Adolf Hitler

Synonimy:
hitler,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Adolf Hitler (271)

 • Swastyka na Mnichu. Brawurowa akcja taterników

  Swastyka na Mnichu. Brawurowa akcja taterników

  W czasie drugiej wojny światowej Niemcy z wielkim upodobaniem znaczyli okupowane terytoria, wywieszając gdzie popadnie swastyki. Hitlerowcy z symbolem swej dominacji dotarli również w Tatry. Swastyka na Mnichu jednak długo nie przetrwała.
 • Czy w Polsce karano za obrażanie Hitlera?

  Czy w Polsce karano za obrażanie Hitlera?

  Przypominamy sprawę, która w 1935 roku - i świetle nadchodzących wydarzeń - stała się prawdziwą sensacją.
 • Najbardziej wstydliwe tajemnice Hitlera

  Najbardziej wstydliwe tajemnice Hitlera

  Chciał zdobyć władzę nad światem i w tym celu rozpętał najstraszliwszą wojnę w dziejach. Miał miliony zwolenników, którzy ślepo podążyli za nim ku katastrofie. Tyran, geniusz zła i... chorowity mężczyzna z kompleksami. Jak doszło do tego, że potężny wódz III Rzeszy stał się obłąkanym psychopatą?
 • FBI sprawdzało, czy Adolf Hitler uciekł do Argentyny łodzią podwodną

  FBI sprawdzało, czy Adolf Hitler uciekł do Argentyny łodzią podwodną

  ​Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze (FBI) odtajniło dokumenty zawierające informacje o śledztwie dotyczącego ewentualnej ucieczki kanclerza III Rzeszy Adolfa Hitlera do Argentyny.
 • 5 października 1939 r. Adolf Hitler w Warszawie

  5 października 1939 r. Adolf Hitler w Warszawie

  5 października 1939 roku Adolf Hitler przyjął defiladę wojsk niemieckich w zdobytej właśnie Warszawie. Była to jedyna wizyta niemieckiego dyktatora w stolicy Polski. W kraju wciąż jeszcze trwały walki.
 • Antyhitlerowska kreskówka o Kaczorze Donaldzie znów jest legalna

  Antyhitlerowska kreskówka o Kaczorze Donaldzie znów jest legalna

  Antyhitlerowska kreskówka o Kaczorze Donaldzie z 1943 roku nie jest już uznawana w Rosji za ekstremistyczną. Stało się to dzięki rewizji procesu sprzed kilku lat, w którym mieszkańca Kamczatki sądzono za rozpowszechnianie rasistowskich materiałów.
 • Austriacki historyk o nowych szczegółach z życia Hitlera

  Austriacki historyk o nowych szczegółach z życia Hitlera

  Florian Kotanko, austriacki historyk ustalił, że Adolf Hitler miał młodszego brata, który cierpiał na wodogłowie i zmarł wkrótce po urodzeniu. Zdaniem badacza doświadczenie to mogło zaważyć na negatywnym stosunku dyktatora do osób niepełnosprawnych.
 • 9 marca 1943 r. Hitler wprowadza aborcję na terenach Polski

  9 marca 1943 r. Hitler wprowadza aborcję na terenach Polski

  W ramach czystek rasowych niemiecka III Rzeszy znosi karalność przerywania ciąży wobec "kobiet ze Wschodu". Do tej kategorii zaliczały się Polki.
 • USA: Adolf Hitler w kampanii wyborczej

  USA: Adolf Hitler w kampanii wyborczej

  W niecodzienny sposób historia Trzeciej Rzeszy wkroczyła do amerykańskiej kampanii wyborczej. Kolejni kandydaci Partii Republikańskiej odpowiadają na pytanie, czy uśmierciliby Adolfa Hitlera jako płód lub niemowlę.

Filmy - Adolf Hitler (8)

 • Jak wyglądała praca testerek posiłków Hitlera?

  Jak wyglądało życie dziewcząt, które testowały jedzenie Hitlera? Margot Wölk to jedyna testerka, która przeżyła wojnę. Dlaczego zdecydowała się opowiedzieć swoją historię dopiero po 67 latach? O tym w „Dzień Dobry TVN” opowiedziała autorka książki „Przy stole z Hitlerem” Rosella Postorino. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Swastyka - symbol szczęścia zawłaszczony przez Hitlera

  Narodowy socjalizm - mordercza ideologia, machina wojenna, marka. Naziści wiedzieli, co to siła wizerunku. Wykorzystywali architekturę, sztukę i wzornictwo - wszystko, by wzmocnić totalitarne państwo. Swastyka to najbardziej rozpoznawalny znak nazistów, zawłaszczony przez Hitlera symbol szczęścia. I to właśnie symbole mają wzmocnić go jako lidera niemieckiej rasy.
 • Rysunki Adolfa Hitlera licytowane na aukcji w Niemczech?

  Niemiecka policja otrzymała anonimowe zgłoszenie, że obrazy, które miały zostać sprzedane jako rysunki Adolfa Hitlera, są fałszywe. Dom aukcyjny Kloss z Berlina przekazał służbom trzy obrazy, które zostaną poddane szczegółowym analizom. Równolegle będzie toczyć się śledztwo o oszustwo i fałszerstwo dokumentów.
 • Kampania Wrześniowa

  Była to pierwsza kampania II wojny światowej, trwająca od 1 września (zbrojna agresja Niemiec) do 6 października 1939, kiedy z chwilą kapitulacji[26] SGO Polesie pod Kockiem zakończyły się walki regularnych oddziałów Wojska Polskiego z agresorami.