alitalia

Artykuły - Alitalia (14)

 • Lot z Rzymu na Sycylię jak za Ocean - największymi samolotami

  Lot z Rzymu na Sycylię jak za Ocean - największymi samolotami

  Lot z Rzymu na Sycylię jak za Ocean, na pokładzie największych samolotów - tak wyglądają podróże podczas pandemii koronawirusa. Włoskie linie lotnicze Alitalia, aby zapewnić pasażerom bezpieczną odległość, używają na tej trasie maszyn do lotów międzykontynentalnych.
 • Włochy: Strajk w przeżywającej trudności Alitalii, odwołano blisko 200 lotów

  Włochy: Strajk w przeżywającej trudności Alitalii, odwołano blisko 200 lotów

  198 lotów zaplanowanych na środę i czwartek rano odwołały włoskie linie lotnicze Alitalia w związku z całodobowym strajkiem pilotów i personelu pokładowego. Protest ogłoszony przez trzy związki zawodowe odbywa się przed decydującą fazą procesu ratowania linii.
 • Ratowanie Alitalii nie pomogło

  Nigdy więcej ani jednego euro z publicznych pieniędzy dla Alitalii - takie zdaniem jednego z włoskich publicystów powinno być hasło wszystkich odpowiedzialnych polityków podczas obecnej kampanii przed wyborami parlamentarnymi we Włoszech w lutym.
 • Alitalia w Kraków Airport

  Alitalia w Kraków Airport

  Alitalia, włoski narodowy przewoźnik uruchamia w sezonie Lato 2013 połączenie z Rzymu do Krakowa. Loty z lotniska Fiumicino będą realizowane trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, piątki i niedziele. Pierwszy rejs zaplanowano na 25 marca 2013 roku.
 • Włochy: Próba porwania samolotu Alitalii

  Włochy: Próba porwania samolotu Alitalii

  Do próby porwania samolotu linii Alitalia, lecącego z Paryża do Rzymu, doszło w niedzielę wieczorem - podała agencja Ansa.
 • Alitalia odwołuje loty z powodu strajku

  Włoskie linie lotnicze Alitalia odwołały lub przesunęły w poniedziałek część lotów we Włoszech z powodu 4-godzinnego strajku pilotów, personelu pokładowego i bagażowych.
 • Włochy: Linie lotnicze zapomniały o Sycylii

  Włochy: Linie lotnicze zapomniały o Sycylii

  Na mapie Włoch w firmowym biuletynie linii lotniczych Alitalia zapomniano o Sycylii - odkryła pewna pasażerka, kiedy to właśnie Alitalią udawała się na Sycylię.
 • Wystartowała nowa Alitalia

  Wtorek jest pierwszym dniem działalności nowej Alitalii - włoskich linii lotniczych, powstałych w wyniku przejęcia kontroli nad zadłużonym przedsiębiorstwem państwowym przez grupę rodzimych inwestorów.
 • Alitalia drastycznie zredukuje liczbę lotów

  Alitalia drastycznie zredukuje liczbę lotów

  Od środy Alitalia drastycznie zredukuje liczbę lotów - informuje włoska prasa. Podkreśla, że jest to konieczne przede wszystkim z powodu spadku liczby pasażerów linii, nad którymi kontrolę przejmuje właśnie Włoskie Towarzystwo Lotnicze CAI.
 • Strajk w Alitalii, samoloty odlatują z opóźnieniem

  Strajk w Alitalii, samoloty odlatują z opóźnieniem

  Samoloty linii Alitalia odlatują z rzymskiego lotniska Fiumicino ze znacznym opóźnieniem z powodu protestów części załóg przeciwko zasadom ratowania narodowego przewoźnika przez grupę włoskich inwestorów.