100 najbogatszych Polaków

Artykuły - 100 najbogatszych Polaków (8)

 • List otwarty p.o. prezesa ZE PAK do pracowników Grupy Kapitałowej ZE PAK

  List otwarty p.o. prezesa ZE PAK do pracowników Grupy Kapitałowej ZE PAK

  Pracownicy Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin zostali poinformowani w tym tygodniu, 5 lutego, że nie będą otrzymywać premii, aż do odwołania. Sytuacja ta spowodowała napięcie w spółce. Większościowym udziałowcem ZE PAK jest Zygmunt Solorz-Żak, który regularnie znajduje się na liście 100 najbogatszych Polaków. Jego udziały wynoszą 51,55 proc.
 • Zbigniew Jakubas planuje ekspansję w USA

  Zbigniew Jakubas planuje ekspansję w USA

  Zbigniew Jakubas, na liście 100 najbogatszych Polaków na 17. miejscu z majątkiem ocenianym przez Forbes na ponad miliard złotych, w swej strategii dla Newagu planuje ekspansję na rynek USA. Za 2-3 lata tabor kolejowy z nowosądeckiej spółki ma zdobywać pozaeuropejskie kraje.
 • Jan Kulczyk: Największe inwestycje wizjonera

  Jan Kulczyk: Największe inwestycje wizjonera

  Jan Kulczyk był jednym z najbogatszych Polaków. Jego majątek wyceniany jest na ponad 15 mld złotych. Wielokrotnie zajmował pierwsze miejsce w rankingu Forbes "100 najbogatszych Polaków". Jan Kulczyk aktywnie działał w sektorze energetycznym, surowcowym i paliwowym. Stawiał na rozwój relacji z Chinami i wzmocnienie partnerstwa z Ukrainą. Mawiał, że na współpracy z tymi krajami można wiele zyskać, a korzyści będą wyraźne dla każdej ze stron.
 • Kulczyk, Solorz-Żak i Czarnecki. Oto najbogatsi Polacy

  Kulczyk, Solorz-Żak i Czarnecki. Oto najbogatsi Polacy

  Jan Kulczyk, Zbigniew Solorz-Żak, Ryszard Czarnecki - to niezmiennie trójka najbogatszych Polaków - podaje magazyn "Forbes", który po raz kolejny opublikował swój ranking. Jak podsumowuje gazeta, 100 najbogatszych Polaków zgromadziło łącznie ponad 100 mld złotych.
 • Kulczyk na czele najbogatszych. Ma ponad 12 miliardów złotych

  Kulczyk na czele najbogatszych. Ma ponad 12 miliardów złotych

  Jan Kulczyk ponownie znalazł się na czele Listy 100 najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost". Według szacunków jego majątek zwiększył się z prawie 10 miliardów złotych do 12,5 miliarda złotych. Wprawdzie jeszcze więcej wart jest majątek Zygmunta Solorza-Żaka, ale w jego przypadku część fortuny obciążona jest ogromnym kredytem. Trzecie miejsce zajmuje Michał Sołowow, inwestor giełdowy, którego majątek szacuje się na 7,45 mld złotych.
 • Rekiny biznesu unikają rozgłosu

  Rekiny biznesu unikają rozgłosu

  Fortuna najbogatszych rośnie mimo kryzysu. Czy podobny trend dotyczy ich obecności w mediach? PRESS-SERVICE Monitoring Mediów zbadał medialność pierwszej dziesiątki rankingu 100 najbogatszych Polaków, opublikowanego przez tygodnik "Wprost". Najpopularniejszy okazał się Jan Kulczyk.
 • Spekulanci i krezusi, czyli polski rynek nieruchomości według "Forbesa"

  Spekulanci i krezusi, czyli polski rynek nieruchomości według "Forbesa"

  - Popularna maksyma rynkowych spekulantów mówi, że nie istnieją lepsze sposoby na zarabianie pieniędzy, niż giełda i nieruchomości. Czy opublikowana właśnie przez magazyn "Forbes" lista 100 najbogatszych Polaków 2012 potwierdza tę regułę? - pyta Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości portalu RynekPierwotny.com.
 • A co, jeśli wygram w lotka?

  40 mln zł to mniej niż jedna trzecia majątku ostatniego na liście 100 najbogatszych Polaków wg Forbesa. Ale taka kwota nie jednemu może zawrócić w głowie, szczególnie, jeśli w portfelu pojawi się niespodziewanie. Przy jej zagospodarowywaniu trzeba przede wszystkim zachować rozsądek.