abonament rtv

Artykuły - Abonament rtv (40)

Filmy - Abonament rtv (11)

 • Zapłacimy abonament rtv z podwyższonych podatków

  Jeśli najnowsza propozycja przedstawiona przez szefa Rady Mediów Narodowych wejdzie w życie, to za abonamentem radiowo-telewizyjnym zapłacimy płacąc wyższe podatki. Rząd uniknie niepopularnej decyzji egzekwującej płacenie abonamentu, a skutki będą bardziej dotkliwe dopiero za kilka lat.Z badań opinii publicznej wynika, że takie rozwiązanie problemu jest najbardziej akceptowane. Wcześniejszy pomysł wprowadzenia tzw. opłaty audiowizualnej 15 zł miesięcznie, pobieranej przy opłatach licznikowych za energię, był źle przyjmowany. Prawdopodobnie wysoka akceptacja takiego rozwiązania wynika z tego, że nie interesujemy się wysokością płaconych podatków, traktując je jak wydatki opłacane przez kogoś innego.
 • Nowy pomysł na abonament RTV. Zapłacimy nie tylko na media

  Abonament RTV nie będzie tylko na media? Środki z opłaty audiowizualnej powinny trafiać także do artystów – taką propozycję przedstawiły Fundacja Republikańska i ZIPSEE „Cyfrowa Polska”. Autorzy pomysłu wskazują, że wart rozważenia jest model finansowania artystów istniejący w Finlandii, gdzie rekompensata za potencjalnie utracone wynagrodzenie wypłacane jest artystom z budżetu państwa.
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Kontrola abonamentu

  Czy można nie wpuścić do mieszkania kontrolerów z Poczty Polskiej? Tomasz Olbratowski ma na nich sposób. Zobacz felieton!
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Emeryt filarem abonamentu

  Urzędy Skarbowe na wniosek poczty zajęły konta emerytów, chcąc ściągnąć zaległy abonament RTV. Czy to właściwa decyzja? Tomasz Olbratowski ma pewną teorię. Zobacz!