akcja protestacyjna

Synonimy:
protest,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Akcja protestacyjna (1438)

 • Taksówkarze zawieszają protest, od środy negocjacje w RDS

  Taksówkarze zawieszają protest, od środy negocjacje w RDS

  - Taksówkarze zawieszają protest, w środę o godz. 12 rozpoczynają się negocjacje przedstawicieli taksówkarzy z przedstawicielami resortów, m.in. MPiT, MS, MSWiA i MF, a także UOKiK - poinformował we wtorek przewodniczący mazowieckiego NSZZ "Solidarność" Rafał Piotr Jurek.
 • Bez porozumienia w rozmowach płacowych w fabryce FCA Poland

  Bez porozumienia w rozmowach płacowych w fabryce FCA Poland

  ​Związkowcy z fabryki samochodów FCA w Tychach protestowali przed zakładem, domagając się wzrostu wynagrodzeń - w sumie prawie o tysiąc zł. Dotychczasowe rozmowy z pracodawcą, który proponuje blisko czterokrotnie mniejszą podwyżkę, nie przyniosły porozumienia.
 • Pracownicy socjalni czują się lekceważeni przez rząd i zapowiadają protest

  Pracownicy socjalni czują się lekceważeni przez rząd i zapowiadają protest

  Wyższe płace, dodatkowe uprawnienia pracownicze, wstrzymanie prac nad powołaniem centrów usług. Takie są najważniejsze postulaty osób zajmujących się wspieraniem rodzin.
 • Rząd nie odróżnia pomocy społecznej od praw człowieka

  Rząd nie odróżnia pomocy społecznej od praw człowieka

  Ciągnący się tygodniami protest osób niepełnosprawnych i ich rodziców w Sejmie ukazuje bezsilność strony rządowej. Protestujący otrzymują wsparcie m.in. ze strony Rzecznika Praw Obywatelskich. "Niepełnosprawni mają prawo do takiego samego życia, jak pozostali, a rząd mówi, że zapewni im pieluchomajtki. Mam wrażenie, że w rządzie panuje przeświadczenie, że rozmawiamy o pomocy społecznej, a nie o prawach człowieka" - mówi dr Sylwia Spurek, zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich ds. Równego Traktowania.
 • Protestujący skandowali m.in. "Jurgiel musi odejść"

  Protestujący skandowali m.in. "Jurgiel musi odejść"

  Wypłata odszkodowań i rekompensat wszystkim rolnikom poszkodowanym od 2014 r. z powodu afrykańskiego pomoru świń (ASF) i odstąpienie od wygaszania produkcji trzody chlewnej - takie m.in. postulaty przedstawiali protestujący w piątek rolnicy przed siedzibą PiS w Warszawie.
 • Protest przed Senatem. Policja zapowiada wnioski do sądu

  Protest przed Senatem. Policja zapowiada wnioski do sądu

  Przed Senatem protestowano przeciwko upolitycznieniu sądownictwa. Policja wzywała demonstrantów do rozejścia się. Funkcjonariusze podkreślali, że interweniowali "tylko wobec osób łamiących prawo".
 • W Katalonii protest zwolenników secesji przed bankomatami

  W Katalonii protest zwolenników secesji przed bankomatami

  Zwolennicy odłączenia się Katalonii od reszty Hiszpanii w piątek rano wyciągali pieniądze z bankomatów, zarówno większe sumy, jak i symboliczne, by zaprotestować przeciwko władzom centralnym i bankom, które przeniosły swe centrale do innych regionów.
 • W Lotos Kolej kilkugodzinna akcja protestacyjna

  Zmiany w zarządzie spółki Lotos Kolej były przyczyną kilkugodzinnej akcji protestacyjnej prowadzonej w czwartek w firmie. Związkowcy domagali się m.in. przywrócenia do pracy odwołanego prezesa Henryka Grucy. Na jego prośbę związkowcy zakończyli protest.
 • Ratownicy medyczni zapowiadają ogólnopolski protest

  Ratownicy medyczni zapowiadają ogólnopolski protest

  Prawdopodobnie jeszcze w maju rozpocznie się ogólnopolski protest ratowników medycznych. W środę w Poznaniu odbyło się spotkanie negocjacyjne z przedstawicielem ministerstwa zdrowia nt. podwyżek, jednak, według ratowników, nie przyniosło żadnych rezultatów.
 • Sześć nauczycielek uniewinniono w środę w sprawie udziału w czarnym proteście

  Sześć nauczycielek uniewinniono w środę w sprawie udziału w czarnym proteście

  Sześć pracownic Zespołu Szkół Specjalnych nr 39 w Zabrzu obwinionych o udział w ubiegłorocznym tzw. czarnym proteście - w tym jego dyrektorka - zostało w środę uniewinnionych podczas rozpraw przed komisją dyscyplinarną dla nauczycieli przy wojewodzie śląskim.

Filmy - Akcja protestacyjna (48)