zwierzęta

Artykuły - Zwierzęta (943)

 • Zabójcze pszczoły naprawdę istnieją

  Zabójcze pszczoły naprawdę istnieją

  Zabójcze pszczoły to nie główni bohaterowie niskobudżetowego horroru. Owady takie istnieją naprawdę, a w latach 50. ubiegłego wieku zostały sprowadzone do Brazylii.
 • Gdy w człowieku budzi się zwierzę

  Gdy w człowieku budzi się zwierzę

  Ludzie-wilki, ludzie-nietoperze, ludzie-ryby... Od wieków tego typu chimery budziły grozę, pojawiając się w legendach i mitach. Nie wszystkie jednak są wyłącznie tworem fantazji. Wiele z nich to efekt genetycznych mutacji oraz... oryginalnej mody.
 • Zuul crurivastator - nowy gatunek dinozaura

  Zuul crurivastator - nowy gatunek dinozaura

  Zuul crurivastator to nowo odkryty gatunek dinozaura, który swoją nazwę odziedziczył po Zuulu, stworze z filmu "Pogromcy duchów".

Filmy - Zwierzęta (161)

 • Niezwykła wyspa Kangura z lotu ptaka

  Wyspa Kangura położona jest na południowym wybrzeżu Australii. Duża część tego obszaru należy do rezerwatu przyrody. Ten piękny teren jest domem dla wielu niezwykłych gatunków zwierząt. Można tam spotkać m.in. koale, kangury i lwy morskie. UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Psia impreza na basenie

  Michigan, Stany Zjednoczone. Wygląda na to, że nie tylko ludzie lubią urządzać imprezy nad basenem. Te pieski uwielbiają bawić się wspólnie w wodzie. Skokom do zbiornika i nurkowaniu nie ma końca! UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Nauka BEZ fikcji: Więcej ludzi, więcej mięsa?

  Według szacunków, do 20150 roku, na Ziemi będzie ponad 9 miliardów ludzi. Jednym z wyzwań, jakimi będziemy musieli sprostać, będzie wyżywienie całej tej ludzkiej masy. Co więcej, w naszej diecie jest i będzie obecne mięso i nie każdy będzie w stanie przejść na dietę wegetariańską. Program Nauka bez fikcji prowadzi dla Was Dawid Myśliwiec. Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ ŚRODĘ O 9:00.
 • Ci paralotniarze pomagają zagrożonym gatunkom ptaków

  Ornitolog Scott Mason wymyślił parahawking czyli paralotniarstwo w towarzystwie dzikich ptaków. Ma to na celu nie tyle dostarczenie ekstremalnych wrażeń szybującym, lecz pomoc zagrożonym gatunkom podniebnych zwierząt. W trakcie lot ornitolog wraz z towarzyszącą mu osobą podają ptakom kawałki mięsa, które nasączone zostały różnymi medykamentami. Parahawking pozwala również na podejrzenie tych zwierząt w ich naturalnym środowisku. Można to robić od października do kwietnia w Nepalu. UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.