aktywiści

Artykuły - Aktywiści (18)

 • Nie żyje lider meksykańskich aktywistów

  Nie żyje lider meksykańskich aktywistów

  W sobotę został zastrzelony szef lokalnej grupy samoobrony ze stanu Guerrero, na południu Meksyku. Mężczyzna był zaangażowany w poszukiwania zaginionych osób, m.in. 43 meksykańskich studentów.
 • Ukraina: W pacyfikację Majdanu byli zaangażowani Rosjanie

  Ukraina: W pacyfikację Majdanu byli zaangażowani Rosjanie

  Organizacją masowych zabójstw demonstrantów na kijowskim Majdanie kierował bezpośrednio ówczesny prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, a część sprawców ukrywa się na Krymie - oświadczył w czwartek szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wałentyn Naływajczenko.
 • Murmański sąd zajmie się Greenpeace

  Murmański sąd zajmie się Greenpeace

  Dziś sąd w Murmańsku rozpatrzy zażalenie na areszt działaczy Greenpeace. Wnioski złożyli adwokaci ekologów oskarżonych o piractwo, w tym Polaka - Tomasza Dziemiańczuka.
 • Rosja: Pierwsi aktywiści Greenpeace'u usłyszeli zarzut piractwa

  Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej w środę postawił zarzut piractwa pierwszym aktywistom międzynarodowej organizacji ekologicznej Greenpeace z zatrzymanego przez straż przybrzeżną Rosji na Morzu Barentsa statku "Arctic Sunrise". Grozi im do 15 lat łagru.
 • PGE- węgiel zabija?

  PGE- węgiel zabija?

  Aktywiści z Greenpeace weszli we wtorek rano na ponad stumetrową chłodnię kominową w Elektrowni Turów w Bogatyni (Dolnośląskie). Ekolodzy chcą rozwinąć na kominie transparent z napisem "PGE-węgiel zabija".
 • Wyleci z "The Voice" za marihuanę?

  Wyleci z "The Voice" za marihuanę?

  Antynarkotykowi aktywiści żądają usunięcia z australijskiej edycji muzycznego konkursu talentów "The Voice" jurora Joela Maddena z grupy Good Charlotte.
 • Chris Brown upokorzony przez Szwedów

  Chris Brown upokorzony przez Szwedów

  Przed koncertem Chrisa Browna w Sztokholmie anonimowi aktywiści przypomnieli, czym wsławił się piosenkarz.
 • O erotycznych aktywistach

  O erotycznych aktywistach

  "Fuck For Forest", dokument Michała Marczaka o organizacji, która zbiera fundusze na projekty ekologiczne, sprzedając pornograficzne materiały własnej produkcji, jest w programie 28. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. W listopadzie trafi do polskich kin.
 • Moskwa: Zatrzymani na koncercie U2

  Moskwa: Zatrzymani na koncercie U2

  Aktywiści Amnesty International (AI) i Greenpeace zostali zatrzymani w Moskwie podczas środowego (25 sierpnia) koncertu U2 na Łużnikach za, jak to określiły władze, akcje prowadzone bez zezwolenia. Zwolniono ich po rozmowach wyjaśniających - pisze agencja ITAR-TASS.
 • Geje żądają przeprosin

  Geje żądają przeprosin

  Aktywiści broniący praw mniejszości seksualnych z organizacji Gay and Lesbian Alliance Against Defamation (GLAAD) zażądali przeprosin od amerykańskiego wokalisty Johna Mayera.