Film - 10 kwietnia

Artykuły - 10 kwietnia (6)

 • Machulski prowokacyjnie o Smoleńsku

  Machulski prowokacyjnie o Smoleńsku

  "O Smoleńsku można by co najwyżej zrobić film a la Borat czy Monty Python" - powiedział dość prowokująco Juliusz Machulski. W środę, 10 kwietnia, mijają 3 lata od katastrofy samolotu Tu-154M w Smoleńsku, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką. Filmu fabularnego na ten temat jeszcze nie ma.
 • Film o Smoleńsku: Szczegóły

  Film o Smoleńsku: Szczegóły

  Pod koniec marca lub na początku kwietnia rozpoczną się zdjęcia do filmu fabularnego o katastrofie smoleńskiej, który wyreżyseruje Antoni Krauze - poinformował producent filmu Maciej Pawlicki. Premiera kinowa planowana jest na 10 kwietnia 2014 roku - powiedział.
 • Pospieszalski szykuje film o Smoleńsku

  Pospieszalski szykuje film o Smoleńsku

  Na zbliżającą się rocznicę katastrofy smoleńskiej polscy reżyserzy przygotowują filmy poświęcone wydarzeniom 10 kwietnia 2010 roku. Jak ustaliła "Rzeczpospolita", będzie ich sześć. Wśród nich nowe dzieło duetu Ewa Stankiewicz - Jan Pospieszalski.
 • Film fabularny o katastrofie smoleńskiej

  Film fabularny o katastrofie smoleńskiej

  "Prosto z nieba" to tytuł najnowszego filmu Piotra Matwiejczyka, którego tematem będzie katastrofa samolotu pod Smoleńskiem. Reżyser deklaruje, że jego obraz będzie apolityczny i przedstawi katastrofę widzianą oczami bliskich ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010 roku.
 • Kina zamknięte, seanse odwołane

  Kina zamknięte, seanse odwołane

  W związku z katastrofą, w której zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria, odwołano imprezy i seanse w większości kin w całej Polsce.
 • Zostało ich już tylko pięcioro...

  Zostało ich już tylko pięcioro...

  Już dziś (10 kwietnia) punktualnie o godzinie 21.00 kolejny - szósty - odcinek telewizyjnego show "Gwiezdny Cyrk". Z programu odpadły do tej pory 4 osoby: Marysia Góralczyk, Grażyna Wolszczak, Mariusz Zalejski i Władek Grzywna. Dziś kolejny dzień zmagań.