aborcje

Artykuły - Aborcje (12)

 • Lekarze oskarżeni o aborcję na zlecenie księdza

  Lekarze oskarżeni o aborcję na zlecenie księdza

  Trzech warszawskich lekarzy zostało oskarżonych o udział w usunięciu ciąży u kobiety, która jako 14-latka miała zostać wykorzystana seksualnie przez księdza Jacka S., a później się z nim związała - donosi tvp.info. Według portalu, do aborcji doszło w 2010 roku, a ofiara byłego już duchownego miała wtedy 17 lat.
 • Opole: Ginekolog skazany za aborcje

  Na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu skazał we wtorek opolski sąd okręgowy ginekologa, któremu postawiono zarzut przeprowadzania zabiegu aborcji. Do zabiegów miało dochodzić w latach 2004-2006.
 • Ginekolog skazany za nielegalną aborcję

  Rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, zakaz wykonywania zawodu lekarza przez dwa lata oraz 4 tys. zł grzywny - to wyrok Sądu Okręgowego w Kielcach, który we wtorek skazał za nielegalną aborcję ginekologa ze Skarżyska - Kamiennej.
 • Zarzuty za handel środkami do farmakologicznej aborcji

  Policjanci z Leszna (woj. wielkopolskie) zatrzymali dwie osoby w sprawie nielegalnego handlu produktami leczniczymi służącymi do farmakologicznej aborcji. Prokuratura postawiła im prawie 30 zarzutów.

Filmy - Aborcje (1)

 • Niechciane dziewczynki

  W Albanii przyjście na świat dziewczynki uważane jest za katastrofę. Przyszłe matki są zmuszane do usuwania żeńskich płodów, bo – zgodnie z prawem zwyczajowym sięgającym średniowiecza – mężczyzna jest kimś lepszym od kobiety… Szokuje fakt, że tę presję wywierają na matki nawet najbliżsi krewni! - Nie tylko mój mąż, ale i cała rodzina nalegała na usunięcie ciąży. Wcześniej mówili: „Musisz się postarać, aby to był chłopiec”. Ja już urodziłam jedną dziewczynkę, więc nie miałam wyboru – płacze 28-latka, pragnąca zachować anonimowość. Ten bestialski trend opanował całą Albanię. Zdjęcie z badania ultrasonograficznego płodu decyduje o życiu lub śmierci dziecka. Wymuszona aborcja stanowi też zagrożenie dla zdrowia kobiety. Wiele z nich próbuje pozbyć się ciąży na własną rękę, za pomocą nielegalnie zdobytych środków poronnych lub prymitywnych narzędzi.