abonament rtv

Artykuły - Abonament rtv (342)

 • Abonament rtv: Zapadła decyzja w sprawie stawek za 2022 r.

  Abonament rtv: Zapadła decyzja w sprawie stawek za 2022 r.

  KRRiT utrzyma w 2022 roku stawki abonamentu radiowo-telewizyjnego na poziomie z 2021 roku - podano w rozporządzeniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
 • Podatek reklamowy będzie 35. podatkiem obecnego rządu

  Podatek reklamowy będzie 35. podatkiem obecnego rządu

  ​Polski rząd zapowiedział wprowadzenie nowego podatku - od reklam. To już kolejna sektorowa danina wprowadzana w ostatnich latach Polsce. Wcześniejsze były to między innymi podatek bankowy, cukrowy, handlowy i podatek solidarnościowy od wysokich dochodów Polaków. Zdaniem ekspertów z Warsaw Enterprise Institute, podatek ten uderzający w jedną wybraną branżę, niesie dodatkowe zagrożenia.
 • Kogo obejmie nowa składka od reklamy internetowej i konwencjonalnej?

  Kogo obejmie nowa składka od reklamy internetowej i konwencjonalnej?

  ​W wykazie prac legislacyjnych rządu opublikowano założenia projektu ustawy o dodatkowych przychodach Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz utworzeniu Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów. Wprowadzenie nowej składki z tytułu reklamy internetowej i reklamy konwencjonalnej ma wzmocnić te fundusze.
 • Abonament rtv: Można dostać zniżkę!

  Abonament rtv: Można dostać zniżkę!

  Za opłacenie abonamentu RTV za 2021 rok z góry do 25 stycznia przysługuje 10-proc. zniżka - przypomina Poczta Polska. Opłata jest obowiązkowa dla wszystkich użytkowników odbiorników RTV, za wyjątkiem seniorów powyżej 75 r. życia. O zwolnienie mogą ubiegać się m.in. inwalidzi, kombatanci i bezrobotni.
 • Abonament rtv. KRRiT poinformowała o wysokości opłat w 2021 r.

  Abonament rtv. KRRiT poinformowała o wysokości opłat w 2021 r.

  KRRiT opublikowała informację o wysokości opłaty abonamentowej, która będzie obowiązywała użytkowników odbiorników RTV w 2021 r. Wynosi ona miesięcznie - za używanie odbiornika radiofonicznego 7,50 zł, a za używanie odbiornika telewizyjnego albo radiofonicznego i telewizyjnego - 24,50 zł.
 • Opłaty za abonament RTV wzrosną w 2021 roku

  Opłaty za abonament RTV wzrosną w 2021 roku

  23 lipca br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyjęła rozporządzenie w sprawie wysokości opłat abonamentowych za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych w 2021 roku. Są one wyższe w stosunku do opłat w 2020 roku.
 • KRRiT: Abonament rtv nadal obowiązuje

  KRRiT: Abonament rtv nadal obowiązuje

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji informuje, że obowiązek płacenia abonamentu rtv nie został zniesiony. Pojawiające się w ostatnim czasie w mediach raporty sugerujące, iż postępowania egzekucyjne powstałego zadłużenia zostaną wstrzymane mogły wprowadzić dezorientację w tym zakresie i zachęcić część osób do nieuiszczania opłat. KRRiT rozwiewa wszelkie wątpliwości w tym temacie.
 • Kwestia ściągalności abonamentu RTV to smutna spuścizna rządów Tuska i kwestia do przemodelowania - Sasin

  Kwestia ściągalności abonamentu RTV to smutna spuścizna rządów Tuska i kwestia do przemodelowania - Sasin

  - Kwestia ściągalności abonamentu RTV to smutna spuścizna rządów Donalda Tuska i kolejna kwestia do przemodelowania po naszych poprzednikach; obecnie, biorąc pod uwagę wyjątkowe okoliczności, poprosiłem Pocztę Polską o wstrzymanie działań w tym zakresie - podkreślił wicepremier Jacek Sasin.
 • PSL-Kukiz15 chce likwidacji obowiązkowej opłaty radiowo-telewizyjnej

  PSL-Kukiz15 chce likwidacji obowiązkowej opłaty radiowo-telewizyjnej

  Zlikwidowanie powszechnej, obowiązkowej opłaty radiowo-telewizyjnej na rzecz zapewnienia stabilnego finansowania z budżetu państwa ze środków ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego - zakłada projekt noweli ustawy złożony w Sejmie przez posłów PSL-Kukiz15.
 • Sejm przeciw odrzuceniu w pierwszym czytaniu projektu noweli ustawy o opłatach abonamentowych

  Sejm przeciw odrzuceniu w pierwszym czytaniu projektu noweli ustawy o opłatach abonamentowych

  Sejm nie zgodził się w środę na odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu noweli ustawy o opłatach abonamentowych. Wniosek o odrzucenie projektu złożyły kluby KO, Lewica i PSL-Kukiz'15.

Filmy - Abonament rtv (12)

 • Krzysztof Czabański o abonamencie RTV: Obecny system jest niewydajny i niesprawiedliwy

  „To duże święto z punktu widzenia tego, co się w Polsce stało, zmieniło, otwarcia możliwości itd. Ale czy powinno być to święto państwowe? Trudno odpowiedzieć mi na to pytanie” - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Krzysztof Czabański, zapytany o przypadającą na dziś 29. rocznicę częściowo wolnych wyborów w Polsce. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych skomentował także wypadającą dziś rocznicę odwołania rządu Jana Olszewskiego w 1992 roku. „(To była – Red.) próba, żeby dalej się nie rozlało to, co miało się stać, m.in. lustracja, którą chciano zablokować, bo za lustracją mogły pójść o wiele poważniejsze zmiany” – ocenił poseł klubu PiS. „Obecny system jest niewydajny i niesprawiedliwy (…). 2 lata temu złożyłem w Sejmie projekt, który naprawiał ten system abonamentowy. Od 2 lat zajmuje się tym Ministerstwo Kultury. Powinien być nowy system finansowania mediów publicznych, bo ten obecny jest zły” – tak z kolei Krzysztof Czabański skomentował kwestie możliwych zmian w sprawie abonamentu RTV. W internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Robert Mazurek pytał swojego gościa o wyniki sondażu dla „Rzeczpospolitej”, z którego wynika, że prawie połowa pytanych akceptuje stosowanie klapsów wobec dzieci. „Ja bym się znalazł się w tej grupie, że bym akceptował klapsa jako sposób karcenia” – stwierdził Krzysztof Czabański. „Dzieci należy rozpieszczać, ale klaps nie przeszkadza w tym – czasem pomaga” – uznał poseł Prawa i Sprawiedliwości. Parlamentarzysta ocenił również sprawę romansu posła Stanisława Pięty. „Nie odniosłem wrażenia, żeby on był problemem. Strona obyczajowa jest wizerunkowo bardzo niekorzystna” – mówił. „Pewne rzeczy z tej sprawy możemy zostawić samemu posłowi, niech przeprowadzi rachunek sumienia i wyciągnie wnioski” – dodał Czabański.
 • Zapłacimy abonament rtv z podwyższonych podatków

  Jeśli najnowsza propozycja przedstawiona przez szefa Rady Mediów Narodowych wejdzie w życie, to za abonamentem radiowo-telewizyjnym zapłacimy płacąc wyższe podatki. Rząd uniknie niepopularnej decyzji egzekwującej płacenie abonamentu, a skutki będą bardziej dotkliwe dopiero za kilka lat.Z badań opinii publicznej wynika, że takie rozwiązanie problemu jest najbardziej akceptowane. Wcześniejszy pomysł wprowadzenia tzw. opłaty audiowizualnej 15 zł miesięcznie, pobieranej przy opłatach licznikowych za energię, był źle przyjmowany. Prawdopodobnie wysoka akceptacja takiego rozwiązania wynika z tego, że nie interesujemy się wysokością płaconych podatków, traktując je jak wydatki opłacane przez kogoś innego.
 • Nowy pomysł na abonament RTV. Zapłacimy nie tylko na media

  Abonament RTV nie będzie tylko na media? Środki z opłaty audiowizualnej powinny trafiać także do artystów – taką propozycję przedstawiły Fundacja Republikańska i ZIPSEE „Cyfrowa Polska”. Autorzy pomysłu wskazują, że wart rozważenia jest model finansowania artystów istniejący w Finlandii, gdzie rekompensata za potencjalnie utracone wynagrodzenie wypłacane jest artystom z budżetu państwa.
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Kontrola abonamentu

  Czy można nie wpuścić do mieszkania kontrolerów z Poczty Polskiej? Tomasz Olbratowski ma na nich sposób. Zobacz felieton!