Adam Woronowicz

Synonimy:
Woronowicz Adam,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Adam Woronowicz (38)

 • Adam Woronowicz: Te słowa są na tyle mocne, że wystarczą

  Adam Woronowicz: Te słowa są na tyle mocne, że wystarczą

  Nic tak nie oddaje prawdy o tamtych dniach, jak pamiętniki - nie tylko Białoszewskiego, ale ludzi, którzy je przeżyli. Nic nie zastąpi autentyzmu, świadectwa - powiedział Adam Woronowicz, który o północy z 1 na 2 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego pokazał swoją interpretację "Pamiętnika z powstania warszawskiego".
 • Adam Woronowicz: To czas na zbieranie sił

  Adam Woronowicz: To czas na zbieranie sił

  Na ekranie potrafi rozbawić, wzruszyć, a także przerazić. Adam Woronowicz opowiada o wyzwaniach, jakie niesie ze sobą czas walki z SARS-CoV-2, a także o wychowaniu dzieci.
 • Adam Woronowicz ukrywa przed światem pewien talent

  Adam Woronowicz ukrywa przed światem pewien talent

  Choć Adam Woronowicz na pierwszy rzut oka wydaje się wycofany, wręcz introwertyczny, okazuje się, że na planie filmowym wiedzie prym w dowcipie. I potrafi nim rozładować każdą trudną sytuację. A tych w pracy nie brakuje.
 • Adam Woronowicz: Lubi grać złoczyńców

  Adam Woronowicz: Lubi grać złoczyńców

  Zdarzało mu się wcielać w skrajnie różne postaci: bezwzględnych gangsterów, skłonnych do najwyższego poświęcenia duchownych, znerwicowanych inteligentów. We wszystkich wypada wspaniale. W Boże Narodzenie, 25 grudnia, Adam Woronowicz kończy 45 lat.
 • Adam Woronowicz: Rola życia?

  Adam Woronowicz: Rola życia?

  Nigdy nie analizuję swoich ról z przeszłości - mówi Adam Woronowicz. Aktor nie zastanawia się, jak dziś poprowadziłby postać, jest to bowiem zamknięty etap w jego karierze. Nie wybiera też ról, które mógłby uznać za przełomowe, ocenę tę pozostawiając widzom.
 • Maja Ostaszewska i Adam Woronowicz: Wojna trwa nadal

  Maja Ostaszewska i Adam Woronowicz: Wojna trwa nadal

  Maja Ostaszewska i Adam Woronowicz już kilka razy spotykali się na planie. Wkrótce zagrają parę w najnowszym filmie Marka Koterskiego "7 uczuć". – Uwielbiamy razem pracować – zapewniają.
 • Adam Woronowicz: Mógłbym być chirurgiem

  Adam Woronowicz: Mógłbym być chirurgiem

  Adam Woronowicz jest odtwórcą jednej z głównych ról w nowym serialu medycznym TVN zatytułowanym "Diagnoza". Zagrał już księdza i polityka, teraz wciela się w rolę lekarza. Aktor przyznaje, że przed rozpoczęciem zdjęć sporo się przygotowywał po to, by jak najbardziej wiarygodnie odwzorować charakter tego zawodu. Wiązały się z tym liczne wizyty w szpitalu i konsultacje z chirurgami.
 • Adam Woronowicz współczuje niewierzącym

  Adam Woronowicz współczuje niewierzącym

  Adam Woronowicz stara się nie dzielić ludzi na wierzących i niewierzących. Głęboko współczuje jednak osobom, które rezygnują z życia duchowego. Ich egzystencja jest bowiem wypełniona pustką i samotnością.
 • Adam Woronowicz w serialu "Diagnoza"

  Adam Woronowicz w serialu "Diagnoza"

  Lekarz jest bardzo męskim zawodem, wymagającym ciężkiej pracy fizycznej, widziałbym się w tej profesji - mówi Adam Woronowicz, który pracuje na planie nowego serialu medycznego.
 • Adam Woronowicz: Nie interesuje mnie żaden spór

  Adam Woronowicz: Nie interesuje mnie żaden spór

  Adam Woronowicz, który często grywa w produkcjach podejmujących tematykę polityczną, uważa, że władza uzależnia i on sam politykiem nie chciałby być.

Zdjęcia - Adam Woronowicz (12)

Filmy - Adam Woronowicz (11)

 • Adam Woronowicz o roli życia

  Nigdy nie analizuję swoich ról z przeszłości - mówi Adam Woronowicz. Aktor nie zastanawia się, jak dziś poprowadziłby postać, jest to bowiem zamknięty etap w jego karierze. Nie wybiera też ról, które mógłby uznać za przełomowe, ocenę tę pozostawiając widzom.
 • Adam Woronowicz o "Diagnozie"

  Adam Woronowicz jest odtwórcą jednej z głównych ról w nowym serialu medycznym TVN zatytułowanym "Diagnoza". Zagrał już księdza i polityka, teraz wciela się w rolę lekarza.
 • Andrzej Sołtysik namówił gwiazdy na zwierzenia

  Choć zazwyczaj trudno ich namówić na zwierzenia i rzadko udzielają wywiadów, to Andrzejowi Sołtysikowi udało się przekonać do szczerej rozmowy największe osobowości polskiego kina. Bogusław Linda, Adam Woronowicz, Jan Nowicki czy Krystyna Janda mają na swoim koncie setki ról filmowych i teatralnych, a co za tym idzie – wiele przeżyć, doświadczeń i refleksji. Dziennikarz zachęcił ich, by opowiedzieli o swoich największych aktorskich wyzwaniach, sukcesach, nietrafionych wyborach i chwilach słabości. Zapis tych rozmów można znaleźć w książce „Oblicza kina”.
 • "Miłość"

  Marcin Dorociński oraz wschodząca gwiazda polskiego kina Julia Kijowska (najlepsza aktorka MFF w Salonikach) w poruszającej opowieści autorstwa Sławomira Fabickiego. "Miłość" to historia kobiety uwikłanej w trudną relację, której konsekwencje wystawią jej szczęśliwe małżeństwo na długotrwałą próbę. W życie dwójki trzydziestolatków wkracza ktoś, kto sprawi, że będą musieli na nowo określić, czym jest dla nich wzajemne uczucie.