2001 r.

Artykuły - 2001 r. (-2)

 • World Trade Center znowu żyje!

  World Trade Center znowu żyje!

  One World Trade Center (wcześniej pod nazwą Freedom Tower - Wieża Wolności) to jeden z czterech wieżowców w Nowym Jorku, będący częścią nowego kompleksu aktualnie będącego w budowie, który powstał w miejscu biurowców WTC zniszczonych w wyniku zamachu z 11 września 2001 r. One World Trade Center właśnie został oddany do użytku.
 • Ks. Grzegorz K. w szpitalu - jego apelacja odroczona bez terminu

  Z powodu pobytu ks. Grzegorza K. w szpitalu, warszawski sąd odroczył bez terminu rozpatrzenie apelacji obrony księdza, skazanego w I instancji na rok więzienia w zawieszeniu na cztery lata za czyn o charakterze pedofilskim wobec ministranta w 2001 r.
 • NSA: tylko osoba, która kupiła udziały w funduszach jest zwolniona z PIT

  NSA: tylko osoba, która kupiła udziały w funduszach jest zwolniona z PIT

  Osoba, która kupiła udziały w funduszach kapitałowych przed 1 grudnia 2001 r. jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych - stwierdził w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Takie zwolnienie nie przysługuje jej spadkobiercom - uznał NSA.
 • Informacja w sprawie procesu wymiany akcji d. BIG BANK Spółka Akcyjna na akcje Banku Millennium S.A.

 • Zmarł multimilioner i oszust Marc Rich

  Zmarł multimilioner i oszust Marc Rich

  Znany multimilioner i oszust podatkowy Marc Rich, ułaskawiony w 2001 r. przez prezydenta USA Billa Clintona, zmarł w środę w Szwajcarii. Miał 78 lat. - W czwartek Rich zostanie pochowany w Izraelu - poinformował jego rzecznik.
 • Laur Krakowa XXI wieku dla Wojciecha Leśnikowskiego

  Wojciech Leśnikowski - profesor Szkoły Architektury Uniwersytetu Kansas w Lawrence (USA) - otrzymał we wtorek Laur Krakowa XXI wieku. Nagroda jest przyznawana od 2001 r. przez kapitułę, w której są przedstawiciele nauki, kultury i biznesu.
 • Sprawą tajnego budżetu PZPN zajmie się prokurator

  Sprawą tajnego budżetu PZPN zajmie się prokurator

  Batalia o ujawnienie budżetu Polskiego Związki Piłki Nożnej (PZPN) znalazła swój finał w prokuraturze. O ujawnienie dokumentacji od półtora roku zabiega Sieć Obywatelska - Watchdog Polska (dawniej Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich).Bezskutecznie. Organizacja złożyła więc doniesienie do warszawskiej prokuratury rejonowej o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa związku. Chodzi o czyn z art. 23 ustawy o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. z 2001 r. nr 112 poz. 1198 z późn. zm.) polegający na niezgodnym z prawem nieudostępnieniu informacji publicznej.
 • Koniec hossy na rynku długu i oczekiwanie na wzrost kursów akcji

  Koniec hossy na rynku długu i oczekiwanie na wzrost kursów akcji

  Rada Polityki Pieniężnej od listopada stara się pobudzić polską gospodarkę. W marcu już po raz 5. stopy procentowe spadły do rekordowo niskiego poziomu 3,25 proc. Poprzednie cykle obniżek stóp rozpoczęte w maju 1995 r., lutym 1998 r., lutym 2001 r. oraz w listopadzie 2008 przynosiły za każdym razem hossę na rynkach akcji. W oczekiwaniu na wzrost na giełdzie inwestorzy powoli odchodzą od rynku długu. Wciąż jednak istnieje pewne ryzyko inwestycji w akcje, choć z pewnością perspektywy dla tego rynku są zdecydowanie lepsze niż dla obligacji - pisze Tomasz Gomółka, ekspert banku BGŻOptima.