę tabletu.
 • Amazon Kindle Fire 10,1" w trzecim kwartale 2012?

  Amazon Kindle Fire 10,1" w trzecim kwartale 2012?

  O planach wprowadzenia na rynek przez Amazon tabletu z ekranem o przekątnej 10,1" słyszymy nie od dziś, więc napływające kolejne informacje w tej sprawie nie są dla nas żadnym zaskoczeniem. Wciąż jednak nie wiadomo na ile te wieści są prawdziwe... Choć wiele wskazuje na to, że faktycznie są.
 • Kolejny tablet Amazona będzie miał większy ekran?

  Kolejny tablet Amazona będzie miał większy ekran?

  Kindle Fire, pierwszy tablet z Androidem od Amazona odniósł ogromny sukces. Urządzenie idealnie spasowane z usługami amerykańskiego usługodawcy nadal jest hitem na tamtejszym rynku, ale Amazon myśli już o nowej generacji "Kindle Fire".
 • Wielka firma, którą zna każdy, nie płaci podatków

  Wielka firma, którą zna każdy, nie płaci podatków

  Brytyjskie media donoszą, że wielka międzynarodowa firma Amazon uchyla się od lat od płacenia podatków w Wielkiej Brytanii, niszcząc przy tym handel detaliczny, który podatki płaci.
 • Duża aktualizacja dla Amazona Kindle Fire

  Duża aktualizacja dla Amazona Kindle Fire

  O Amazon Kindle Fire mówi się ostatnio oraz częściej. To urządzenie nie tylko zdobyło wynoszący niemalże 15 proc. udział w rynku, ale wciąż przyciąga nowych nabywców ceną, atrakcyjnym wzornictwem, mobilnością i możliwościami. Dzięki aktualizacji, urządzenie stało się jeszcze lepsze.
 • Który sklep z aplikacjami przynosi największe zyski?

  Który sklep z aplikacjami przynosi największe zyski?

  Od czasu do czasu docierają do nas informacje o wynikach sprzedaży poszczególnych modeli tabletów. Wśród nich prym wiedzie Apple, którego nowy iPad w ciągu pierwszego weekendu po premierze trafił do trzech milionów klientów. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę analityczną Flurry, sytuacja wygląda podobnie na rynku sklepów z aplikacjami.
 • Jeff Bezos odnalazł Apollo 11 na dnie morza

  Jeff Bezos odnalazł Apollo 11 na dnie morza

  16 lipca 1969 roku włączono pięć potężnych silników F-1, które za zadanie miały poderwać rakietę Saturn V. Na jej szczycie znajdował się nie byle jaki ładunek - lądownik i orbiter misji Apollo 11. Po około pięciu minutach pracy pierwszy stopień oraz dodatkowe rakiety na paliwo stałe zostały odrzucone i wpadły do oceanu.