akcja 'Znicz'

Artykuły - Akcja 'Znicz' (25)

 • Akcja "Znicz". Bilans bardziej tragiczny niż rok temu.

  Akcja "Znicz". Bilans bardziej tragiczny niż rok temu.

  30 osób zginęło, 265 zostało rannych, w 225 wypadkach - to bilans trzech dni świątecznego weekendu na polskich drogach. Było gorzej niż w ubiegłym roku, kiedy także w ciągu trzech dni, zginęło 20 osób, a 252 zostały ranne.
 • Jak co roku, rusza policyjna akcja "Znicz". Nie daj się upolować

  Jak co roku, rusza policyjna akcja "Znicz". Nie daj się upolować

  Już w piątek po południu na polskich drogach może być bardzo tłoczno; wiele osób zdecyduje się na świąteczne wyjazdy. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność, dostosowanie się do zmian w organizacji ruchu i zwracanie uwagi na pieszych - do 2 listopada trwać będzie policyjna akcja "Znicz 2015".
 • Bilans weekendu. 20 osób zginęło, 910 pijanych kierowców

  Bilans weekendu. 20 osób zginęło, 910 pijanych kierowców

  20 osób zginęło, 252 zostały ranne w 196 wypadkach - to bilans świątecznego weekendu na polskich drogach. Policjanci od piątku do niedzieli zatrzymali 910 pijanych kierowców.
 • Czy ten weekend na drogach będzie tragiczny?

  Czy ten weekend na drogach będzie tragiczny?

  W zbliżający się świąteczny weekend na drogach, a przede wszystkim w pobliżu cmentarzy, będzie tłoczno - ostrzegają policjanci i apelują do kierowców o "zdjęcie nogi z gazu", zwracanie uwagi na pieszych i dostosowywanie się do zmian w organizacji ruchu.
 • KGP: 1 listopada na drogach zginęło osiem osób

  KGP: 1 listopada na drogach zginęło osiem osób

  W 74 wypadkach, do których doszło w dzień Wszystkich Świętych, zginęło 8 osób, 90 zostało rannych, zatrzymano 315 nietrzeźwych kierowców - poinformowała policja. Większość ofiar śmiertelnych - sześć osób - to piesi.
 • Tragiczny początek długiego weekendu na polskich drogach

  Tragiczny początek długiego weekendu na polskich drogach

  Wiele osób już w czwartek wyruszyło w trasę, by wcześniej dotrzeć na groby swoich bliskich. Wczoraj na drogach w całym kraju doszło do 103 wypadków. Zginęło w nich 11 osób, a 122 zostały ranne. W ciągu ostatniej doby policjanci zatrzymali 274 pijanych kierowców - poinformował Piotr Bieniak z Komendy Głównej Policji.
 • Ruszyła policyjna akcja "Znicz 2013"

  Ruszyła policyjna akcja "Znicz 2013"

  Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, przede wszystkim w okolicach cmentarzy. W czwartek na terenie całego kraju ruszyła policyjna akcja "Znicz 2013".
 • Rusza akcja Znicz. 10 tysięcy funkcjonariuszy na drogach

  Rusza akcja Znicz. 10 tysięcy funkcjonariuszy na drogach

  Dziś policja rozpoczyna akcję Znicz. Na drogach pojawi się nawet do 15 tysięcy policjantów wspomaganych przez straż miejską, żandarmerię i harcerzy.
 • "Znicz". Jeździsz wolniej?

  Podczas akcji policyjnych, takich jak akcja "Znicz" przeprowadzana w związku z dniem Wszystkich Świętych, 72 proc. respondentów prowadzi auto ostrożnej - wynika z sondażu Instytutu Badania Opinii Homo Homini dla Polskiego Radia.
 • Akcja "Znicz" z "Ludźmi Chudego"

  Akcja "Znicz" z "Ludźmi Chudego"

  Tegoroczną akcję "Znicz" zainaugurują popularni aktorzy Cezary Żak i Piotr Pręgowski. Obaj grają główne role w policyjnym serialu "Ludzie Chudego", który od września w niedzielne wieczory pokazuje telewizja Polsat.