Aleksandra Szwed

Artykuły - Aleksandra Szwed (47)

 • Aleksandra Szwed: Zawsze na wysokich obrotach

  Aleksandra Szwed: Zawsze na wysokich obrotach

  Kocha szybką jazdę. Był czas, gdy jako kierowca pokonywała, średnio na miesiąc, kilkanaście tysięcy kilometrów. Aleksandra Szwed w nowym serialu "Miłość na zakręcie" będzie mogła rozwinąć swoją motoryzacyjną pasję. Gra bowiem pracowniczkę centrum samochodowego.
 • Ola Szwed o swoich doświadczeniach zawodowych

  Ola Szwed o swoich doświadczeniach zawodowych

  Aleksandra Szwed nie narzeka na brak zajęć. Od dziecka występuje w serialach, gra w spektaklach teatralnych i śpiewa na estradzie.
 • Aleksandra Szwed: Wiele moich telewizyjnych marzeń już się spełniło

  Aleksandra Szwed: Wiele moich telewizyjnych marzeń już się spełniło

  Aleksandra Szwed podkreśla, że choć jej największą miłością jest aktorstwo, to chętnie też prezentuje swoje umiejętności wokalne. Dlatego też z dużą satysfakcją przyjęła propozycję udziału w programach: "Jak oni śpiewają", "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" czy "Jaka to melodia?". Gwiazda podkreśla, że nie jest zawodową wokalistką z muzycznym wykształceniem. Śpiewa dla przyjemności, lubi się mierzyć z przeróżnym repertuarem i chce się dalej rozwijać na płaszczyźnie muzycznej.
 • Aleksandra Szwed przeszła metamorfozę

  Aleksandra Szwed przeszła metamorfozę

  Po dość długiej przerwie Aleksandra Szwed wraca do aktorstwa. Wcieli się w rolę Eweliny w komedii „Raz, jeszcze raz”, w której zobaczymy także Bartłomieja Kasprzykowskiego czy Wojciecha Błacha.
 • Aleksandra Szwed: Wykonuję aż pięć zawodów

  Aleksandra Szwed: Wykonuję aż pięć zawodów

  Niedawno dołączyła do obsady „Leśniczówki”, gdzie wciela się w sympatyczną ekolożkę. A w wolnym czasie? Oddaje się równym pasjom: śpiewa, prowadzi warsztaty i gotuje.
 • Aleksandra Szwed: Hejt? Trzeba reagować

  Aleksandra Szwed: Hejt? Trzeba reagować

  Aleksandra Szwed podkreśla, że nie odmawia nikomu prawa do wyrażania konstruktywnej krytyki czy opinii dotyczących jej posunięć zawodowych. Inną sprawą jest natomiast hejt i rozpowszechnianie kłamstw. Aktorka wielokrotnie była ofiarą rasistowskich wyzwisk i prowokacji hejterów. I choć przyzwyczaiła się już do ciągłych obelg, które związane są z jej kolorem skóry, to nie może pozwolić sobie na oszczerstwa, wulgaryzmy i przekraczanie granic przyzwoitości..
 • Aleksandra Szwed w nowej fryzurze

  Aleksandra Szwed w nowej fryzurze

  Aleksandra Szwed bardzo wcześnie rozpoczęła przygodę z polskim show-biznesem. Kiedy dostała angaż do sitcomu „Rodzina zastępcza”, miała zaledwie dziewięć lat.
 • Aleksandra Szwed: Odcinam się

  Aleksandra Szwed: Odcinam się

  Aleksandra Szwed nie ukrywa, że w zawodzie artysty, kiedy niemal 24 godziny na dobę jest się na świeczniku i ciągle jest się poddawanym ocenie, bardzo ważne jest to, by umieć się zdystansować od wszystkiego i znaleźć czas na odpoczynek. Aktorka najlepiej relaksuje się w gronie bliskich osób oraz w kuchni. Gdy jest zmęczona, lubi przygotować sobie coś dobrego do zjedzenia i choć na chwilę wyłączyć internet, by odciąć się od medialnego szumu.
 • Aleksandra Szwed i Marcin Przytulski razem: "Gotowi na miłość"

  Aleksandra Szwed i Marcin Przytulski razem: "Gotowi na miłość"

  Zwyciężczyni programu "Twoja twarz brzmi znajomo" Aleksandra Szwed zapowiada debiutancką płytę teledyskiem do piosenki "Gotowi na miłość".
 • Aleksandra Szwed: Zaczynała jako pięciolatka

  Aleksandra Szwed: Zaczynała jako pięciolatka

  Występuje w teatrze, koncertuje, nagrywa single, a na dodatek prowadzi program. Praca na wielu płaszczyznach to jej żywioł.

Filmy - Aleksandra Szwed (18)

 • Ola Szwed o swoich doświadczeniach

  Aleksandra Szwed nie narzeka na brak zajęć. Od dziecka występuje w serialach, gra w spektaklach teatralnych i śpiewa na estradzie. Czy ze względu na ciemniejszy kolor skóry miała kiedykolwiek problem ze znalezieniem pracy w branży aktorskiej? - Od 23 lat uprawiam ten zawód bez przerwy większej niż trzy miesiące. I jestem tu dziś. Są pewne produkcje i pewne role, w których nie da się mnie obsadzić z przyczyn oczywistych. Natomiast wydaje mi się, że nie tylko o to chodzi. No cóż, radzę sobie, jak mogę. Narzekać nie zamierzam. Zobaczymy, jak to będzie dalej. – tłumaczy w rozmowie z Wideoportalem. Aktorka uważa też, że fani powinni być do swoich idoli nastawieni… krytycznie. Uważa, że niezbędne jest, aby oddzielić zdrową krytykę od pełnego nienawistnego jadu hejtu. - Jeżeli chodzi o dyskurs społeczny to u nas jest problem z formą tego, w jaki sposób się do siebie odzywamy, zwłaszcza jeżeli chodzi o media społecznościowe czy strefy internetu. Tam jakoś ta pozorna bezkarność powoduje, że nie zastanawiamy się nad tym, co czuje jedna i druga strona. Nie siedzimy twarzą w twarz i pewne rzeczy jest nam z siebie łatwiej wyrzucić. Tylko czy to jest zawsze potrzebne? I czy zawsze w tej formie? To jest jedyne pytanie, które powinno się sobie zadać zanim się kliknie enter - przekonuje aktorka.
 • Aleksandra Szwed: Hejt? Trzeba reagować

  Aleksandra Szwed podkreśla, że nie odmawia nikomu prawa do wyrażania konstruktywnej krytyki czy opinii dotyczących jej posunięć zawodowych. Inną sprawą jest natomiast hejt i rozpowszechnianie kłamstw. Aktorka wielokrotnie była ofiarą rasistowskich wyzwisk i prowokacji hejterów. I choć przyzwyczaiła się już do ciągłych obelg, które związane są z jej kolorem skóry, to nie może pozwolić sobie na oszczerstwa, wulgaryzmy i przekraczanie granic przyzwoitości..
 • Aleksandra Szwed: Odcinam się

  Aleksandra Szwed nie ukrywa, że w zawodzie artysty, kiedy niemal 24 godziny na dobę jest się na świeczniku i ciągle jest się poddawanym ocenie, bardzo ważne jest to, by umieć się zdystansować od wszystkiego i znaleźć czas na odpoczynek.
 • Szwed: Czasem nie zdaję sobie sprawy z tego, że ćwiczę

  Nie na siłowni ale w domu, na przykład sprzątając – tak właśnie trenuje Aleksandra Szwed. Aktorka mówi, że nie ma czasu na siłownię. - Ćwiczę. Ciało jest moim narzędziem pracy, jak dziwnie by to nie brzmiało. Muszę mieć kondycję, żeby dwa spektakle z rzędu dziennie tańczyć i śpiewać na scenie jednocześnie. To jest taka konieczność, jeżeli chce się w tym zawodzie żyć długo, szczęśliwie i zdrowo przede wszystkim. Ja sport lubię, nie lubię nudy. Lubię aktywnie spędzać wolny czas. Może czasem nie zdaje sobie sprawy z tego, że ćwiczę, bo po prostu spędzam czas z moimi najbliższymi. Ja szczerze powiem, nie mam czasu na siłownię. Gdybym się miała wybierać gdzieś, żeby ćwiczyć, to nigdy by do tego nie doszło. Ja najchętniej ćwiczę w domu, bardzo często przed telewizorem albo wykonując zupełnie inne czynności. Jest gros ćwiczeń, które można wykonywać, robiąc codzienne czynności domowe, sprzątając dom, zmywając, ogarniając przestrzeń, w której żyjemy. W tym momencie nie tracimy dodatkowego czasu, który musielibyśmy poświęcać na trening - mówi newsrm.tv Aleksandra Szwed.