adres zamieszkania

Synonimy:
adres,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Adres zamieszkania (16)

 • Duży kłopot z nowym dowodem: Zniknie adres, ale obowiązek meldunkowy zostanie

  Duży kłopot z nowym dowodem: Zniknie adres, ale obowiązek meldunkowy zostanie

  Choć z dokumentu zniknie adres, to pozostanie obowiązek meldunkowy. Efekt: wielkie zamieszanie.
 • Wyrok wysłany na nieprawidłowy adres może być kosztowny?

  Wyrok wysłany na nieprawidłowy adres może być kosztowny?

  7 lipca br. weszła w życie nowelizacja kodeksu postępowania cywilnego, która nałożyła na powoda i komornika szereg nowych obowiązków. Nowe przepisy mają na celu ochronę osób, przeciwko którym został wydany tytuł wykonawczy.
 • O zmianie adresu po kontroli podatkowej trzeba poinformować fiskusa

  O zmianie adresu po kontroli podatkowej trzeba poinformować fiskusa

  Urząd skarbowy właściwy w sprawie rozliczenia danego podatku w dniu wszczęcia kontroli podatkowej jest właściwy również w zakresie postępowania podatkowego, nawet jeśli w trakcie kontroli lub po jej zakończeniu nastąpiła zmiana siedziby podatnika. Jeśli podatnik nie zawiadomi fiskusa na czas o zmianie swojego adresu po przeprowadzonej kontroli podatkowej, organ pismo w sprawie postępowania podatkowego dostarczy na stary adres.
 • Jaki adres podać w rocznym rozliczeniu PIT?

  Jaki adres podać w rocznym rozliczeniu PIT?

  W rozliczeniu PIT podatnik musi podać swój aktualny adres zamieszkania. Sprawa na pozór oczywista staje się często źródłem dylematów. Mają je osoby, które nie mieszkają w miejscu zameldowania, posiadają kilka domów, rozliczają się razem z małżonkiem, przeprowadziły się przed złożeniem zeznania i nie zgłosiły swojego nowego adresu.
 • Dane osobowe jeszcze lepiej chronione. Nawet adres IP komputera

  Dane osobowe jeszcze lepiej chronione. Nawet adres IP komputera

  Bruksela szykuje ustawę zaostrzającą przepisy o ochronie danych osobowych. Jeżeli Parlament Europejski ją przegłosuje to do danych osobowych zaliczony zostanie m.in. adres IP komputera. Przedsiębiorcy, w tym PKPP Lewiatan, alarmują, że doprowadzi to do konieczności zamknięcia wielu firm. Według Generalnego Inspektora Danych Osobowych, brak jednolitych unijnych przepisów grozi paraliżem technologicznym i informacyjnym.
 • RPO o fikcji "skutecznego doręczania" pism sądowych obywatelom

  RPO uważa za fikcję uznawanie za "skutecznie doręczone" pism sądowych wysyłanych obywatelom pod nieaktualne adresy. Dziś poczta nie może "przekierować" pism pod właściwy adres; nie musi też przekazać go sądowi - RPO chce, by było to możliwe.
 • TOP 10 prestiżowych adresów w Polsce

  TOP 10 prestiżowych adresów w Polsce

  Najbardziej pożądanymi adresami w polskich miastach są wysokie i nowoczesne apartamentowce. W zestawieniach TOP 10 prestiżowych adresów przygotowanych przez Lion's House wygrały: warszawska Złota 44, wrocławski Sky Tower i gdyński Sea Towers.
 • Jak aktualizować swoje dane podatkowe?

  Adres zamieszkania, forma organizacyjno-prawna prowadzonej działalności gospodarczej, numery rachunków bankowych - to tylko niektóre pozycje na długiej liście informacji ujawnianych fiskusowi. Dane te powinny być na bieżąco aktualizowane. Tryb, w jakim należy to robić, zależy od statusu ewidencyjnego podatnika.
 • Czy e-mail należy do danych osobowych?

  Czy e-mail należy do danych osobowych?

  Większość z nas korzysta z poczty elektronicznej. Adres pocztowy tworzymy sami lub korzystamy z adresu nadanego nam przez inną osobę, np. pracodawcę. Adres ten może jednak należeć do danych osobowych, podobnie jak adres zamieszkania czy nazwisko.
 • Zwołanie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy EPIGON SA

  Zarząd Epigon Spółka Akcyjna z siedzibą w Słupsku przy ul. Grottgera 15, 76-200 Słupsk zarejestrowanej w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ w Gdańsku, VIII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem 0000293627, działając na podstawie art. 398 Kodeksu Spółek Handlowych oraz §13 Statutu Spółki, zwołuje Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki, które odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2010r. o godzinie 11.00 w Słupsku, przy ul. Grottgera 15, z następującym porządkiem obrad: 1. Otwarcie Zgromadzenia, 2.