InteriaTV - albinizm

Filmy - Albinizm (3)

  • Czym jest albinizm?

    Aleksandra Borcz, Szymon Dąbrowski i Piotr Zemła to albinosi. W „Dzień Dobry TVN” opowiedzieli o tym, jak postrzegają ich inni ludzie. Z jakimi komentarzami spotykali się w szkole? – Dziecko białe to świetny materiał, żeby sobie z niego kpić – powiedział Zemła. Z czym muszą się mierzyć w codziennym życiu? – W lecie musimy uważać na słońce, stosować kremy z wysokimi filtrami, jest też problem z oczami, musimy na nie uważać – zaznaczyła Borcz. – Ludzie porównują mnie najczęściej do dziewczyny z serialu „Gra o tron”, a dzieci do Elzy z bajki „Kraina lodu" – zdradziła. Czym jest albinizm? - To choroba genetyczna, która polega na tym, że barwnik nie może się wytworzyć, brakuje enzymu, który wytwarza ten barwnik – wyjaśnił dermatolog Łukasz Preibisz.
  • Porcelanowi ludzie. Jak żyje się z albinizmem?

    Aleksandra Borcz, Szymon Dąbrowski i Piotr Zemła to albinosi. W „Dzień Dobry TVN” opowiedzieli o tym, jak postrzegają ich inni ludzie. Z jakimi komentarzami spotykali się w szkole? – Dziecko białe to świetny materiał, żeby sobie z niego kpić – powiedział Zemła. Z czym muszą się mierzyć w codziennym życiu? – W lecie musimy uważać na słońce, stosować kremy z wysokimi filtrami, jest też problem z oczami, musimy na nie uważać – zaznaczyła Borcz. – Ludzie porównują mnie najczęściej do dziewczyny z serialu „Gra o tron”, a dzieci do Elzy z bajki „Kraina lodu" – zdradziła. Czym jest albinizm? - To choroba genetyczna, która polega na tym, że barwnik nie może się wytworzyć, brakuje enzymu, który wytwarza ten barwnik – wyjaśnił dermatolog Łukasz Preibisz. (Dzień Dobry TVN/x-news)
  • Albinizm - obalmy mity!

    Czy można spać spokojnie, gdy twój sąsiad myśli, że zjedzenie kawałka ciebie zapewni mu bogactwo? Takie problemy ma Belinda, afrykańska albinoska. Na przekór stereotypom wymyśliła jedyny na świecie konkurs piękności kobiet dotkniętych bielactwem.