Alberto Salazar

Artykuły - Alberto Salazar (4)

 • CAS: W listopadzie przesłuchania w sprawie Alberto Salazara

  CAS: W listopadzie przesłuchania w sprawie Alberto Salazara

  Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS) w listopadzie zajmie się odwołaniem słynnego trenera biegaczy Alberto Salazara.
 • Kolejny skandal z udziałem Alberta Salazara

  Kolejny skandal z udziałem Alberta Salazara

  Miesiąc temu słynny trener Alberto Salazar został zdyskwalifikowany na cztery lata za nakłanianie zawodników do stosowania dopingu. Szkoleniowiec odwołał się do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu w Lozannie, ale w tym czasie jedna z zawodniczek postawiła mu kolejne szokujące zarzuty o mobbing.
 • Lekkoatletyczne MŚ. Marcin Lewandowski dosadnie o Alberto Salazarze

  Lekkoatletyczne MŚ. Marcin Lewandowski dosadnie o Alberto Salazarze

  Nie znosi oszustów i po raz kolejny dał temu wyraz. Dobitnie i dosadnie. Tak jak to ma w zwyczaju. Marcin Lewandowski, przed piątkowym półfinałem na 1500 metrów, na lekkoatletycznych MŚ, w mocnych słowach skomentował zawieszenie na cztery lata, za okrutny proceder dopingowy, słynnego szkoleniowca Alberto Salazara - pisze z Dohy korespondent Interii - Artur Gac. "Lewy" stanie na starcie drugiego półfinału dziś o godz. 19.20.
 • Lekkoatletyczne MŚ. Salazar zawieszony, mistrzyni świata Hassan zszokowana

  Lekkoatletyczne MŚ. Salazar zawieszony, mistrzyni świata Hassan zszokowana

  W trakcie trwających lekkoatletycznych mistrzostw świata w Dosze gruchnęła wiadomość, która wydawała się nieuchronna, o czteroletniej dyskwalifikacji nałożonej przez Amerykańską Agencję Antydopingową na słynnego trenera Alberto Salazara za zorganizowany i bezczelny proceder dopingowy. Jednak ta decyzja komplikuje start w Katarze jego podopiecznym, między innymi mającej już jedno złoto i chrapkę na kolejne medale biegaczce Sifan Hassan. Holenderka publicznie odniosła się do szokującej sprawy - pisze w korespondencji z Dohy Artur Gac, wysłannik Interii na MŚ.