Aleppo

Artykuły - Aleppo (78)

 • Chłopiec, który stał się symbolem

  Chłopiec, który stał się symbolem

  ​W sierpniu 2016 roku cały świat oglądał zdjęcia małego Omrana Daqneeshy z Aleppo. Wyciągnięty spod gruzów trafionego pociskami domu, chłopiec stał się symbolem wojny domowej w Syrii. Pokryty pyłem, zakrwawiony i oszołomiony chłopiec przypomniał zachodniemu światu o tym konflikcie. Dziś Omran powraca.
 • Wojna w Syrii: Fiasko komisji śledczej ONZ

  Wojna w Syrii: Fiasko komisji śledczej ONZ

  Komisja śledcza ONZ, której zadaniem było zbadanie okoliczności ataku na konwój z pomocą humanitarną 19 września koło Aleppo zakończyła w środę śledztwo. "Ustalenie, kto ponosi odpowiedzialność za atak, wykracza poza możliwości komisji" - głosi komunikat ONZ.
 • Ewakuacja wschodniego Aleppo wstrzymana. Chaos informacyjny

  Ewakuacja wschodniego Aleppo wstrzymana. Chaos informacyjny

  Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka podało w niedzielę, że ewakuacja ludzi ze wschodniego Aleppo i dwóch szyickich miejscowości w prowincji Idlib została wstrzymana do odwołania. Z Syrii napływają chaotyczne informacje w tej sprawie.
 • Sprzeczne doniesienia ws. sytuacji w Aleppo

  Sprzeczne doniesienia ws. sytuacji w Aleppo

  Rosyjskie ministerstwo obrony ogłosiło, że operacja rosyjskiego centrum pojednania mająca na celu ewakuację rebeliantów i ich rodzin z Aleppo w północno-zachodniej Syrii została zakończona. Kolejne doniesienia zaprzeczają rosyjskiemu komunikatowi.
 • Dziesiątki tysięcy mieszkańców Aleppo w oczekiwaniu na ewakuację

  Dziesiątki tysięcy mieszkańców Aleppo w oczekiwaniu na ewakuację

  Ok. 40 tys. cywilów czeka we wschodnim Aleppo na ewakuację do zachodniej części miasta, a 1,5-5 tys. rebeliantów z rodzinami czeka na ewakuację do sąsiedniej prowincji Idlib - oświadczył w czwartek specjalny wysłannik ONZ do tego kraju Staffan de Mistura.
 • Aleppo. Współczesny wyrzut sumienia

  Aleppo. Współczesny wyrzut sumienia

  Moje dzieci znają wojnę tylko z książek. Wiedzą, kim był niedźwiedź Wojtek, co symbolizuje pomnik Małego Powstańca, a z okazji 11 listopada śpiewają patriotyczne pieśni.
 • Rosja wznowi ataki w Aleppo?

  Rosja wznowi ataki w Aleppo?

  Rosyjskie władze oświadczyły, że rozważają zerwanie "przerwy humanitarnej" w Aleppo z powodu działalności rebeliantów.
 • Koniec "przerwy humanitarnej". Wybuchły walki

  Koniec "przerwy humanitarnej". Wybuchły walki

  Zaledwie kilka godzin po zakończeniu "przerwy humanitarnej" w Aleppo na północy Syrii, w mieście ponownie wybuchły zacięte walki - poinformowało w sobotę późnym wieczorem Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Z "przerwy humanitarnej" skorzystały wszystkie strony konfliktu po to, by wzmocnić i przegrupować swe siły - twierdzą obserwatorzy.
 • Walki i ostrzał. Nie uszanowano "przerwy humanitarnej"

  Walki i ostrzał. Nie uszanowano "przerwy humanitarnej"

  Krótko po rozpoczęciu w czwartek rano "przerwy humanitarnej" w Aleppo na północy Syrii doszło do walk i ostrzału artyleryjskiego w korytarzach humanitarnych wyznaczonych przez siły syryjskie i rosyjskie - podała AFP.
 • Ban Ki Mun ostrzega przed "bezprecedensową" katastrofą humanitarną w Aleppo

  Ban Ki Mun ostrzega przed "bezprecedensową" katastrofą humanitarną w Aleppo

  Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun ostrzegł we wtorek przed "bezprecedensową" katastrofą humanitarną w syryjskim Aleppo i wezwał USA i Rosję do niezwłocznego uzgodnienia przerwania ognia w tym mieście, a także w całej Syrii.

Filmy - Aleppo (5)

 • „SuperTemat”: Dramat dzieci w Syrii

  1500 dolarów za szansę na normalne życie. W programie „SuperTemat” w Superstacji poruszająca historia 8-letniego Malika z Syrii, który w trakcie bombardowania Aleppo stracił nogę. Polska Misja Medyczna pomagająca uchodźcom w Syrii zorganizowała zbiórkę pieniędzy na protezę dla chłopca. To raptem 1500 dolarów, czyli ok. 5,5 tysiąca złotych. Dotąd organizacja pomogła ponad 350 osobom. Malik czeka na swoją szansę. Zobacz fragment programu.
 • Cywile uciekają ze wschodnich dzielnic Aleppo

  Blisko 10 tysięcy cywilów uciekło w ciągu ostatniej doby z kontrolowanych przez rebeliantów wschodnich dzielnic miasta Aleppo w północnej Syrii - poinformowało w niedzielę późnym wieczorem niezależne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
 • Cywile uciekają ze wschodnich dzielnic Aleppo

  Blisko 10 tysięcy cywilów uciekło w ciągu ostatniej doby z kontrolowanych przez rebeliantów wschodnich dzielnic miasta Aleppo w północnej Syrii - poinformowało w niedzielę późnym wieczorem niezależne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
 • Syria. Nocne bombardowanie prowincji Aleppo.

  Nie ustają bombardowania w Syrii. Nagranie wykonane przez syryjskiego aktywistę ukazują nocne naloty na przedmieścia Aleppo.