Adam Jarubas

Artykuły - Adam Jarubas (10)

 • Adam Jarubas: Nie można się poddać

  Adam Jarubas: Nie można się poddać

  Przychodzą chwile, kiedy zdaje się, że świat i inni są silniejsi, ale sekret tkwi w tym, aby się nie poddać - powiedział kandydat PSL na prezydenta Adam Jarubas po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów, które dają mu 1,6 proc. głosów.
 • Jarubas: To był błąd. Polak powinien dać zarobić Polakowi

  Jarubas: To był błąd. Polak powinien dać zarobić Polakowi

  Nie wierzę w sondaże, wierzę w siebie. Nie projektujmy tej rzeczywistości za pośrednictwem sondaży, które wielokrotnie się skompromitowały. Spotkałem już ponad 30 tys. ludzi, mówią: dobrze, że pan wystartował - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM kandydat PSL na prezydenta Adam Jarubas.
 • Babcia Jarubasa czarownicą? "SE" ujawnia "rodzinne tajemnice"

  Babcia Jarubasa czarownicą? "SE" ujawnia "rodzinne tajemnice"

  Babcia Adama Jarubasa, kandydata PSL na prezydenta RP była znachorką. Jak podaje "Super Express", leczyła ludzi specjalnymi kąpielami w... beczce z ziołami. Podobno z terapii korzystał nawet sam Jarubas.
 • Ile zapłacimy za kiełbasę wyborczą? Kosztowne obietnice kandydatów na prezydenta

  Poprosiliśmy sztaby kandydatów o przesłanie nam ich kluczowych postulatów gospodarczych. Na łamach "DGP" szacujemy ich koszty. Najbardziej zachowawczy wydaje się Bronisław Komorowski.
 • Jarubas: Koalicja PSL-PiS trudna, ale nie mówię "nigdy"

  Jarubas: Koalicja PSL-PiS trudna, ale nie mówię "nigdy"

  "Nie dostaję bury od Janusza Piechocińskiego i nie wycofuję się z niczego'- mówi w Kontrwywiadzie RMF FM kandydat PSL na prezydenta Adam Jarubas pytany o krytykę polityki zagranicznej rządu.
 • Jarubas: Szosa i protest to nie jest dobra forma rozwiązywania problemów

  Jarubas: Szosa i protest to nie jest dobra forma rozwiązywania problemów

  "To nie jest tak, że minister jest w stanie pstryknąć palcami i rozwiązać kwestię interwencyjnego skupu" – mówi o protestach rolników kandydat PSL na prezydenta Adam Jarubas w Kontrwywiadzie RMF FM.
 • "Gazeta Polska Codziennie": Czyj elektorat chce przejąć kandydat PSL?

  "Gazeta Polska Codziennie": Czyj elektorat chce przejąć kandydat PSL?

  W momencie, gdy PSL wystawił w wyborach prezydenckich swojego kandydata - Adama Jarubasa - wszyscy sądzili, że to uderzenie w elektorat Bronisława Komorowskiego i PO. Wszystko jednak wskazuje na to, że będzie odwrotnie - pisze "Gazeta Polska Codziennie".
 • "Andrzeju Dudo stań do debaty z Adamem Jarubasem"

  "Andrzeju Dudo stań do debaty z Adamem Jarubasem"

  "Ja dzisiaj oświadczam: jestem gotów do debaty z każdym z kandydatów" – powiedział kandydat ludowców na prezydenta Adam Jarubas.
 • Piechociński: Wielka wartość Adama Jarubasa

  Piechociński: Wielka wartość Adama Jarubasa

  Pierwszy tydzień w wykonaniu naszego kandydata potwierdza jego rzeczywiste, ponadstandardowe zdolności i walory udziału w polityce - mówi wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński w Kontrwywiadzie RMF FM.
 • PSL wystawi swojego kandydata na prezydenta

  PSL wystawi swojego kandydata na prezydenta

  Prezes PSL Janusz Piechociński poinformował w piątek, że partia wystawi własnego kandydata w wyborach na prezydenta. Dodał, że on sam nie będzie kandydował. Według informacji PAP, Naczelny Komitet Wykonawczy PSL rekomendował jako kandydata ludowców wiceszefa partii Adama Jarubasa.

Filmy - Adam Jarubas (4)

 • Adam Jarubas: To był błąd. Polak powinien dać zarobić Polakowi

  „Nie wierzę w sondaże, wierzę w siebie. Nie projektujmy tej rzeczywistości za pośrednictwem sondaży, które wielokrotnie się skompromitowały. Spotkałem już ponad 30 tys. ludzi, mówią: dobrze, że pan wystartował” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM kandydat PSL na prezydenta Adam Jarubas. „Nie dzwoniłem do Pawlaka, bo nie uważam, że to jest wrogi gest” – odpowiada gość RMF FM pytany o Waldemara Pawlaka u boku Bronisława Komorowskiego na strażackiej pielgrzymce. „Mam nadzieję, że strażacy zagłosują na swojego – na strażaka Jarubasa” – dodaje. Bliżej do opozycji, niż koalicji? Zdaniem Jarubasa to dobrze, że PSL ma pryncypialne stanowisko. „Jeśli byśmy się wszyscy godzili, to bylibyśmy w jednej partii” – ocenia. „Są różne zdania w PSL-u, również na temat kontraktu MON. Powinniśmy kierować się patriotyzmem gospodarczym, a nie bezrefleksyjnie podchodzić do takich tematów. Błąd, że nie wspiera się miejsc pracy w Polsce” – mówi Adam Jarubas o przetargu na śmigłowce. „Powinien Polak dawać zarobić Polakowi” – dodaje.
 • Jarubas: Koalicja PSL-PiS trudna, ale nie mówię nigdy

  "Nie dostaję bury od Janusza Piechocińskiego i nie wycofuję się z niczego" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM kandydat PSL na prezydenta Adam Jarubas pytany o krytykę polityki zagranicznej rządu. "Chcę być prezydentem nie koalicji, tylko Polski i Polaków, niezwiązanym instrukcjami partyjnymi"- dodaje. "Politycy Platformy powinni się zastanowić nad własnym środowiskiem politycznym. Wielokrotnie widziałem w PO większe konflikty niż te, które są na linii Jarubas – Komorowski" - komentuje gość RMF FM. Dodaje, że ani on, ani PSL nie jest w koalicji z urzędującym prezydentem. Zdaniem Jarubasa dzisiaj nie ma innej koalicji dla Polski niż PO-PSL, natomiast pytany o koalicję z PiS-em odpowiada: "Bardzo trudna do wyobrażenia, ale w polityce nie mówi się nigdy."
 • Jarubas: Rozumiem rolników

  „To nie jest tak, że minister jest w stanie pstryknąć palcami i rozwiązać kwestię interwencyjnego skupu” – mówi o protestach rolników kandydat PSL na prezydenta Adam Jarubas w Kontrwywiadzie RMF FM. „Wśród rolniczych postulatów jest duża część, która jest słuszna. Rozumiem rolników” – dodaje Jarubas. Zdaniem gościa RMF FM, intencją szefa rolniczego OPZZ jest chęć powrotu do polityki. „Na tę blokadę przyjeżdżają też politycy innych partii” – komentuje Jarubas. Dodaje, że wierzy w to, że protestującym liderom faktycznie chodzi o porozumienie, a nie o zadymę.
 • Piechociński: Człowiek nie wymyślił lepszej konstytucji niż 10 przykazań

  „Pierwszy tydzień w wykonaniu naszego kandydata potwierdza jego rzeczywiste, ponadstandardowe zdolności i walory udziału w polityce” – mówi wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński w Kontrwywiadzie RMF FM. „Każdy z nas ma prawo do mówienia o tym, co jest dla niego ważne” – odpowiada szef PSL pytany o konserwatyzm Adama Jarubasa. Zdaniem wicepremiera, „człowiek nie wymyślił lepszej konstytucji niż 10 przykazań. Nawet niewierzący powinni dostrzec w nich wielką wartość".