traktat

Artykuły - Traktat (532)

 • MSZ: Wyzwanie dla bezpieczeństwa Europy. Rosja narusza traktat

  MSZ: Wyzwanie dla bezpieczeństwa Europy. Rosja narusza traktat

  MSZ poinformowało, że Polska z niepokojem przyjmuje ustalenia o naruszaniu przez Rosję traktatu o likwidacji pocisków rakietowych średniego zasięgu (INF) z 1987 r. Podważenie traktatu byłoby poważnym wyzwaniem dla bezpieczeństwa europejskiego - ocenia resort.
 • Tajny traktat Sobieskiego przekazany do Wilanowa

  Odpis "Traktatu gdańskiego" między królem Janem III Sobieskim a królem szwedzkim Karolem XI przekazał w piątek podsekretarz stanu w MSZ Bogusław Winid dyrektorowi Muzeum Pałacu w Wilanowie Pawłowi Jaskanisowi. Dokument podarowała Fundacja Rodzinna Blochów z Nowego Jorku. Uroczystość odbyła się w gmachu Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
 • Spór w Sejmie ws. ratyfikacji chorwackiego traktatu akcesyjnego

  Spór w Sejmie ws. ratyfikacji chorwackiego traktatu akcesyjnego

  Przystąpienie Chorwacji do UE nie wiąże się z przekazaniem przez Polskę kompetencji organizacji międzynarodowej, dlatego ratyfikacja traktatu akcesyjnego powinna się odbyć zwykłą większością - uważa PO. PiS nie zgadza się z tym i zarzuca PO, że jest głucha na argumenty.
 • "Der Spiegel": Merkel domaga się nowego traktatu UE

  "Der Spiegel": Merkel domaga się nowego traktatu UE

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel domaga się powołania jeszcze w tym roku konwentu, który miałby opracować projektu nowego traktatu UE, zapewniającego wspólnocie europejskiej ściślejszą integrację polityczną - poinformował w sobotę tygodnik "Der Spiegel".
 • 20 lat temu podpisano Traktat z Maastricht

  Powołanie do życia pozbawionej granic wewnętrznych Unii Europejskiej o politycznej tożsamości, unia walutowa i euro, europejskie obywatelstwo oraz wspólna polityka zagraniczna - to niektóre z nowości, jakie przyniósł przyjęty 20 lat temu Traktat z Maastricht.
 • Van Rompuy rozsyła pierwszy projekt nowego traktatu

  Van Rompuy rozsyła pierwszy projekt nowego traktatu

  Kraje spoza euro, które podpiszą nowy traktat międzyrządowy, będą musiały respektować jego zasady z dniem wejścia do euro, chyba, że same zdecydują się na to wcześniej - głosi projekt nowego traktatu rozsyłany w piątek do stolic.

Filmy - Traktat (2)

 • Europosłowie poparli działania Komisji Europejskiej wobec Polski

  Europosłowie poparli działania Komisji Europejskiej ws. uruchomienia wobec Polski art. 7 traktatu o UE. KE prowadzi wobec Polski procedurę naruszenia praworządności związaną z zastrzeżeniami wobec przeprowadzanych przez Polskę reform wymiaru sprawiedliwości. W grudniu 2017 roku KE skierowała wniosek do Rady UE o rozpoczęcie procedury art. 7, gdyż - jej zdaniem - w ciągu ostatnich dwóch lat w Polsce przyjęto szereg ustaw, które poważnie zagrażają niezależności sądownictwa i trójpodziałowi władzy. Głosowało 617 europosłów; za rezolucją opowiedziało się 422, przeciw 147, a 48 wstrzymało się od głosu.
 • Szydło o Unii Europejskiej i nowym traktacie (11.07.2016) (TV Interia)

  Szydło o Unii Europejskiej i nowym traktacie (11.07.2016) (TV Interia)