żołnierze

Synonimy:
Zołnierze, żolnierz żolnierze Żołnierz żołnierzę żółnierz żółnierze
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - żołnierze (3300)

Filmy - żołnierze (32)

 • Jak będzie wyglądało ich spotaknie po 7 miesiącach rozłąki?

  Filmy tego typu zawsze podbijają sieć. W tym przypadku nie jest inaczej. Siedem miesięcy bo tyle trwała ich rozłąka. Pies był tak ucieszony na widok mężczyzny, że nie dawał mu nawet wejść na podwórko. Kiedy w końcu udało mu się pokonać bramkę wpadli sobie w uściski.
 • Żołnierze NATO na majówce na Mazurach. Kosztowali wojskowej grochówki

  Nowe Guty (woj. warmińsko-mazurskie). Na Mazurach trwa otwarcie sezonu. Nad jeziorem Śniardwy odbył się piknik, w którym udział wzięli honorowi goście - amerykańscy, brytyjscy i rumuńscy żołnierze NATO, którzy na co dzień stacjonują w Orzyszu. Żołnierze mieli okazję poznać lokalnych mieszkańców i spróbować polskiej, wojskowej grochówki. (Źródło: TVN24/x-news).
 • Efektowny pokaz na zakończenie manewrów Bizon Drawsko 2017

  Drawsko Pomorskie (woj. zachodniopomorskie). Efektowny pokaz na poligonie w Drawsku Pomorskim zakończył ćwiczenia NATO o kryptonimie Bizon Drawsko 2017. W manewrach wzięło udział 4600 żołnierzy z Polski, USA, Niemiec, Kanady, Estoniii, Belgii i Holandii, która była organizatorem ćwiczeń. - Najważniejsza była międzynarodowa współpraca - podkreślał przedstawiciel Dowództwa Wojsk Lądowych Królestwa Niderlandów. - Wiele symulacji i doświadczeń pozwoliło nam sprawdzić odporność psychofizyczną żołnierzy, współdziałać z innymi nacjami odświeżyć język angielski - wyliczał dowódca 12 Brygady Zmechanizowanej por. Mateusz Chejnowski. (Źródło: TVN24/x-news).
 • Amerykańskie wojska wzmocnią wschodnią flankę NATO. Ciężki sprzęt jest już w Polsce

  W niemieckim porcie Bremerhaven wyładowano sprzęt Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej USA, który zmierza już do Polski. Zgodnie z decyzjami szczytu NATO w Warszawie, czołgi i pojazdy wojskowe wzmocnią bezpieczeństwo wschodniej flanki Sojuszu. - To odpowiedź na jawną agresję. Nie pozwolimy na zagrażanie pokojowi i bezpieczeństwu w Europie - zapowiedział generał amerykańskiej armii Timothy M. Ray. W sobotę (7.01) pierwsze grupy amerykańskich żołnierzy przybyły do Wrocławia oraz na poligon koło Żagania. Na 14 stycznia planowane jest oficjalne powitanie żołnierzy. Sojusznicze wzmocnienie regionu zakłada, że od kwietnia w Polsce ma być obecna także wielonarodowa batalionowa grupa bojowa, podlegająca dowództwu NATO. Jej siły mają być umieszczone głównie w Orzyszu i pobliskim Bemowie Piskim. (RUPTLY/X-news)