Fakty - Akcji

Artykuły - Akcji (772)

 • Fryzjerzy z Ibizy strzygą za mąkę i cukier

  Fryzjerzy z Ibizy strzygą za mąkę i cukier

  Charytatywa akcja fryzjerów z Ibizy. Obcinają włosy nie za pieniądze tylko za żywność. Zebrane produkty przekażą Caritasowi.
 • Podkarpackie: Z powodu strajku opóźnionych ponad 20 pociągów

  W związku ze strajkiem kolejowym na Podkarpaciu ponad 20 pociągów, zarówno dalekobieżnych jak i regionalnych, będzie opóźnionych. Część z nich stanie w trasie na czas strajku, inne wyjadą dopiero po zakończeniu akcji.
 • Koszmar zakładników w Algierii. Nowe doniesienia

  Koszmar zakładników w Algierii. Nowe doniesienia

  30 zakładników, w tym siedmiu obcokrajowców, przetrzymywanych przez islamistów w kompleksie gazowym na wschodzie Algierii, zginęło w czwartek podczas akcji algierskich sił, które próbowały ich uwolnić - poinformowało źródło w algierskich siłach bezpieczeństwa.
 • Talibowie ogłosili, że zabili francuskiego zakładnika

  Talibowie ogłosili, że zabili francuskiego zakładnika

  Bojownicy islamistycznego somalijskiego ruchu Al-Szabab poinformowali w czwartek, że dokonali egzekucji Francuza Denisa Alleksa, którego francuski wywiad nie zdołał odbić podczas akcji w weekend. O śmierci zakładnika Paryż informował już kilka dni temu.
 • Tusk o akcji w Sanoku: To absurd, to by było nieszczęście...

  Tusk o akcji w Sanoku: To absurd, to by było nieszczęście...

  Raport policji z działań antyterrorystów w Sanoku będzie publicznie dostępny - zapowiedział we wtorek premier Donald Tusk. Wstrzymując się od ocen przed zapoznaniem się z raportem zaznaczył, że "nie zawsze jest tak, że tragiczny finał musi oznaczać winę policji".
 • RMF24: NIK wkracza do akcji. Będzie kontrola fotoradarów

  RMF24: NIK wkracza do akcji. Będzie kontrola fotoradarów

  Najwyższa Izba Kontroli rusza z kontrolą fotoradarów. Pracownicy NIK sprawdzą, czy urządzenia zostały ustawione tam, gdzie wymagają tego względy bezpieczeństwa, czy może chodzi o załatanie dziury w budżecie kosztem kierowców. Inspektorzy NIK skontrolują też użycie mobilnych wideorejestratorów przez policję, GITD oraz straże miejskie i gminne.
 • Chcą to zrobić, zanim umrą. Nietypowa akcja w Kordobie

  "Co chcę zrobić zanim umrę" - to pytanie zadaje sobie od rana wielu mieszkańców Kordoby, na południu Hiszpanii. Tamtejsze Centrum Edukacji Społecznej zamieniło jedną ze ścian w centrum miasta, w wielką tablicę. Każdy może napisać na niej o czym najbardziej marzy.
 • "Sueddeutsche Zeitung": Słuszna decyzja Hollande'a o akcji w Mali

  "Sueddeutsche Zeitung": Słuszna decyzja Hollande'a o akcji w Mali

  - Decyzja prezydenta Francji Francois Hollande'a o interwencji w Mali, chociaż podjęta przez niego na własną rękę, była słuszna, ponieważ świat zbyt długo zwlekał z reakcją na ofensywę islamistów - pisze w niedzielę dziennik "Sueddeutsche Zeitung".
 • Anita Gargas: W Smoleńsku nie było żadnej akcji ratunkowej

  Anita Gargas: W Smoleńsku nie było żadnej akcji ratunkowej

  "Nasi rozmówcy opowiadają, że tak naprawdę nie była prowadzona żadna akcja ratunkowa, bo karetki jadące na miejsce tragedii, błyskawicznie zawracano do bazy" - mówi w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" Anita Gargas, laureatka polskiego Pulitzera, czyli Głównej Nagrody Wolności Słowa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, autorka nowego filmu o katastrofie smoleńskiej pt. "Anatomia upadku".
 • Kampania IPN upamiętniająca ofiary stanu wojennego

  Kampania IPN upamiętniająca ofiary stanu wojennego

  Zapaleniem na ścianie stołecznej siedziby IPN symbolicznego światła wolności upamiętniającego ofiary stanu wojennego Instytut uczci rocznicę 13 grudnia 1981 r. Do akcji będzie się mógł włączyć każdy - poprzez zapalenie wieczorem w dniu rocznicy świecy w oknie domu.