11 minut

Artykuły - 11 minut (15)

 • Radosław Ochnio laureatem Europejskiej Nagrody Filmowej

  Radosław Ochnio laureatem Europejskiej Nagrody Filmowej

  10 grudnia Europejską Nagrodę Filmową dla Najlepszego Europejskiego Realizatora Dźwięku za film "11 minut" odbierze Radosław Ochnio.
 • ​Jerzy Skolimowski nagrodzony w Chinach

  ​Jerzy Skolimowski nagrodzony w Chinach

  Jerzy Skolimowski za reżyserię filmu "11 minut" otrzymał nagrodę na 25. Golden Rooster and Hundred Flowers Film Festival w Chinach. Stowarzyszenie Filmowców Polskich od lat współpracuje z Chińskim Stowarzyszeniem Filmowców, rekomendując polskie filmy do udziału w tej imprezie.
 • Paulina Chapko: Niegrzeczne kino

  Paulina Chapko: Niegrzeczne kino

  W piątek do kin wejdzie "11 minut" Jerzego Skolimowskiego - polski kandydat do Oscara w kategorii "Najlepszy Film Nieanglojęzyczny". Za pełne rozmachu efekty specjalne i sceny kaskaderskie w filmie odpowiadają światowej klasy specjaliści, mający na koncie takie tytuły jak "Gra o tron" i seria "Mission: Impossible". - Byliśmy w dobrych rękach i czuliśmy się jak w hollywoodzkim filmie - mówi jedna z gwiazd produkcji, Paulina Chapko.
 • Agata Buzek o filmie "11 minut": Punkowa narracja, ukryta metafizyka

  Agata Buzek o filmie "11 minut": Punkowa narracja, ukryta metafizyka

  - "11 minut" jest trzymającą w napięciu odpowiedzią na amerykańskie kino akcji. Ale to równocześnie bardzo subtelnie poprowadzona opowieść. Punkowa narracja, pod którą ukrywa się metafizyka - mówi Agata Buzek. Aktorka towarzyszyła Jerzemu Skolimowskiemu w trakcie Festiwalu w Wenecji, gdzie film nagrodzono 15-minutową owacją na stojąco i Nagrodą Jury Młodzieżowego. Teraz trzyma kciuki za kolejne sukcesy produkcji, która jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii "Najlepszy Film Nieanglojęzyczny".
 • Organek: "O, Matko!" w filmie "11 minut"

  Organek: "O, Matko!" w filmie "11 minut"

  Tomasz Organek nie potrzebował chwili do namysłu, gdy do współpracy zapraszał go Jerzy Skolimowski. Telefon reżysera odebrał w Toruniu, a sześć godzin później stał już w Warszawie przed mikrofonem, nagrywając muzykę do "11 minut", który jest polskim kandydatem do Oscara.
 • Jerzy Skolimowski stawia na rockowe brzmienie

  Jerzy Skolimowski stawia na rockowe brzmienie

  Jeden z najciekawszych muzyków na polskiej scenie rockowej, Tomasz Organek, nie potrzebował chwili do namysłu, gdy do współpracy zapraszał go Jerzy Skolimowski. Telefon reżysera odebrał w Toruniu, a sześć godzin później stał już w Warszawie przed mikrofonem, nagrywając muzykę do "11 minut".
 • Piotr Głowacki o "11 minutach"

  Piotr Głowacki o "11 minutach"

  ​"Uderzająca siła, energia i efekty, jakich nie powstydziłoby się Hollywood" - tak Piotr Głowacki mówi o nowym filmie Jerzego Skolimowskiego "11 minut", w którym wciela się w jedną z głównych ról.
 • Jerzy Skolimowski o szansach na Oscara

  Jerzy Skolimowski o szansach na Oscara

  "To długa droga, żmudna i bardzo trudna. Jeszcze się w historii Oscarów nie zdarzyło, żeby dwa razy z rzędu ten sam kraj zdobył nagrodę za film obcojęzyczny. Będzie trudno, ale zawalczymy" - mówił w TVN24 Jerzy Skolimowski, reżyser polskiego kandydata do Oscara, filmu "11 minut".
 • "11 minut" Jerzego Skolimowskiego polskim kandydatem do Oscara

  "11 minut" Jerzego Skolimowskiego polskim kandydatem do Oscara

  Powołana 10 lipca 2015 przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatę Omilanowską Komisja Oscarowa w składzie: Paweł Pawlikowski (przewodniczący), Jacek Borcuch, Izabela Kiszka-Hoflik, Aneta Kopacz, Agnieszka Odorowicz, Ewa Puszczyńska, Grażyna Torbicka, Anna Trzebiatowska jednomyślnie wybrała film "11 minut" w reż. Jerzego Skolimowskiego na polskiego kandydata do Oscara w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny".
 • "11 minut" [recenzja]: Martwy piksel

  "11 minut" [recenzja]: Martwy piksel

  "Sekunda. Czasami tyle wystarczy, by zadecydować o czyimś losie. Szanujmy czas, jaki mamy, wykorzystajmy go najlepiej, jak potrafimy" - tak Jerzy Skolimowski mówił o przesłaniu swojego najnowszego filmu "11 minut" podczas spotkania z dziennikarzami na festiwalu w Wenecji. O ile można podziwiać artystyczny zamysł twórcy "Essential Killing", o tyle już dobór narzędzi, przy pomocy których stara się go zrealizować, budzi wątpliwości.

Zdjęcia - 11 minut (25)

 • film.interia.pl
  "11 minut"
 • film.interia.pl
  "11 minut"
 • film.interia.pl
  "11 minut"
 • film.interia.pl
  "11 minut"
 • film.interia.pl
  "11 minut"
 • film.interia.pl
  "11 minut"

Filmy - 11 minut (2)