Aleppo

Artykuły - Aleppo (78)

 • Chłopiec, który stał się symbolem

  Chłopiec, który stał się symbolem

  ​W sierpniu 2016 roku cały świat oglądał zdjęcia małego Omrana Daqneeshy z Aleppo. Wyciągnięty spod gruzów trafionego pociskami domu, chłopiec stał się symbolem wojny domowej w Syrii. Pokryty pyłem, zakrwawiony i oszołomiony chłopiec przypomniał zachodniemu światu o tym konflikcie. Dziś Omran powraca.
 • Wojna w Syrii: Fiasko komisji śledczej ONZ

  Wojna w Syrii: Fiasko komisji śledczej ONZ

  Komisja śledcza ONZ, której zadaniem było zbadanie okoliczności ataku na konwój z pomocą humanitarną 19 września koło Aleppo zakończyła w środę śledztwo. "Ustalenie, kto ponosi odpowiedzialność za atak, wykracza poza możliwości komisji" - głosi komunikat ONZ.
 • Ewakuacja wschodniego Aleppo wstrzymana. Chaos informacyjny

  Ewakuacja wschodniego Aleppo wstrzymana. Chaos informacyjny

  Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka podało w niedzielę, że ewakuacja ludzi ze wschodniego Aleppo i dwóch szyickich miejscowości w prowincji Idlib została wstrzymana do odwołania. Z Syrii napływają chaotyczne informacje w tej sprawie.
 • Sprzeczne doniesienia ws. sytuacji w Aleppo

  Sprzeczne doniesienia ws. sytuacji w Aleppo

  Rosyjskie ministerstwo obrony ogłosiło, że operacja rosyjskiego centrum pojednania mająca na celu ewakuację rebeliantów i ich rodzin z Aleppo w północno-zachodniej Syrii została zakończona. Kolejne doniesienia zaprzeczają rosyjskiemu komunikatowi.
 • Dziesiątki tysięcy mieszkańców Aleppo w oczekiwaniu na ewakuację

  Dziesiątki tysięcy mieszkańców Aleppo w oczekiwaniu na ewakuację

  Ok. 40 tys. cywilów czeka we wschodnim Aleppo na ewakuację do zachodniej części miasta, a 1,5-5 tys. rebeliantów z rodzinami czeka na ewakuację do sąsiedniej prowincji Idlib - oświadczył w czwartek specjalny wysłannik ONZ do tego kraju Staffan de Mistura.
 • Aleppo. Współczesny wyrzut sumienia

  Aleppo. Współczesny wyrzut sumienia

  Moje dzieci znają wojnę tylko z książek. Wiedzą, kim był niedźwiedź Wojtek, co symbolizuje pomnik Małego Powstańca, a z okazji 11 listopada śpiewają patriotyczne pieśni.
 • Rosja wznowi ataki w Aleppo?

  Rosja wznowi ataki w Aleppo?

  Rosyjskie władze oświadczyły, że rozważają zerwanie "przerwy humanitarnej" w Aleppo z powodu działalności rebeliantów.
 • Koniec "przerwy humanitarnej". Wybuchły walki

  Koniec "przerwy humanitarnej". Wybuchły walki

  Zaledwie kilka godzin po zakończeniu "przerwy humanitarnej" w Aleppo na północy Syrii, w mieście ponownie wybuchły zacięte walki - poinformowało w sobotę późnym wieczorem Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Z "przerwy humanitarnej" skorzystały wszystkie strony konfliktu po to, by wzmocnić i przegrupować swe siły - twierdzą obserwatorzy.
 • Walki i ostrzał. Nie uszanowano "przerwy humanitarnej"

  Walki i ostrzał. Nie uszanowano "przerwy humanitarnej"

  Krótko po rozpoczęciu w czwartek rano "przerwy humanitarnej" w Aleppo na północy Syrii doszło do walk i ostrzału artyleryjskiego w korytarzach humanitarnych wyznaczonych przez siły syryjskie i rosyjskie - podała AFP.
 • Ban Ki Mun ostrzega przed "bezprecedensową" katastrofą humanitarną w Aleppo

  Ban Ki Mun ostrzega przed "bezprecedensową" katastrofą humanitarną w Aleppo

  Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun ostrzegł we wtorek przed "bezprecedensową" katastrofą humanitarną w syryjskim Aleppo i wezwał USA i Rosję do niezwłocznego uzgodnienia przerwania ognia w tym mieście, a także w całej Syrii.

Filmy - Aleppo (5)

 • Cywile uciekają ze wschodnich dzielnic Aleppo

  Blisko 10 tysięcy cywilów uciekło w ciągu ostatniej doby z kontrolowanych przez rebeliantów wschodnich dzielnic miasta Aleppo w północnej Syrii - poinformowało w niedzielę późnym wieczorem niezależne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
 • Cywile uciekają ze wschodnich dzielnic Aleppo

  Blisko 10 tysięcy cywilów uciekło w ciągu ostatniej doby z kontrolowanych przez rebeliantów wschodnich dzielnic miasta Aleppo w północnej Syrii - poinformowało w niedzielę późnym wieczorem niezależne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
 • Syria. Nocne bombardowanie prowincji Aleppo.

  Nie ustają bombardowania w Syrii. Nagranie wykonane przez syryjskiego aktywistę ukazują nocne naloty na przedmieścia Aleppo.
 • Syria. Coraz więcej ofiar nalotów wśród cywilów

  ​Siły syryjskiego reżimu ze wsparciem rosyjskiego lotnictwa zintensyfikowały w ciągu ostatnich 24 godzin naloty prowadzone w strefach pod kontrolą rebeliantów i dżihadystów w Aleppo i innych rejonach na północy Syrii. Zginęło w nich prawie 70 cywilów.