akcja protestacyjna

Synonimy:
protest,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Akcja protestacyjna (1434)

 • Rząd nie odróżnia pomocy społecznej od praw człowieka

  Rząd nie odróżnia pomocy społecznej od praw człowieka

  Ciągnący się tygodniami protest osób niepełnosprawnych i ich rodziców w Sejmie ukazuje bezsilność strony rządowej. Protestujący otrzymują wsparcie m.in. ze strony Rzecznika Praw Obywatelskich. "Niepełnosprawni mają prawo do takiego samego życia, jak pozostali, a rząd mówi, że zapewni im pieluchomajtki. Mam wrażenie, że w rządzie panuje przeświadczenie, że rozmawiamy o pomocy społecznej, a nie o prawach człowieka" - mówi dr Sylwia Spurek, zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich ds. Równego Traktowania.
 • Protestujący skandowali m.in. "Jurgiel musi odejść"

  Protestujący skandowali m.in. "Jurgiel musi odejść"

  Wypłata odszkodowań i rekompensat wszystkim rolnikom poszkodowanym od 2014 r. z powodu afrykańskiego pomoru świń (ASF) i odstąpienie od wygaszania produkcji trzody chlewnej - takie m.in. postulaty przedstawiali protestujący w piątek rolnicy przed siedzibą PiS w Warszawie.
 • Protest przed Senatem. Policja zapowiada wnioski do sądu

  Protest przed Senatem. Policja zapowiada wnioski do sądu

  Przed Senatem protestowano przeciwko upolitycznieniu sądownictwa. Policja wzywała demonstrantów do rozejścia się. Funkcjonariusze podkreślali, że interweniowali "tylko wobec osób łamiących prawo".
 • W Katalonii protest zwolenników secesji przed bankomatami

  W Katalonii protest zwolenników secesji przed bankomatami

  Zwolennicy odłączenia się Katalonii od reszty Hiszpanii w piątek rano wyciągali pieniądze z bankomatów, zarówno większe sumy, jak i symboliczne, by zaprotestować przeciwko władzom centralnym i bankom, które przeniosły swe centrale do innych regionów.
 • W Lotos Kolej kilkugodzinna akcja protestacyjna

  Zmiany w zarządzie spółki Lotos Kolej były przyczyną kilkugodzinnej akcji protestacyjnej prowadzonej w czwartek w firmie. Związkowcy domagali się m.in. przywrócenia do pracy odwołanego prezesa Henryka Grucy. Na jego prośbę związkowcy zakończyli protest.
 • Ratownicy medyczni zapowiadają ogólnopolski protest

  Ratownicy medyczni zapowiadają ogólnopolski protest

  Prawdopodobnie jeszcze w maju rozpocznie się ogólnopolski protest ratowników medycznych. W środę w Poznaniu odbyło się spotkanie negocjacyjne z przedstawicielem ministerstwa zdrowia nt. podwyżek, jednak, według ratowników, nie przyniosło żadnych rezultatów.
 • Sześć nauczycielek uniewinniono w środę w sprawie udziału w czarnym proteście

  Sześć nauczycielek uniewinniono w środę w sprawie udziału w czarnym proteście

  Sześć pracownic Zespołu Szkół Specjalnych nr 39 w Zabrzu obwinionych o udział w ubiegłorocznym tzw. czarnym proteście - w tym jego dyrektorka - zostało w środę uniewinnionych podczas rozpraw przed komisją dyscyplinarną dla nauczycieli przy wojewodzie śląskim.
 • Gdańsk: Kolejny protest pracowników spółki Lotos Kolej

  Gdańsk: Kolejny protest pracowników spółki Lotos Kolej

  Ok. 200 osób, głównie pracowników spółki Lotos Kolej, protestuje w piątek przed siedzibą Grupy Lotos w Gdańsku. Chcą odwołania wiceprezesa i przywrócenia jednego z dyrektorów. Pierwszy protest w tej sprawie odbył się w czwartek pod siedzibą spółki Lotos Kolej.
 • Walentynkowy protest kobiet w Warszawie

  Walentynkowy protest kobiet w Warszawie

  Ok. 100 kobiet tańczyło we wtorek w Warszawie, protestując przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Taneczny protest to element akcji "Nazywam się Miliard", która w Walentynki, 14 lutego odbywa się w 200 krajach świata.
 • "Wełna rani". Protest przeciwko okrutnemu traktowaniu owiec

  Działaczki międzynarodowej organizacji PETA protestowały przeciwko okrutnemu traktowaniu owiec potrzebnych do produkcji wełny.

Filmy - Akcja protestacyjna (34)

 • Kuriozalna sytuacja na drodze. Protest z powodu cen paliw

  Serbscy kierowcy zablokowali ruch w Belgradzie. To protest przeciwko rosnącym cenom paliw. Ponad połowę tej kwoty stanowią podatki pobierane przez państwo. Protesty odbyły się także w innych miastach Serbii. Polegały na zablokowaniu ruchu na głównych ulicach. Wielu ludzi musiało wracać z pracy na piechotę. Ceny paliwa w Serbii stale rosną. Aktualnie osiągnęły kwotę 1,3 euro za litr. (STORYFUL/x-news)
 • Protest rolników w Warszawie. Domagają się odwołania ministra i zapewnienia zbytu dla ich produktów

  W Warszawie odbył się protest przeciwko polityce resortu rolnictwa. Rolnicy domagają się odwołania ministra Krzysztofa Jurgiela. Chcą zapewnienia rynku zbytu dla ich produktów i skutecznej walki z ASF. Jak mówią, protestują nie tylko w imieniu rolników, ale też w obronie konsumentów, by mogli jeść zdrowe i polskie produkty. Przewodzi im hasło: Rolnictwo to nie zabawa. Nasze problemy to nie fikcja. - Nasz kraj jest zawalony towarami z zagranicy. Jesteśmy kolonią, nie mamy rynku zbytu. Nie mamy handlu, nie mamy przemysłu. Nasze towary są za bezcen, a i tak jest wszystko importowane – powiedział jeden z protestujących rolników.
 • "Trzeba jak najszybciej tych ludzi odsunąć od władzy". Lech Wałęsa krytycznie o PiS na spotkaniu z protestującymi w Sejmie

  Gdybym ja dzisiaj miał stocznię, gdybym był w Solidarności, to już dawno by tej władzy nie było. Jaką szkodę robią Polsce, jak niszczą nasz dorobek, to się nie mieści w głowie! W związku z tym trzeba jak najszybciej tych ludzi odsunąć od władzy – powiedział Lech Wałęsa do protestujących w Sejmie. Były prezydent zapewnił, że rozumie protestujących i się z nimi solidaryzuje. Lech Wałęsa odniósł się także do okresu transformacji ustrojowej i wskazał, że kolejnym rządom po 1989 roku brakowało zrozumienia dla niepełnosprawnych. – W miarę porządkowania Polski i osiągania dobrobytu, powinniśmy wiedzieć o waszych potrzebach i wykazywać się tu solidarnością i mądrością. Na razie to się nam nie udaje – stwierdził Wałęsa.
 • Nie wpuścili kombatantki do Sejmu. "Nie wygrają z matkami"

  Protestujących niepełnosprawnych i ich rodziców chciała odwiedzić w Sejmie Wanda Traczyk-Stawska - uczestniczka Powstania Warszawskiego. Ze względu na ograniczenia w dostępie do budynku Parlamentu, nie została jednak wpuszczona. Towarzyszył jej poseł Marcin Święcicki z Platformy Obywatelskiej. Andrzej Grzegrzólka z Centrum Informacyjnego Sejmu tłumaczył, że parlamentarzysta, który zaprosił kobietę "wnioskował o przepustkę, ale później niż przyszedł". – Oddałem [wniosek - red.] sekretarce do rak własnych. Powiedziała, że zajmie się tą sprawą i już tego samego dnia dostałem telefon, że odpowiedź jest negatywna – powiedział Święcicki. Wanda Traczyk-Stawska była oburzona sprawą. Stwierdziła też, że „rządzący nie wygrają z matkami”. – Mam nadzieję, że to w końcu dotrze do tych, co decydują - nie wygrają z matkami, bo nie mają racji. Matka bezinteresownie pilnuje tego, co jest dla niej najważniejsze - swojego dziecka – powiedziała Traczyk-Stawska. Za próbę wejścia do Sejmu podziękowali jej protestujący rodzice.