afera taśmowa

Artykuły - Afera taśmowa (42)

 • ​KGP przekazała prokuraturze materiały z audytu dotyczącego "afery taśmowej"

  ​KGP przekazała prokuraturze materiały z audytu dotyczącego "afery taśmowej"

  Komenda Główna Policji przesłała w poniedziałek warszawskiej prokuraturze okręgowej raport z audytu prowadzonego ws. czynności podejmowanych przez funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych w związku z tzw. aferą podsłuchową. O materiały wystąpiła do KGP prokuratura; są one niejawne.
 • MSWiA: Specjalna grupa badana materiały policji dotyczące afery taśmowej

  MSWiA: Specjalna grupa badana materiały policji dotyczące afery taśmowej

  Komendant Główny Policji powołał specjalną grupę, która weryfikuje materiały operacyjne policji zgromadzone podczas czynności w sprawie afery taśmowej - informuje MSWiA w specjalnym komunikacie, opublikowanym w związku z doniesieniami o podsłuchiwaniu dziennikarzy przez policję.
 • Szydło: To afera PO, tropy nie prowadzą do PiS

  Szydło: To afera PO, tropy nie prowadzą do PiS

  Politycy PO: Joanna Mucha i Łukasz Abgarowicz pytali w poniedziałek, czy inspiracja tzw. afery podsłuchowej pochodziła z PiS i czy brali w niej udział ludzie związani ze służbami specjalnymi. Afera podsłuchowa to afera PO, jej tropy nie prowadzą do PiS - odpowiada Beata Szydło.
 • ​Praca dla Diany. "Ty masz leżeć"

  ​Praca dla Diany. "Ty masz leżeć"

  W nowych, ujawnionych przez "Gazetę Wyborczą" taśmach prawdy jeden z uczestników spotkania Elżbiety Bieńkowskiej, Tomasza Tomczykiewicza, Bartosza Arłukowicza i Krzysztofa Kwapisza załatwia pracę tajemniczej Dianie.
 • "GW": Nowe fakty w aferze taśmowej. Podsłuch w willi Donalda Tuska

  "GW": Nowe fakty w aferze taśmowej. Podsłuch w willi Donalda Tuska

  "Grupa wiedeńska", czyli byli funkcjonariusze tajnych służb oferowali dostęp do ponad 700 godzin nagrań, wśród których znajduje się między innymi rozmowa Donalda Tuska z Janem Kulczykiem - informuje dzisiejsza "Gazeta Wyborcza".
 • ​Kto stał za Markiem Falentą?

  ​Kto stał za Markiem Falentą?

  Poniedziałkowy "Newsweek" publikuje fragmenty zeznań ze śledztwa przeciwko biznesmenowi Markowi Falencie, głównemu podejrzanemu w aferze podsłuchowej.
 • ​Afera taśmowa: Radosław Sikorski broni się i oskarża

  ​Afera taśmowa: Radosław Sikorski broni się i oskarża

  Pozbawiony stanowisk Radosław Sikorski już bez zahamowań atakuje w sprawie afery taśmowej. Były minister spraw zagranicznych i były marszałek Sejmu po raz pierwszy tak ostro komentuje nagrania.
 • ​"Fakt": Program PO powstał u Sowy

  ​"Fakt": Program PO powstał u Sowy

  Dziennikarze "Faktu" zauważyli, że to co mówi ostatnio Ewa Kopacz jest zaskakująco zbieżne z tezami Bartłomieja Sienkiewicza wygłoszonymi w restauracji Sowa i Przyjaciele.
 • ​"Rzeczpospolita": Amerykanie pomogą nam rozwikłać aferę taśmową?

  ​"Rzeczpospolita": Amerykanie pomogą nam rozwikłać aferę taśmową?

  Polska prokuratura zwróciła się do USA o pomoc prawną w sprawie afery taśmowej. Amerykanie zapowiedzieli, że będą współpracować - donosi "Rzeczpospolita".
 • ​"Washington Post" o polskiej aferze taśmowej

  ​"Washington Post" o polskiej aferze taśmowej

  Echa rodzimej afery taśmowej dotarły aż za ocean. O sprawie obszernie informuje amerykański "Washington Post" w artykule "Seks, kłamstwa i kasety audio: Sekretne nagrania dopadają polski rząd".