2001 r.

Artykuły - 2001 r. (3073)

 • World Trade Center znowu żyje!

  World Trade Center znowu żyje!

  One World Trade Center (wcześniej pod nazwą Freedom Tower - Wieża Wolności) to jeden z czterech wieżowców w Nowym Jorku, będący częścią nowego kompleksu aktualnie będącego w budowie, który powstał w miejscu biurowców WTC zniszczonych w wyniku zamachu z 11 września 2001 r. One World Trade Center właśnie został oddany do użytku.
 • NSA: tylko osoba, która kupiła udziały w funduszach jest zwolniona z PIT

  NSA: tylko osoba, która kupiła udziały w funduszach jest zwolniona z PIT

  Osoba, która kupiła udziały w funduszach kapitałowych przed 1 grudnia 2001 r. jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych - stwierdził w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Takie zwolnienie nie przysługuje jej spadkobiercom - uznał NSA.
 • Informacja w sprawie procesu wymiany akcji d. BIG BANK Spółka Akcyjna na akcje Banku Millennium S.A.

  Raport bieżący nr 37/2013Podstawa Prawna: Inne uregulowania W wykonaniu decyzji Komisji Papierów Wartościowych i Giełd z dnia 3 stycznia 2001 r., zmienionej decyzjami z dnia 22 maja 2001 r. oraz 13 stycznia 2004 r., w sprawie udzielenia zezwolenia na przeniesienie poza rynkiem regulowanym 87.594 akcji zwykłych na okaziciela Banku Millennium S.A. ("Bank”), zobowiązującej Bank do podawania dwa razy w roku, tj. do 31 stycznia i 31 lipca, do publicznej wiadomości przez
 • Zmarł multimilioner i oszust Marc Rich

  Zmarł multimilioner i oszust Marc Rich

  Znany multimilioner i oszust podatkowy Marc Rich, ułaskawiony w 2001 r. przez prezydenta USA Billa Clintona, zmarł w środę w Szwajcarii. Miał 78 lat. - W czwartek Rich zostanie pochowany w Izraelu - poinformował jego rzecznik.
 • Sprawą tajnego budżetu PZPN zajmie się prokurator

  Sprawą tajnego budżetu PZPN zajmie się prokurator

  Batalia o ujawnienie budżetu Polskiego Związki Piłki Nożnej (PZPN) znalazła swój finał w prokuraturze. O ujawnienie dokumentacji od półtora roku zabiega Sieć Obywatelska - Watchdog Polska (dawniej Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich).Bezskutecznie. Organizacja złożyła więc doniesienie do warszawskiej prokuratury rejonowej o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa związku. Chodzi o czyn z art. 23 ustawy o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. z 2001 r. nr 112 poz. 1198 z późn. zm.) polegający na niezgodnym z prawem nieudostępnieniu informacji publicznej.
 • Koniec hossy na rynku długu i oczekiwanie na wzrost kursów akcji

  Koniec hossy na rynku długu i oczekiwanie na wzrost kursów akcji

  Rada Polityki Pieniężnej od listopada stara się pobudzić polską gospodarkę. W marcu już po raz 5. stopy procentowe spadły do rekordowo niskiego poziomu 3,25 proc. Poprzednie cykle obniżek stóp rozpoczęte w maju 1995 r., lutym 1998 r., lutym 2001 r. oraz w listopadzie 2008 przynosiły za każdym razem hossę na rynkach akcji. W oczekiwaniu na wzrost na giełdzie inwestorzy powoli odchodzą od rynku długu. Wciąż jednak istnieje pewne ryzyko inwestycji w akcje, choć z pewnością perspektywy dla tego rynku są zdecydowanie lepsze niż dla obligacji - pisze Tomasz Gomółka, ekspert banku BGŻOptima.
 • Relacja długu publicznego do PKB w 2001 r. na poziomie nie wyższym niż 54,0 proc. - Radziwiłł, MF

  Relacja długu publicznego do PKB w 2001 r. na poziomie nie wyższym niż 54,0 proc. - Radziwiłł, MF

  - Relacja długu publicznego do PKB w 2011 r. powinna ukształtować się na poziomie nie wyższym niż 54,0 proc - poinformował wiceminister finansów Dominik Radziwiłł. Dodał, że dług publiczny liczony wg. metodologii ESA'95 w 2011 r. przekroczy 55 proc. PKB.
 • Włączenie akcji Selvita S.A. do indeksu NCX Life Science

  Zarząd Selvita S.A. informuje, iż decyzją Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, od sesji w dniu 19 września 2001 r. akcje Spółki wchodzą w skład portfelu indeksu NCX Life Science, a ich udział wynosi 13,22%. Podstawa prawna: § 3 ust. 1 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect". Osoby reprezentujące spółkę:Bogusław Sieczkowski - Wicepre
 • Plan Obamy wart 447 mld dolarów

  Niewątpliwie najistotniejszym wydarzeniem na globalnym rynku finansowym w ostatnich godzinach było przemówienie prezydenta Baracka Obamy, który o 1.00 w nocy czasu polskiego przedstawił swój plan pomocy dla amerykańskiego rynku pracy. Wagę tego wystąpienia podkreśla fakt, iż w ciągu ostatnich 20-stu lat prezydent USA występował jedynie trzykrotnie przed połączonymi izbami Kongresu (nie uwzględniając standardowych, corocznych przemówień o stanie państwa). Ostatni raz takie przemówienie miało miejsce we wrześniu 2001 r., kilka dni po zamachu terrorystycznym na WTC.
 • Inflacja w Polsce najwyższa od 2001 r.

  Po godzinie 14:00 Główny Urząd Statystyczny podał, że inflacja wzrosła w maju do 5,0 proc. w ujęciu rok do roku. Ta informacja zaskoczyła inwestorów, którzy typowali wzrost do 4,6 proc (poprzedni odczyt to 4,5 proc.).