zwierzęta

Artykuły - Zwierzęta (932)

 • Gdy w człowieku budzi się zwierzę

  Gdy w człowieku budzi się zwierzę

  Ludzie-wilki, ludzie-nietoperze, ludzie-ryby... Od wieków tego typu chimery budziły grozę, pojawiając się w legendach i mitach. Nie wszystkie jednak są wyłącznie tworem fantazji. Wiele z nich to efekt genetycznych mutacji oraz... oryginalnej mody.
 • Zuul crurivastator - nowy gatunek dinozaura

  Zuul crurivastator - nowy gatunek dinozaura

  Zuul crurivastator to nowo odkryty gatunek dinozaura, który swoją nazwę odziedziczył po Zuulu, stworze z filmu "Pogromcy duchów".

Filmy - Zwierzęta (160)

 • Ci paralotniarze pomagają zagrożonym gatunkom ptaków

  Ornitolog Scott Mason wymyślił parahawking czyli paralotniarstwo w towarzystwie dzikich ptaków. Ma to na celu nie tyle dostarczenie ekstremalnych wrażeń szybującym, lecz pomoc zagrożonym gatunkom podniebnych zwierząt. W trakcie lot ornitolog wraz z towarzyszącą mu osobą podają ptakom kawałki mięsa, które nasączone zostały różnymi medykamentami. Parahawking pozwala również na podejrzenie tych zwierząt w ich naturalnym środowisku. Można to robić od października do kwietnia w Nepalu. UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Nauka BEZ fikcji: Odkrycia i wyginięcia

  Musimy przyznać, że homo sapiens jest gatunkiem potwornie wręcz inwazyjnym - to znaczy takim, który przyczynił się do wyginięcia innych gatunków - albo poprzez polowania, albo przez nieodwracalne zmiany w środowisku. Wilkowór tasmański, dodo czy gołębie wędrowne... Niedawno do grona tych wyniszczonych gatunków dołączyły dwa blisko spokrewnione gatunki żaby, która żyła wyłącznie w Australii, a wyginęła dlatego, że ludzie sprowadzili na ten kontynent grzyba, który doskonale poradził sobie z wyniszczeniem wszystkich okazów, żyjących dziko. Rheobatrachus - zapamiętajcie tę nazwę. Program Nauka bez fikcji prowadzi dla Was Dawid Myśliwiec. Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ ŚRODĘ O 9:00.
 • Jak dbać o zwierzęta wiosną?

  Jak zadbać o zwierzęta wiosną? Jak uchronić je przed kleszczami? - Należy pamiętać, aby raz w miesiącu stosować odpowiednie preparaty - podkreślił Artur Andrzejczak, weterynarz. Jak wygląda praca Pauliny w schronisku? - Dbamy o zdrowie naszych psów - zaznaczyła. - Co miesiąc je zakraplamy, sprawdzamy po każdym spacerze, czy nie mają kleszczy - dodała. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Zwierzęta, które leczą ludzi

  Posiadanie zwierząt to dodatkowe obowiązki i duża odpowiedzialność, ale ich zbawienny wpływ na nasze zdrowie i psychikę sprawia, że warto je hodować. Na świecie bardzo popularne stały się różnego rodzaju zooterapie, które pomagają ludziom niepełnosprawnym i mającym problemy ze zdrowiem psychicznym.