Abp Sławoj Leszek Głódź

Artykuły - Abp Sławoj Leszek Głódź (18)

 • ​Abp Głódź: Trwa przywracanie godności i chwały Żołnierzom Niezłomnym

  ​Abp Głódź: Trwa przywracanie godności i chwały Żołnierzom Niezłomnym

  W niedzielę na Jasnej Górze do uczestników Pielgrzymki Żołnierzy Wyklętych przemówił metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.
 • Abp Głódź: Grudzień'70 był wołaniem o godność ludzkiej pracy

  Abp Głódź: Grudzień'70 był wołaniem o godność ludzkiej pracy

  To było wołanie o godność ludzkiej pracy i prawa człowieka - powiedział w poniedziałek w 43. rocznicę Grudnia'70 podczas mszy św. za ojczyznę w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku abp Sławoj Leszek Głódź.
 • Abp Głódź: Polska nie jest własnością zwycięskich partii

  Abp Głódź: Polska nie jest własnością zwycięskich partii

  Polska nie jest własnością zwycięskich ugrupowań politycznych - mówił dziś w kazaniu podczas mszy św. za ojczyznę w Święto Niepodległości metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.
 • Abp Głódź: Sierpień'80 to wciąż fundament naszej drogi

  Abp Głódź: Sierpień'80 to wciąż fundament naszej drogi

  Metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź mówił w sobotę, że wydarzenia Sierpnia'80 to wciąż "fundament naszej drogi i duchowy imperatyw". W 33. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku odprawił on mszę św.
 • "Dziennik Bałtycki": Kontrowersje wokół abp Głodzia

  "Dziennik Bałtycki": Kontrowersje wokół abp Głodzia

  Wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego ksiądz Adam Świeżyński udał się ze skargą do nuncjusza apostolskiego w Polsce, arcybiskupa Celestino Migliore, pod adresem metropolity gdańskiego arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia. - Przedstawiłem i potwierdziłem znane fakty - mówi ks. Świeżyński.
 • Abp Głódź: Nie pozwólcie sobie wykraść nadziei

  Abp Głódź: Nie pozwólcie sobie wykraść nadziei

  Nie pozwólcie sobie wykraść nadziei, która jest darem i łaską od Boga - mówił w niedzielę Wielkanocną podczas mszy rezurekcyjnej w Katedrze Oliwskiej metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.
 • Abp Głódź: Zostałem przesadnie pomówiony

  Abp Głódź: Zostałem przesadnie pomówiony

  Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź twierdzi, że został przesadnie pomówiony. W oświadczeniu wygłoszonym podczas Mszy Krzyżma Świętego w Katedrze Oliwskiej duchowny podkreślił, że przebacza kapłanom, którzy rzucili na niego oskarżenia w mediach.
 • "Wprost": Poważne zarzuty wobec abp. Głodzia

  "Wprost": Poważne zarzuty wobec abp. Głodzia

  "U nas panuje ustrój feudalny. Jest pan i są podwładni. I wszystko byłoby dobrze, bo przecież ślubujemy arcybiskupowi posłuszeństwo. Ale jeśli ten arcybiskup nie zachowuje się jak duchowny katolicki, tylko jak okrutny władca, to musimy o tym zacząć mówić" - mówi Magdalenie Rigamonti z "Wprost" ksiądz I. W Gdańsku powstaje czarna lista przewinień abp. Sławoja Leszka Głodzia. Ma być wysłana do Watykanu.