2019

Artykuły - 2019 (115)

Filmy - 2019 (3)

  • Oni zarobili najwięcej w 2019 roku! Którzy sportowcy znaleźli się w pierwszej "10"? Wideo

    Koniec roku to czas podsumowań również w sporcie. Który sportowiec może poszczycić się największym dochodem w 2019 roku? Oto pierwsza dziesiątka rankingu.
  • G. Schetyna: K. Ujazdowski kandydatem PO na prezydenta Wrocławia

    Będę rekomendował wrocławskim strukturom PO, żeby poparły kandydaturę Kazimierza Michała Ujazdowskiego na stanowisko prezydenta miasta Wrocławia – powiedział Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Ujazdowski ma dołączyć także do gabinetu cieniu PO. Schetyna informując o poparciu Platformy dla kandydatury Ujazdowskiego wyraził nadzieję, że przejmie on „cały dorobek i aktywność pani prof. Alicji Chybickiej". – Chcielibyśmy, żeby wykorzystał pracę pani profesor – powiedział Schetyna. W Platformie rozważano wystawienie posłanki Alicji Chybickiej na prezydent Wrocławia. Jej sztab zlecił przeprowadzenie sondażu w listopadzie 2017 roku. Chybicka osiągnęła w nim wynik 61 proc., co dałoby jej zwycięstwo w pierwszej turze. Jednak w styczniu 2018 roku, posłanka z Wrocławia znalazła się w grupie parlamentarzystów, którzy świadomie nie wzięli udziału w głosowaniu nad projektami dotyczącymi aborcji. Szef partii na Dolnym Śląsku senator Jarosław Duda przyznał wtedy, że zachowanie Chybickiej było niewłaściwe. Ujazdowski poinformował, że „nie zgłasza akcesu do członkostwa w PO”, ale chce intensywnie uczestniczyć w pracach programowych tej partii. Krytykował m.in. powierzenie Stanisławowi Piotrowiczowi z PiS, który był prokuratorem w okresie PRL, funkcji przewodniczącego sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.
  • "Minister nie namnoży nam urzędników". Problemy przed wyborami samorządowymi

    Pan minister nie namnoży nam urzędników. To jest nasz obowiązek - mówił przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński. Szef PKW rozmawiał z ministrem spraw wewnętrznych Joachimem Brudzińskim o problemach związanych z organizacją jesiennych wyborów samorządowych, jakie pojawiły się po nowelizacji kodeksu wyborczego. - Na prawie 5200 urzędników, którzy powinni zostać powołani, zgłosiło się około 500. To bardzo mało - podkreślił Hermeliński. PKW podkreśla również, że problemów nastręcza zawarty w nowelizacji wymóg zamontowania w lokalach wyborczych kamer umożliwiających transmisję w internecie. Zakładając, że na każdy lokal przypada jedna kamera, oznacza to konieczność nabycia i zamontowania aż 28 tysięcy kamer.