A/H1N1

Synonimy:
a/h1, a/h1h1 A/H1N! A-H1N1 A/H1N1 AH1/N1 AH1N1 a/h1n1 Grypa A H1/N1 grypa A/H1N1 h1n1 świńska grypa wirus a/h1n1
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - A/H1N1 (681)

 • Wirusy w zwierzęcej skórze

  Wirusy w zwierzęcej skórze

  Przed wybuchem pandemii praca wirusologów nie budziła powszechnego zainteresowania. SARS-COV-2 wszystko zmienił. Cały świat z zapartym tchem czeka na lek i szczepionkę przeciwko COVID-19. Tymczasem Mira Suchodolska rozmawia z najwybitniejszymi polskimi naukowcami, którzy rozwiewają wątpliwości i obalają mity. Poniżej fragmenty rozmowy z dr. hab. Krzysztofem Śmietanką - epidemiologiem, wirusologiem, specjalistą ptasich chorób, szczególnie grypy, kierownikiem Zakładu Chorób Drobiu w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym, pochodzące z książki "Wirusolodzy".
 • Wirus grypy pokonuje wszelkie bariery gatunkowe

  Wirus grypy pokonuje wszelkie bariery gatunkowe

  Zwierzęta przenoszą na człowieka wiele chorób - od kurcząt można zarazić się salmonellą, od psów wścieklizną, a od świń grypą. Wszystko to przykłady chorób odzwierzęcych, które mogą być przekazywane w sposób naturalny, ale bynajmniej nie jednokierunkowo.
 • Iława: Zmarł mężczyzna zarażony świńską grypą

  W iławskim szpitalu zmarł chory zarażony świńską grypą. To drugi przypadek w tym miesiącu – informuje "Gazeta Olsztyńska".
 • Wejherowo: Zmarł pacjent chory na świńską grypę

  Wejherowo: Zmarł pacjent chory na świńską grypę

  W szpitalu w Wejherowie (woj. pomorskie) zmarł pacjent chorujący na świńską grypę. Informację potwierdziła dyrekcja szpitala - informuje "Dziennik Bałtycki".
 • Najlepsza ochrona przed świńską grypą? Szczepionki

  W Polsce diagnozuje się coraz więcej przypadków świńskiej grypy. W samym Krakowie stwierdzono już 10 zachorowań. Lekarze i zakaźnicy apelują, aby się szczepić. Przekonują, że to najlepsza ochrona przed chorobą.
 • "Świńska grypa" równie niebezpieczna co... zwykła grypa?

  "Świńska grypa" równie niebezpieczna co... zwykła grypa?

  Jak co roku, jesienią i zima rośnie liczba zachorowań na grypę. Po paroletniej przerwie powróciła "świńska grypa" AH1N1. Można jej uniknąć dzięki szczepionkom i myciu rąk. Zdaniem specjalistów wirus "świńskiej grypy" nie jest niebezpieczniejszy od zwykłej.
 • Wirus świńskiej grypy zabił ciężarną Egipcjankę

  W Egipcie zmarła będąca w ciąży kobieta zarażona wirusem A/H1N1, popularnie nazywanym wirusem świńskiej grypy – podało w niedzielę ministerstwo spraw zagranicznych tego kraju.
 • Odtworzono zabójczy wirus grypy hiszpanki

  Odtworzono zabójczy wirus grypy hiszpanki

  Amerykańskim naukowcom udało się odtworzyć zabójczy wirus grypy hiszpanki, który w latach 1918-1919 zabił co najmniej 50 mln osób na świecie.
 • Pierwsza ofiara AH1N1 w Szczecinie

  Pierwsza ofiara wirusa AH1N1 na Pomorzu Zachodnim. Leczący się w Szpitalu Klinicznym Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie mężczyzna zmarł na skutek powikłań. Jak informuje Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w tym mieście od początku sezonu stwierdzono w regionie ponad 27 tysięcy zachorowań na grypę, w tym u 13 chorych stwierdzono wirusa typu AH1N1: "Aktualnie stan dwóch osób jest ciężki. Jedna osoba zmarła z powodu powikłań grypowych wirusa AH1N1. Osoba, która zmarła cierpiała na inne choroby współistniejące".
 • Grypa AH1N1 w Polsce, chory lekarz i dwie pielęgniarki

  W woj. zachodniopomorskim odnotowano kolejne przypadki AH1N1. Wśród chorych są lekarz i dwie pielęgniarki - informuje Polsat News.

Filmy - A/H1N1 (2)

 • AH1N1 w Polsce. Pomogą jedynie szczepionki?

  – Wirus grypy jest wirusem niebezpiecznym. Czy ten, czy inny. Dlatego jedynym rozwiązaniem jest szczepienie – mówi dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.
 • Jakie choroby nas zabiją?

  Nadejście kolejnej pandemii to tylko kwestia czasu - twierdzą naukowcy. Wybuchnie w wielkich miastach, w których żyje dziś ponad 50 procent światowej populacji. Najprawdopodobniej będzie ona miała podłoże zwierzęce, co oznacza, że ludzkość zostanie zdziesiątkowana przez wirusy, wobec których współczesna medycyna jest w dużej mierze bezradna...