afera sopocka

Artykuły - Afera sopocka (4)

 • B. naczelny i dziennikarz "Rz" przegrali z prezydentem Sopotu

  B. naczelny i dziennikarz "Rz" przegrali z prezydentem Sopotu

  Sąd Apelacyjny w Gdańsku zasądził przeprosiny oraz 50 tys. zł zadośćuczynienia w procesie, jaki prezydent Sopotu Jacek Karnowski wytoczył b. redaktorowi naczelnemu "Rzeczpospolitej" oraz b. dziennikarzowi tej gazety za artykuły dotyczące tzw. afery sopockiej.
 • Karnowski dla RMF24: Nie chcę niczego komentować. Od początku uważałem, że sprawa jest absurdalna

  Karnowski dla RMF24: Nie chcę niczego komentować. Od początku uważałem, że sprawa jest absurdalna

  Do czasu oficjalnej informacji z prokuratury prezydent Sopotu Jacek Karnowski wstrzymuje się z komentarzem do decyzji o umorzeniu śledztwa ws. głównego wątku afery sopockiej. Według naszych nieoficjalnych informacji, śledczy ze Szczecina mają jutro poinformować o umorzeniu i o tym, że główny dowód w sprawie - nagranie rozmowy Sławomira Julke z prezydentem Sopotu - to tylko kopia, która mogła być zmanipulowana.
 • Gowin o aktach afery sopockiej: To bezczelne kłamstwo

  Gowin o aktach afery sopockiej: To bezczelne kłamstwo

  Minister sprawiedliwości zaprzecza, jakoby zwracał się o akta afery sopockiej. - Jeżeli ktoś tak twierdzi, to jest to bezczelne kłamstwo - mówi Jarosław Gowin w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Tomaszem Skorym. To reakcja na ujawnione przez RMF FM wyjaśnienia prezesa gdańskiego sądu Ryszarda Milewskiego, który w piśmie do Krajowej Rady Sądownictwa utrzymuje, że Gowin prosił go o akta z powodów osobistych.
 • Sąd umorzył większość zarzutów z tzw. afery sopockiej

  Sopocki sąd zdecydował we wtorek o umorzeniu większości zarzutów z tzw. afery sopockiej. Sąd podjął też decyzję o ponownym odesłaniu prokuraturze - do uzupełnienia - wątku związanego z rzekomym żądaniem przez prezydenta Sopotu łapówki w postaci dwóch mieszkań.