Biznes - afera spalinowa

Artykuły - Afera spalinowa (5)

 • "Puls Biznesu": Niechlujny pozew pomógł Volkswagenowi

  Sąd oddalił próbę powództwa zbiorowego przeciwko niemieckiemu koncernowi. Autorzy pozwu zapowiadają odwołanie - informuje we wtorek "Puls Biznesu".
 • Motoryzacja: Volkswagen powinien zrekompensować szkody

  Motoryzacja: Volkswagen powinien zrekompensować szkody

  KE uważa, że Volkswagen powinien zrekompensować konsumentom straty poniesione w wyniku skandalu z fałszowaniem pomiarów toksyczności spalin. KE nie odniosła się jednak do tego, czy Volkswagen powinien zostać wpisany na unijną "czarną listę" firm.
 • Akcjonariusze Renaulta zaniepokojeni!

  Akcjonariusze Renaulta zaniepokojeni!

  -Francuski koncern motoryzacyjny Renault poinformował wczoraj, że w trakcie przeprowadzonych przez władze śledcze rewizji w trzech jego placówkach nie znaleziono "żadnych dowodów na wyposażanie pojazdów Renault w urządzenie udaremniające".
 • Normy ekologiczne - cienka zielona linia

  Normy ekologiczne - cienka zielona linia

  Afera dieslowa wstrząsnęła całą branżą motoryzacyjną. Z turbulencji, które na strzępy rozerwały reputację Volkswagena, numer dwa pod względem liczby sprzedawanych aut na świecie, konkurenci bynajmniej się nie cieszą, bo grzechy takie jak VW mają na sumieniu również inni giganci.
 • "Afera spalinowa" w Volkswagenie zaszkodzi polskiej gospodarce?

  Skandal w VW, związany z manipulowaniem wynikami pomiarów emisji spalin, nie powinien znacząco wpłynąć na dynamikę PKB, a to z powodu niewielkiego udziału motoryzacji w wartości dodanej wytwarzanej w gospodarce - ocenia Piotr Bujak z PKO BP.