afery finansowe

Artykuły - Afery finansowe (11)

 • Urlopowicze muszą uważać na bezpieczeństwo swoich finansów i danych

  Urlopowicze muszą uważać na bezpieczeństwo swoich finansów i danych

  Polacy podczas wakacji muszą chronić się nie tylko przed zakażeniem koronawirusem, ale także zadbać o inne środki bezpieczeństwa, by nie stać się ofiarą oszustów i nie stracić oszczędności. W ostatnich dniach coraz popularniejsze wśród przestępców staje się „oszustwo na bon turystyczny”, w którym próbują wyłudzić pieniądze, dzwoniąc do potencjalnych beneficjentów tego programu. Polacy czujni muszą jednak być już na etapie planowania wyjazdów. Latem bowiem wyjątkowo aktywni stają się także cyberprzestępcy.
 • Milionowe straty banku. Zatrzymano ponad 20 osób, w tym m.in. byłych członków zarządu

  Milionowe straty banku. Zatrzymano ponad 20 osób, w tym m.in. byłych członków zarządu

  86 mln zł strat miał ponieść jeden z komercyjnych banków w związku z nieprawidłowościami przy udzielaniu kredytów na zakup nieruchomości. W związku ze sprawą zatrzymano 23 osoby, w tym byłych członków zarządu banku.
 • CBA rozbiło obligacyjną piramidę finansową

  CBA rozbiło obligacyjną piramidę finansową

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwie osoby - odpowiedzialne za powstanie i zarządzanie piramidą finansową. Spółka oferowała klientom inwestycje na rynku nieruchomości w formie obligacji korporacyjnych. Zarzut oszustwa co najmniej 1466 osób na kwotę nie mniejszą niż 250 mln zł przedstawiono dwóm osobom w związku ze śledztwem dotyczącym emisji obligacji na łączną kwotę ok. 530 mln.
 • KNF publicznie ostrzega przed trzema firmami

  KNF publicznie ostrzega przed trzema firmami

  ​W piątek, 3 lipca 2020 r. na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisane zostały nowe podmioty.
 • ​Wirus nie może przeszkodzić w walce z mafią

  ​Wirus nie może przeszkodzić w walce z mafią

  - Pandemia jest trudnym okresem dla firm, dlatego pokusa, by oszczędzać na podatkach, może być duża. Fiskus musi znaleźć złoty środek między twardym zwalczaniem szarej strefy a pomocą firmom - mówi w rozmowie z "Dziennkiem Gazetą Prawną" wiceminister finansów Jan Sarnowski.
 • ​Kanadyjska platforma handlu kryptowalutą była piramidą finansową

  ​Kanadyjska platforma handlu kryptowalutą była piramidą finansową

  QuadrigaCX, kanadyjska platforma handlu kryptowalutą, o której głośno było w ub.r., gdy jej założyciel Gerald Cotten zmarł, nie pozostawiwszy dostępu do haseł i kodów, była zwykłą piramidą finansową - wykazało dochodzenie.
 • KNF: Nie daj się oszukać

  KNF: Nie daj się oszukać

  Oszuści wykorzystują epidemię koronawirusa i próbują na różne sposoby wyłudzać pieniądze. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego ostrzega przed próbami oszustw i wyłudzeń.
 • Prezes NIK: Z raportu izby ws. GetBack trzeba wyciągnąć wnioski

  Prezes NIK: Z raportu izby ws. GetBack trzeba wyciągnąć wnioski

  - Z raportu Najwyższej Izby Kontroli ws. GetBack trzeba wyciągnąć poważne wnioski - mówi, cytowany w komunikacie NIK, jej prezes Marian Banaś, po spotkaniu z reprezentacją osób pokrzywdzonych w aferze GetBack.
 • "Rzeczpospolita": Gangi idą w ekonomię

  "Rzeczpospolita": Gangi idą w ekonomię

  Duże zyski ciągle kuszą - przybyło grup przestępczych, które żyją z oszustw gospodarczych - wynika z raportu Centralnego Biura Śledczego Policji, o którym pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".
 • "Puls Biznesu": Lewych faktur już prawie nie ma

  "Puls Biznesu": Lewych faktur już prawie nie ma

  ​W 2019 r. fiskus wykrył najmniej fikcyjnych faktur VAT od 5 lat. To skutek uszczelniania systemu podatkowego - informuje piątkowy "Puls Biznesu".