Sport - Aleksander Czeferin

Artykuły - Aleksander Czeferin (7)

 • Prezydent UEFA: Warto rozważyć limit wynagrodzeń piłkarzy

  Prezydent UEFA: Warto rozważyć limit wynagrodzeń piłkarzy

  Prezydent Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) Aleksander Czeferin przyznał, że znany m.in. z koszykarskiej ligi NBA limit wynagrodzeń zawodników to pomysł wart rozważenia także w futbolu. - Jest kilka interesujących rozwiązań, ale potrzebujemy czasu - zaznaczył.
 • Prezydent UEFA Aleksander Czeferin: Najchętniej odpoczywam w Chorwacji

  Prezydent UEFA Aleksander Czeferin: Najchętniej odpoczywam w Chorwacji

  - Mam dom na chorwackiej wyspie i tam najchętniej spędzam urlop. W wolnym czasie dużo czytam, a ulubione książki to "Sto lat samotności" Gabriela Garcii Marqueza i "Księga pięciu kręgów" Musashiego Miyamoto” - powiedział gazecie „Vecernji List” prezydent UEFA Aleksander Czeferin.
 • W przyszłym tygodniu UEFA podejmie decyzje w sprawie piłkarskiego kalendarza

  W przyszłym tygodniu UEFA podejmie decyzje w sprawie piłkarskiego kalendarza

  W trakcie zaplanowanej na 17-18 czerwca wideokonferencji Komitet Wykonawczy UEFA podejmie decyzje w sprawie piłkarskiego kalendarza. Spodziewane są szczegóły rywalizacji m.in. w Lidze Mistrzów, Lidze Europy oraz barażach do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Ważną postacią w Komitecie Wykonawczym jest prezes PZPN-u Zbigniew Boniek.
 • Euro 2020. Możliwa zmiana lokalizacja finału

  Euro 2020. Możliwa zmiana lokalizacja finału

  W siedzibie UEFA trwają gorączkowe rozmowy na temat liczby miast, które w przyszłym roku organizować będą mecze piłkarskich mistrzostw Europy. Wszystko wskazuje na to, że – wbrew pierwotnym założeniom – nie będzie ich 12.
 • Euro 2020. Aleksander Czeferin wciąż optymistą w sprawie przełożonego turnieju

  Euro 2020. Aleksander Czeferin wciąż optymistą w sprawie przełożonego turnieju

  Prezydent UEFA Aleksander Czeferin spodziewa się, że przełożone na przyszły rok piłkarskie mistrzostwa Europy odbędą się mimo obecnych przeszkód. "Nie sądzę, aby wirus trwał wiecznie" - powiedział hiszpańskiej gazecie "El Mundo".
 • Euro 2020. Aleksander Čeferin: Turniej może odbyć się także w ośmiu krajach

  Euro 2020. Aleksander Čeferin: Turniej może odbyć się także w ośmiu krajach

  ​Szef UEFA Aleksander Čeferin nie wykluczył, że przyszłoroczne mistrzostwa Europy odbędą się w ośmiu, a nie jak planowano w dwunastu krajach. Turniej miał zostać rozegrane tego lata, ale z powodu pandemii koronawirusa został przełożony.
 • Euro 2020. Zbigniew Boniek: Wiadomość może być tylko jedna – Euro odbędzie się za rok

  Euro 2020. Zbigniew Boniek: Wiadomość może być tylko jedna – Euro odbędzie się za rok

  - Dzisiejsza telekonferencja UEFA dotyczy jednego - ogłoszenia decyzji, że Euro 2020 będzie w 2021 roku - powiedział Interii prezes PZPN-u Zbigniew Boniek, który jest także jednym ze sterników Europejskiej Unii Piłkarskiej, gdyż zasiada w jej Komitecie Wykonawczym.