5G w Polsce

Artykuły - 5G w Polsce (11)

 • Ponad 5,2 miliona mieszkańców Polski w zasięgu 5G Plusa

  Ponad 5,2 miliona mieszkańców Polski w zasięgu 5G Plusa

  Plus - zgodnie z zapowiedziami - uruchomił w listopadzie w całym kraju kolejne stacje 5G. Tym samym obecnie już ponad 5,2 mln ludzi może korzystać z prawdziwego 5G w Plusie. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa 2600 MHz TDD w 2021 roku znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców Polski.
 • T-Mobile uruchamia komercyjną sieć 5G w Polsce

  T-Mobile uruchamia komercyjną sieć 5G w Polsce

  Od 9 czerwca 2020 roku klienci T-Mobile będą mogli podłączyć się do sieci 5G. Operator twierdzi, że dzięki 1600 stacjom bazowym zlokalizowanym w całej Polsce, do końca czerwca br. technologia obejmie swoim zasięgiem aż 6 milionów osób. Sieć 5G T-Mobile wykorzystuje pasmo 2100 MHz.
 • Orange 1 lipca rusza z pierwszym etapem wdrażania 5G

  Orange 1 lipca rusza z pierwszym etapem wdrażania 5G

  Orange Polska w nadchodzących tygodniach rozpocznie pierwszy etap wprowadzania usług 5G dla swoich klientów. W zasięgu sieci #hello5G będzie prawie 6 mln użytkowników komórek - twierdzi operator. Orange nie czeka na przetarg 5G i skorzysta z pasma 2100 MHz.
 • Problemy z 5G w Polsce - UKE zawiesza termin składania ofert

  Problemy z 5G w Polsce - UKE zawiesza termin składania ofert

  ​Koniec 5G w Polsce? Bez przesady, ale koronawirus sprawił, że prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej zawiesił bieg terminu składania ofert wstępnych w ogłoszonej 6 marca 2020 r. aukcji na cztery rezerwacje częstotliwości z zakresu 3480-3800 MHz - poinformował UKE.
 • Pierwsze miasto 5G w Polsce z Play

  Pierwsze miasto 5G w Polsce z Play

  Play podpisał memorandum z Miastem Gdynia, na mocy którego zostanie uruchomiona największa na skalę krajową sieć 5G. Wdrażając dynamiczne współdzielenie częstotliwości wraz z funkcjonalnością synchronizacji czasu na ponad 100 stacjach bazowych na obszarze aglomeracji trójmiejskiej.
 • Jakie trendy podbiją świat nowych technologii w biznesie w 2020 roku?

  Jakie trendy podbiją świat nowych technologii w biznesie w 2020 roku?

  Nadchodzące miesiące w branży nowych technologii staną pod znakiem dalszej ekspansji rozszerzonej (AR) i wirtualnej rzeczywistości (VR). Planowana budowa sieci 5G w Polsce znacznie przełoży się na rozwój Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT). Systemy e-commerce natomiast z każdą chwilą ewoluują i stają się inteligentniejsze, co spowoduje, że postarają się nam jeszcze więcej sprzedać.
 • 5G będzie dopalaczem polskiej gospodarki

  5G będzie dopalaczem polskiej gospodarki

  Prawie 100 tys. nowych miejsc pracy i wzrost PKB o dodatkowe 1,2 proc. - takie będą niektóre efekty wdrożenia technologii 5G w Polsce. Jej zastosowanie jest też niezbędne, aby Polska mogła konkurować z innymi rynkami europejskimi.
 • Sieć 5G pozwoli na rozwój nowych modeli biznesowych i usług

  Sieć 5G pozwoli na rozwój nowych modeli biznesowych i usług

  Zbyt rygorystyczne normy pola magnetycznego, konieczność uporządkowania zakresu częstotliwości, żeby móc je alokować do 5G, oraz przygotowanie polskich przedsiębiorstw do tego, żeby były w stanie w pełni z tej technologii korzystać, to obecnie największe bariery dla rozwoju sieci 5G w Polsce - uważa Wojciech Pytel, członek rady nadzorczej Polkomtela i Netii.
 • Sieć 5G w Polsce? Nie z obecną infrastrukturą telekomunikacyjną

  Sieć 5G w Polsce? Nie z obecną infrastrukturą telekomunikacyjną

  Każdego dnia miliardy ludzi na świecie korzystają z dostępu do internetu. Nie wyobrażamy sobie dnia bez sprawdzenia Facebooka czy Instagrama na naszych smartfonach. Dostęp do międzynarodowej sieci zapewniają nam technologie przesyłania danych. O sytuacji telekomunikacyjnej w Polsce oraz raporcie Fundacji Republikańskiej dotyczącym zagrożeń w kwestii przesyłania danych rozmawiamy z Dominikiem Mazurem, wiceprezesem zarządu Fundacji.
 • Technologia 5G zastąpi starsze standardy w telekomunikacji

  Technologia 5G zastąpi starsze standardy w telekomunikacji

  Minister cyfryzacji Marek Zagórski poinformował, że jego resort stara się, aby przydzielenie częstotliwości na sieć 5G w Polsce nastąpiło pod koniec tego roku lub jak najszybciej w roku przyszłym.