Abel Korzeniowski

Artykuły - Abel Korzeniowski (17)

 • Abel Korzeniowski: Domator w Hollywood

  Abel Korzeniowski: Domator w Hollywood

  Hollywood różni od Polski przede wszystkim słońce i przyroda - mówi Abel Korzeniowski, robiący zawrotną karierę kompozytor muzyki filmowej. Urodzony i wychowany pod Wawelem artysta dodaje, że z radością patrzy na to, jak Kraków się rozwija.
 • Abel Korzeniowski na otwarcie Festiwalu Muzyki Filmowej

  Abel Korzeniowski na otwarcie Festiwalu Muzyki Filmowej

  Nominowane do Złotego Globu ścieżki dźwiękowe do "Samotnego mężczyzny" Toma Forda i "W.E. Królewskiego romansu" Madonny, romantyczne tematy z "Ucieczki od jutra" Randy’ego Moore’a i "Romea i Julii" Carla Carlei oraz mroczne i niepokojące suity ze "Zwierząt nocy" Toma Forda i telewizyjnego "Domu grozy" - muzyka filmową z repertuaru polskiego kompozytora Abla Korzeniowskiego zainauguruje tegoroczną, jubileuszową, 10. edycję Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.
 • Spotify: 10 polskich artystów najchętniej słuchanych za granicą w 2016 roku

  Spotify: 10 polskich artystów najchętniej słuchanych za granicą w 2016 roku

  ​Podsumowując mijający rok, serwis Spotify przedstawił listę najchętniej słuchanych za granicą polskich wykonawców. Sprawdźcie, kto jest na pierwszym miejscu zestawienia!
 • Abel Korzeniowski nominowany do "telewizyjnych Oscarów"

  Abel Korzeniowski nominowany do "telewizyjnych Oscarów"

  Polski kompozytor Abel Korzeniowski znalazł się w gronie nominowanych do nagród Emmy, nazywanych "telewizyjnymi Oscarami". Doceniono go za muzykę do serialu „Penny Dreadful” (stacja Showtime).
 • Abel Korzeniowski gościem Festiwalu Muzyki Filmowej

  Abel Korzeniowski gościem Festiwalu Muzyki Filmowej

  Abel Korzeniowski będzie gościem Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Polski kompozytor pojawi się na uroczystej gali, która organizowana jest pod hasłem "10 kompozytorów na 10-lecie RMF Classic". Koncert odbędzie się 28 września, o godz. 20.00, w hali ocynowni ArcelorMittal Poland w Nowej Hucie.
 • Abel Korzeniowski nagrodzony

  Abel Korzeniowski nagrodzony

  Pochodzący z Krakowa kompozytor Abel Korzeniowski został nagrodzony podczas gali World Soundtrack Awards. Artysta otrzymał specjalną nagrodę publiczności.
 • Abel Korzeniowski dyryguje Patricii Kaas

  Abel Korzeniowski dyryguje Patricii Kaas

  Pochodzący z Krakowa kompozytor Abel Korzeniowski podjął się aranżacji utworów z nowej płyty francuskiej wokalistki Patricii Kaas. Wokalistka w ramach promocji albumu odwiedzi także Polskę w kwietniu 2013 roku.